IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
  #11  
Стар 30th June 2009, 10:56
Аватара на miayyy
miayyy miayyy не е на линия
Редовен
 
Регистриран на: May 2009
Град: София
Мнения: 302
По подразбиране Re: Пет мита в брака

1.Страстта между партньорите отшумява. - относително е да се каже... само едно си мисля, че секса на 30г. няма да е като на 40 .. но пък може и да е по-добър

2.Мъжът и жената се занемаряват - това е личностно отношение към самия теб... ако винаги си бил мърляв такъв и ще си останеш до края на живота ти

3.Появата на децата убива романтиката - не мога да коментирам, защото все още нямам деца !

4.Мъжът рано или късно започва да кръшка. - Не съм съгласна... че и жените го правят, а и мисля, че рано или късно след мноооого дълъг семеен живот има едно пренасищане и все някой може да се поддаде на някаква емоции...

5.Омъжена жена е равно на домакиня (прислужница) - и тук не съм съгласна... както си го направиш ... ако позволиш да те превърнат в прислужница вината си е само в теб...
__________________
"Най-добрият начин да накараш един мъж да свърши нещо е да му намекнеш,че вече е стар за тази работа."
Отговори с цитат
  #12  
Стар 30th June 2009, 11:57
Rusalka Rusalka не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Feb 2007
Град: Варна
Мнения: 1 900
По подразбиране

liophy, не съм напълно съгласна с теб, защото масово хората живеят на семейни начала, макар и неженени. Та въпроса е, че според мен не само женените могат да дадат мнение по въпроса.
__________________
www.DobraOferta.com
Отговори с цитат
  #13  
Стар 30th June 2009, 12:02
Аватара на Reason
Reason Reason не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Nov 2007
Град: Зад пулта
Мнения: 7 680
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от liophy
Сигурно имаш добър поглед и върху жените в цикъл...
Това какво общо има с темата?

Цитирай:
Първоначално написано от liophy
Едно е сигурно - едно е да гледаш отстрани, друго е самият ти да си женен. Най-малкото - съмнявам се да си наблюдавал майка ти и баща ти преди да са били женени, за да можеш да направиш сравнението. Нали?
Искаш да ми кажеш, че от както имам спомени от ранна детска възраст не съм можел да преценя дали майка ми и баща не са се обичали ли?Че след като поизраснтнах, дойде демокрацията, дядо ми фалира, започнаха проблемите в къщи и изведнъж всеки малко по малко започна да си показва рогцата - я майка ми ще направи нещо, я баща ми друго.Искаш да ми кажеш, че аз не съм го видял тва през живота ми и не мога да разсъдя какво всъщност става между тези двама души?Искаш да ми кажеш, че след като навърших 18 разбрах някои истини и от тях аз не съм успял да си извадя някои изводи, така ли?

Цитирай:
Първоначално написано от liophy
Защото може да са били такива и преди брака, промяната да не е била заради брака. Няма как да знаеш.
Що се отнася до преди брака имам достатъчно много роднини,с които достатъчно много пъти сме разговаряли по тая тема - преди брака на майка ми и баща ми какво и как е било.Искаш да ми кажеш, че всички те ме лъжат ли?
__________________
На някои хора птичето на щастието каца, а на други им се изсира на рамото!
Отговори с цитат
  #14  
Стар 30th June 2009, 12:10
Аватара на Darini
Darini Darini не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Dec 2008
Град: на гости съм на 3-тата планета
Мнения: 2 401
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от Reason
Майка ми и баща ми също бяха женени и имам добър поглед върху брака им.
Именно!!
Отговори с цитат
  #15  
Стар 30th June 2009, 12:14
liophy
Guest
 
Мнения: n/a
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от Rusalka
liophy, не съм напълно съгласна с теб, защото масово хората живеят на семейни начала, макар и неженени. Та въпроса е, че според мен не само женените могат да дадат мнение по въпроса.
С това съм съгласен, просто не исках да изпадам в детайли.

Цитирай:
Първоначално написано от Reason
Цитирай:
Първоначално написано от liophy
Сигурно имаш добър поглед и върху жените в цикъл...
Това какво общо има с темата?
Прочети отново първия ми коментар в темата. Изглежда, че се разсейваш.

Не искам да кажа, че не може да имаш мнение. Можеш. Но също както и мненията на мъжете относно състоянието на жените в цикъл, макар и често да са близко до истината, никога няма да знаят точно какво става в главата на жената. И не винаги могат да разберат нещата напълно.

Сигурен съм, че имаш наблюдения и изводи. Но съм още по-сигурен, че след като (ако) един ден се ожениш и поживееш 5-10 години женен, след това ще имаш много повече изводи отсега.

И ако сравним сегашния Рийзън с женения Рийзън след 20 години, смятам че вторият ще има по-обективно мнение.
Отговори с цитат
  #16  
Стар 30th June 2009, 12:20
Марулка Марулка не е на линия
Banned
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Mar 2008
Мнения: 6 970
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от sharmidodka
Цитирай:
Първоначално написано от Reason
Майка ми и баща ми също бяха женени и имам добър поглед върху брака им.
Именно!!
Ама вие сега за майките и бащите го обърнахте.......

Ето как звучи въпроса...........:
Цитирай:
Съгласни ли сте с тези 5 мита случило ли се е така и при вас дори и да е само в някой от тях или дори и да не сте били женени а това да е в някоя връзка ето ги и митовете:
Отговори с цитат
  #17  
Стар 30th June 2009, 12:26
pogo pogo не е на линия
Запознат
 
Регистриран на: Aug 2008
Мнения: 161
По подразбиране

Само да отбележа за тези които съдят за брака на своите родители от своите наблюдения - нещата изглеждат доста по-различно през погледа на детето. Децата било то малки или големи реагират доста по-драматично на иначе безобидни и оздравителни за брака избухвания.
Аз например винаги съм си мислела, че моите родители не са имали щастлив брак, съдейки по кавгите които си спрятаха понякога. Едва сега виждайки как дъщеря ми реагира на някои съвсем дребни препирни си давам сметка, че и между родителите ми нещата не са били толкова ужасни колкото на мен ми се е струвало
Отговори с цитат
  #18  
Стар 30th June 2009, 12:27
Марулка Марулка не е на линия
Banned
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Mar 2008
Мнения: 6 970
По подразбиране

Аз си мисля...........а и той го каза,преди няколко поста по напред,че женени не са само хората който са сключили брак......Тези който съжителстват без да са също са в тази графа.
Отговори с цитат
  #19  
Стар 30th June 2009, 12:29
Аватара на Reason
Reason Reason не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Nov 2007
Град: Зад пулта
Мнения: 7 680
По подразбиране

liophy, ще ми се да отбележа, че аз с женски цикъл не съм живял 18 години (поне майка ми или баба ми така и не ми казаха никога нещо за него, поне леко им е минавал и не съм усещал кой знае каква промяна).Обаче 18 години живях с брака на майка ми и баща ми и смея да твърдя, че той остави достатъчно дебели следи и в моето отношение към самия брак и към семейството като цяло.
__________________
На някои хора птичето на щастието каца, а на други им се изсира на рамото!
Отговори с цитат
  #20  
Стар 30th June 2009, 12:33
liophy
Guest
 
Мнения: n/a
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от Reason
liophy, ще ми се да отбележа, че аз с женски цикъл не съм живял 18 години (поне майка ми или баба ми така и не ми казаха никога нещо за него, поне леко им е минавал и не съм усещал кой знае каква промяна).Обаче 18 години живях с брака на майка ми и баща ми и смея да твърдя, че той остави достатъчно дебели следи и в моето отношение към самия брак и към семейството като цяло.
С риск да стана досаден за останалите потребителите и затова ще направя последно уточнение на сравнението ми:

Както гледаш отстрани брака на родителите си, така гледаш отстрани цикъла на майка си/сестра си/гаджето си/жена си. Било то 18 години или колкото и да е.

Ако можеш да се изкажеш експертно какво става в главата на родителите ти по отношение на брака им, следователно трябва да можеш да се изкажеш напълно експертно и за това как се чувства една жена по време на цикъл.
Отговори с цитат
Отговори


Правила за публикуване
Вие не можете да публикувате теми
Вие не можете да отговаряте в теми
Вие не можете да прикачвате файлове
Вие не можете да редактирате мненията си

BB кода е Включен
Усмивките са Включен
[IMG] кода е Включен
HTML кода е Изключен

Forum Jump

Вижте още за: Петмитабрака
Всички времена са във формат GMT +2. Часът е 22:32.