IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
  #1  
Стар 26th April 2009, 11:43
Kevin_Kostner Kevin_Kostner не е на линия
Запознат
 
Регистриран на: Jan 2007
Град: София
Мнения: 126
По подразбиране Компромиси в сериозната връзка

Здравейте. Тъй като мой близък приятел е в така да се каже деликатно положение с половинката му напоследък и се допита за съвет до мен, аз бях доста объркан и не знаех какво точно да му кажа. Освен това не знам и аз ако бях на негово място как да постъпя. Казусът е следният:
От 6-7 месеца има връзка с момиче, което напълно отговоря на неговите изисквания (не знам какви са му, но това няма значение в случая, тъй като тя напълно ги покривала). Уверява ме, че е срещнал в нейно лице жената на живота си. Аз от своя страна му вярвам, тъй като познавам добре него, а също така смея да кажа и нея. Той е на 25 години и мисля че тийн-трепетите отдавна са го напуснали, за да не знае какви ги върши. Много си допадат с това момиче, но нещото което го притеснява е, че тя е от турско-цигански род. В нейната рода циганите вече са покойници (не са и били особено близки роднини), но все пак това не пречи тя да го носи в кръвта си. Това нещо постоянно му пречи и го спира. Всичко друго в нея му допада, един за друг са, но това нещо му е фикс идея и не спира да се раздвоява. Опасява се, че ако я остави няма да намери друга толкова добра като нея и почти съм сигурен в това. Когато излезнем с него на кафе да си видим, не спира да ми говори за тези турци и цигани. От друга страна пък той няма да има нищо общо с тях, защото те двамата живеят и работят във Варна, а тези нейни роднини (каквито и да са) са в София. Тя се среща с тях веднъж на 2 месеца, а през другото време си е с него и се разбират прекрасно. Въпреки това, защото съм му добър приятел го усещам, че това нещо го подтиска и измъчва и не знам дали ще свикне с него, защото той от своя страна пък е от "добър род все на интелигентни хора". Искам да му помогна с правилен съвет и реших да се допитам и до вас.

Какво бихте направили вие в така създалата се ситуация, ако това нещо се случваше на вас. Основателни ли са притесненията му и как би трябвало да постъпи.
Благодаря ви предварително.
Отговори с цитат
  #2  
Стар 26th April 2009, 12:00
Аватара на apoklistika
apoklistika apoklistika не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: May 2006
Мнения: 10 502
По подразбиране

Като прочетох компромиси си помислих, че наистина става въпрос за компромиси. А то кво било- пича се притеснил кво ще кажат хората Кво значи от добър род с интелигентни хора"? Тъй като гледам, нито ти, нито той имате представа що за род и що за хора са роднините на момичето, че да правите такава класификация. Ами ако са окаже, че въпреки циганското и турското си потекло са по- интелигентни от неговия род?
Нищо не бих направила в такава ситуация, щото не виждам кое трябва да й се поправя на ситуацията.
Отговори с цитат
  #3  
Стар 26th April 2009, 12:06
Аватара на Пипилота
Пипилота Пипилота не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Oct 2006
Мнения: 3 199
По подразбиране

Младежа откъде е сигурен, че него ще го искат в нейния род?
Не мисли ли, че те ще имат същите съображения?
__________________
Nobilitas obligat
По-добре всички да те мислят за глупак, отколкото да постнеш и да разсееш всякакви съмнения!
Отговори с цитат
  #4  
Стар 26th April 2009, 13:14
Аватара на Reason
Reason Reason не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Nov 2007
Град: Зад пулта
Мнения: 7 680
По подразбиране

Тва дет Пипилота го спомена си е много вярна приказка.
Майка ми е от помашки произход (изобщо не обръщайте темата на там, защото първо не искам да става голям офф-топик и второ, защото съм много по-начетен на тая тема и нямам желание да я обсъждам).
На времето е било нещо изключително рядко дете от такъв "произход" да се залюби с "чист" българин и обикновено това е ставало с хуления, гонения и абе... пълни глупости.Сега тоя момент го няма, но част от него се е запазал от към турци пребиваващи тук и то по отношение на момите (турчин да сее търски гени може, ама жена да сее в турския род чужди гени не може, много глуповато, но тяхно си разбиране).
Що се отнася до интелигентността, много изкривено го ползвате тоя термин.Известно ли ти е, че едно дете на 6 годинки може да е по-интелигентно от теб и приятеля ти на 25 години?
И какво значи по-добър род?Парите ли го правят?Че аз като си докарвам по около 2000 лв на месец, да не би бъдещия ми род да е по-лош от този който вади 100 000 лв на месец?
__________________
На някои хора птичето на щастието каца, а на други им се изсира на рамото!
Отговори с цитат
  #5  
Стар 26th April 2009, 15:44
Аватара на sisiapostolova
sisiapostolova sisiapostolova не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Apr 2008
Град: PLOVDIV
Мнения: 2 581
По подразбиране

и аз за милиони не бух била с турци ,помаци и цигани ...

Баси ...няма такава имотикона да покаже ,каква погнуса изпитвам към тях
__________________
бях на 13 ,когато бях на 6 ...Колко пъти трябваше тати ,дами повтори ...със ... да не се занимавам !!!
Отговори с цитат
  #6  
Стар 26th April 2009, 15:53
ледено_sЪrце ледено_sЪrце не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Dec 2006
Мнения: 4 366
По подразбиране

Може някой да ме нападнат за това, което ще кажа...но аз не бих била с човек от такъв етнос, не заради мнението на хората...просто не искам да имам дете циганче. Добре, пак ще ми е дете и ще си го обичам, но искам да си е българче,като мен.
__________________
Преди да запалиш огън в някого, помисли как ще го гасиш...
Отговори с цитат
  #7  
Стар 26th April 2009, 15:57
Аватара на Reason
Reason Reason не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Nov 2007
Град: Зад пулта
Мнения: 7 680
По подразбиране

__________________
На някои хора птичето на щастието каца, а на други им се изсира на рамото!
Отговори с цитат
  #8  
Стар 26th April 2009, 16:03
Аватара на apoklistika
apoklistika apoklistika не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: May 2006
Мнения: 10 502
По подразбиране

То като дойде не пита , тъй че по- хубу не казвайте голяма дума...
Отговори с цитат
  #9  
Стар 26th April 2009, 16:07
Аватара на Т-Е-Д-И
Т-Е-Д-И Т-Е-Д-И не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Nov 2008
Град: На Земята
Мнения: 5 855
Изпратете съобщение чрез Yahoo до Т-Е-Д-И
По подразбиране

Имам приятелка омъжена за турчин, тоя братче я носи на ръце толково е нежен и внимателен направо ме учудва понеже съм чувала, че са гадни.
Имам и позната омъжена за нигериец, детето е един голям сладур с цвят капучино, няма таково бонбонче.
За циганите незнам, но според мен човека и характера са важни не какъв му е произхода.Важното е да се обичат.
Все пак тя не е чиста циганка, нали така?
__________________
Ако няма къде да отидеш, ела на себе си!
Отговори с цитат
  #10  
Стар 26th April 2009, 16:08
Аватара на Solver
Solver Solver не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Jun 2005
Град: София
Мнения: 4 461
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от sisiapostolova
и аз за милиони...
Защо причината трябва да са парите? В случая хората се обичат, изобщо не виждам логиката да намесваме "милиони" в такава ситуация, не знам дали можеш да осъзнаеш, да ме разбереш, да асимилираш, но понякога хората са заедно НЕ заради парите.

Въпрос на лично мнение, както е при Леденото и тя сама решава, но не бива да се изпитва омраза към цял етнос. Всъщност това пак е лично мнение, но въпросът в случая е за хора, които не се мразят, дори се обичат, но се опасяват от омраза на роднините си.

Kevin_Kostner, какво можеш да го посъветваш, след като той ще живее с нея, а не ти. Как би могъл да постъпи? Ми или да се ожени за нея, или да я зареже, какво има да постъпва, каква е тая "създала се" ситуация. Ако смята, че може да превъзмогне описаните по-горе неща, я взима, ако смята, че т'ва е по-силно от любовта му, я оставя. Вече сме 2009 година и има доста смесени бракове, а ако си направим труда да погледнем глобално, най-вече в САЩ - кръвта е толкова объркана, че има хора с корени от 3 различни раси и пак живеят някак, нямат предразсъдъци.
__________________
I want you to notice
when I'm not around
You're so fuckin' special
I wish I was special
http://squirrelsbrother.hit.bg/g.gif
Отговори с цитат
Отговори


Правила за публикуване
Вие не можете да публикувате теми
Вие не можете да отговаряте в теми
Вие не можете да прикачвате файлове
Вие не можете да редактирате мненията си

BB кода е Включен
Усмивките са Включен
[IMG] кода е Включен
HTML кода е Изключен

Forum Jump

Вижте още за: Компромисисериознатавръзка
Всички времена са във формат GMT +2. Часът е 15:58.