IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
  #1  
Стар 4th May 2009, 10:50
nadiapopova nadiapopova не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Apr 2009
Мнения: 5
По подразбиране Интеграция на инвалидите в обществото

Здравейте на всички.
Искам да отворим една доста подминавана от всички ни тема, а именно - ИМА ЛИ ТАКОВА НЕЩО КАТО ИНТЕГРАЦИЯ НА ИНВАЛИДИТЕ В БЪЛГАРИЯ???
__________________
mihailovdian.com
Отговори с цитат
  #2  
Стар 4th May 2009, 10:56
Аватара на bibi_82
bibi_82 bibi_82 не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: May 2007
Град: Варна
Мнения: 2 299
Изпратете съобщение чрез ICQ до bibi_82
По подразбиране

Ох, сериозна тема Трябва да има, но за съжаление няма
__________________
Животът е като огледало - ако ти му се усмихнеш и той ще ти отговори със същото.
Отговори с цитат
  #3  
Стар 4th May 2009, 16:34
danas danas не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Jul 2007
Мнения: 1 124
По подразбиране

За жалос няма,държавата ни,не се грижи за тях достатъчно добре.
Отговори с цитат
  #4  
Стар 4th May 2009, 17:21
Аватара на tirra
tirra tirra не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: May 2008
Град: Пловдив
Мнения: 4 193
По подразбиране

Единственото което се сещам е, че в Пловдив от блок Гигант( където живеят доста инвалиди, до Пешеходния мост, направиха няколко километра "алея" в която може да се движта инвалидите без да има проблем за количките им. По други улици из града пешеходните светофари са звуково оборудвани в помощ на слепи хора.... Но това е всичко.
По-скоро има дискриминация, отколкото интеграция.
Такива хора често не ги взимат на работа, по улиците рядко хората им помагат... подминаваме ги все едно ги няма.. да не говорим за финасовото им обезпечени, малко сгради са пригодени за такива хора, парите за полагащите им се асистенти са ужасно малко.
Отговори с цитат
  #5  
Стар 4th May 2009, 17:30
Аватара на apoklistika
apoklistika apoklistika не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: May 2006
Мнения: 10 502
По подразбиране

Не достатъчно добре, ами никак не се грижи държавата... има ли въобще в Бълария автобус или трамвай, в който инвалид може да се качи с количка.... май не съм видяла. Значи кво излиза- ако искате да се придвижите от точка А до точка Б, ваш си проблем, спасявайте се. Че те и болниците не са пригодени за инвалиди, кво остава за други по- неважни институции. Въобще всеки, който може да ходи с двата си крака, трябва да благодари всеки ден на Бога за това и да се моли да не го сполети някое нещастие, че тогава става чудо-наистина са дискриминирани във всяко едно отношение.
Отговори с цитат
  #6  
Стар 4th May 2009, 18:39
Аватара на tirra
tirra tirra не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: May 2008
Град: Пловдив
Мнения: 4 193
По подразбиране

Пак ще се повторя, но в Пловдив има специално бусче , чийто номер знаят инвалидите и могат да му позвънят за да ги закара до точка Б.
Виждала съм го защото живея до този блок Гигант, където наистина има много хора с колички. Пригодили са известен брой жилища там за тях.
Мисля че буса е безплатен. И съм виждала такива автобуси , които са с рампа, държавни ( по линия 25) и няколко частни. Но дали тези рампи са функциониращи незная.
Отговори с цитат
  #7  
Стар 4th May 2009, 18:52
Аватара на stelchi
stelchi stelchi не е на линия
Запознат
 
Регистриран на: Apr 2009
Град: Варна
Мнения: 120
По подразбиране

Сравнявайки с чужбина ( пребивавам и в Германия) в Бг направо си е дезинтеграция !!!
Отговори с цитат
  #8  
Стар 4th May 2009, 19:08
Аватара на apoklistika
apoklistika apoklistika не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: May 2006
Мнения: 10 502
По подразбиране

Тиричка, аз като се мотах из България сега последния път, и то в София най- вече ми направи впечатление, че там нямах кола и ползвах тук там и градски транспорт... ми то си е същото, като преди 10 години, когато се махнах от бг- същите стари чавдари си вървят все още и трамваите и автобусите са толкова високи, че на мен ми беше трудно слизането и качването... като каза Стелчи Германия, ами че там на всеки автобус първата врата е с платфора за инвалиди, трамваите също отдавна вече са ниски... много рядко ми се е случвало по някои линии да вървят стари трамваи, ама дори и да е стар, следващия след 10 минути по тая линия ще е нов. Съвсем в началото, когато бях в Германия една от първите ми работи беше да чистя в къщата на една жена инвалид- начи толкова прилично добре беше финансово, че покрай всичките си разходи (а те вярвам не са малко за инвалид), можеше да си позволи чистачка 2 пъти седмично. Същата жена и кола имаше- пригодена естествено така, че да може да я кара само с ръце. Естествено напълно е възможно това да е случай едно на 1000, жената беше психотерапевт, с дългогодишна практика, сигурно и с утвърдено име, но като цяло разликата е огромна.
Отговори с цитат
  #9  
Стар 4th May 2009, 19:17
Аватара на Т-Е-Д-И
Т-Е-Д-И Т-Е-Д-И не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Nov 2008
Град: На Земята
Мнения: 5 855
Изпратете съобщение чрез Yahoo до Т-Е-Д-И
По подразбиране

Преди около 2 години, в моя град направиха естакади за инвалидни колички по главната улица, кметството също е пригодено за инвалидни колички, дано се продължи с обособяването на обществини и частно сгради за инвалиди. Тия хора също имат нижди като всички нас.
__________________
Ако няма къде да отидеш, ела на себе си!
Отговори с цитат
  #10  
Стар 4th May 2009, 22:03
moneymoney moneymoney не е на линия
Ветеран
 
Регистриран на: Nov 2008
Мнения: 682
По подразбиране

............
Отговори с цитат
Отговори


Правила за публикуване
Вие не можете да публикувате теми
Вие не можете да отговаряте в теми
Вие не можете да прикачвате файлове
Вие не можете да редактирате мненията си

BB кода е Включен
Усмивките са Включен
[IMG] кода е Включен
HTML кода е Изключен

Forum Jump

Вижте още за: Интеграциянаинвалидитеобществото
Всички времена са във формат GMT +2. Часът е 03:21.