IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
  #1  
Стар 1st June 2004, 16:38
andrej
Guest
 
Мнения: n/a
По подразбиране Плодове и тренировка

Аз съм 180 и тежа 68 кг. не искам да пия протеини като тренирам и като хапвам повече плодове и съвсем малко меса се чувствам супер добре, обаче след тренировка ми става много лошо и отпаднало. обаче ако ям мноо хляб и меса /примерно свинско/ ми става супер тежко.
Как мога да ям плодове и зеленчуци, предимно, но да не се чувствам изморен и отпаднал след тренировка?мерси много.
Отговори с цитат
  #2  
Стар 1st June 2004, 22:11
milory
Guest
 
Мнения: n/a
По подразбиране

Правилно си забелязал , че от свинското месо ти става тежко. Можеш да го замениш с нетлъсто месо като пилешко , пуешко и телешко месо.
Протеини можеш да си набавяш успешно и от соята, сиренето и кашкавала . Добре е да си набавяш незаменимите аминокиселини от ядките и зърнените храни. Пълноценното хранене ще ти помогне да градиш пълноценни клетки в организма си.
Отговори с цитат
  #3  
Стар 20th July 2004, 19:14
liophy
Guest
 
Мнения: n/a
По подразбиране

А пълноценното трениране ще ти помогне да разградиш ненужните мозъчни клетки
Андро- ако ти става лошо след тренировка, причината може да е всякаква. Може да имаш анемия, може да имаш проблем с дробовете и да не ти достига кислород, може да имаш ниско кръвно и да не ти се оросява мозъка... кво ли не
не съм сигурен какво точно изпитваш.
Но ако мислиш че единственият ти проблем е храненето- много е просто- преди тренировка хапвай лекички, но високоенергийни храни. Тук е може би единственият случай в който сладкото може да ти е полезно, нека да не е много мазно обаче (торти и сладолед) защото пак ще ти стане тежко, пък и няма да го смелиш и усвоиш бързо, каквато е идеята. Ако пък си праволинеен и верен привърженик на плодовете- твоето решение са бананите. Много бързо усвоими и с доста енергия. Ако си забелязал тенесистите хапват по един банан даже и по средата на интензивни мачове...
Отговори с цитат
  #4  
Стар 23rd August 2004, 09:19
DimGirl DimGirl не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Aug 2004
Град: Sofiq
Мнения: 3
Изпратете съобщение чрез ICQ до DimGirl
По подразбиране

Аз си купувам от магазините за диетични храни соев протеин на прах. Един пакет е 100гр мисля и съдържа 80-95% чист протеин. Струва по-малко от 2лв. Обикновено в 1 кисело мляко слагам 2 суп. лъжици, много е вкусно :Д Засища, но трябва да се разбие добре, щото става на бучки.

Това с бананите също е готино, не само че дават енергия, но и са богати на фибри. Ако не се отървеш от чувството на отпадналост ги хапвай с мед и орехи или с шоколад
Отговори с цитат
  #5  
Стар 26th April 2005, 19:18
fitness84 fitness84 не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Apr 2005
Мнения: 6
По подразбиране

когато тренираш как дишаш, пиеш ли вода преди тренировка, кръвната ти захар сигурно пада много по време на тренировка, тренираи по-кратко - 30 минути наи-много, дишаи добре,половин час преди тренировка пии много вода - литър и повече заедно с греипфрут и някакви други плодове и заедно с л-глутамин(може и без л-глутамин де), след тренировка смеси два банана, и някви други плодове и ги изяш с л-глитамин или вместо л-глутамин може няколко белтъци от яица, наи-добрите източници на белтъци - са яицата както белтъците така и желтъците на яицата, млякото изварата, рибата, само тележко си позволяваи вечер преди лягане или сутрин, НИКОГА не яж месо след тренировка, тряя след тренировка да ядеш бързо усвоима храна, това ти е грешката,много съвети мога да ти кажа още ама за сега това, виж отговорил съм на един как да качи наи-бързо маса, тъи че виж и там какво съм писал
Отговори с цитат
  #6  
Стар 1st May 2005, 22:19
Polygriega Polygriega не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Apr 2005
Мнения: 8
По подразбиране

Моля пишете на кирилица.
Яденето на плодове и зеленчуци не би трябвало да е никакъв проблем, но зависи и кога ги консумираш. Тъй като плодовете засилват значително перисталтиката то аз ги ям предимно вечер. /също така всеки знае, колко изключително гадно е да се тренира с преработена храна в червата / И винаги преди основното ми ядене.

За мен свикването на организма на каквито и да е било режими на хранене е изключително вредно, защото по този начин ставаш зависим от този еднообразен тертип.

За пример ще дам особняците с разделното хранене /но тези, които са по-стриктни и от американски полицай/ - за тях хапването на нещо готвено/мешено разбира се/, или смесят храни - без всякакво съмнение ще хвърлят топа.
Отговори с цитат
  #7  
Стар 4th July 2006, 15:38
dirge dirge не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Jun 2006
Мнения: 9
По подразбиране

Месото и сланината са полезни, но с тях трябва да се внимава. Червеното месо стимулира отделянето на 6 основни хормона в организма. Затова без месо няма енергия. Разбира са месото е трудно смилаема храна и трябва да се консумира с много основнообразуващи храни като зеленчуци.
А по въпроса за сланината нали знаете на село че се кара на домати, ракия и сланина и там няма болнави индивиди. Важно е движението и спокойствието.
__________________
The busy is never wise.
Отговори с цитат
  #8  
Стар 25th July 2006, 23:04
Azumi Azumi не е на линия
Запознат
 
Регистриран на: Jul 2006
Мнения: 170
Изпратете съобщение чрез ICQ до Azumi
По подразбиране

Всичко хубаво ама защо мазно свинско и хляб?
milory съгласна съм с теб,но кашкавала е мазничък и го хапвам по рядко
За плодовете -ябълки да има под ръка,други-каквито се сетите
Бананите са въглехидрати
Зеленчуци всякакви.Салата моркови + цвекло ми е любима
Отговори с цитат
  #9  
Стар 15th August 2006, 17:27
TedyK TedyK не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: May 2006
Град: London
Мнения: 2 421
Изпратете съобщение чрез Yahoo до TedyK
По подразбиране

Бананите са въглехидрати както и ябълките. Ама момчето прави силови тренировки и след като му става лошо най вероятно е с ниско кръвно. За това е добре да яде плод преди тренировка точно заради въглехидратите и захарта в тях. Даже да си хапва бърз въглехидрат като шоколад.
Отговори с цитат
Отговори


Правила за публикуване
Вие не можете да публикувате теми
Вие не можете да отговаряте в теми
Вие не можете да прикачвате файлове
Вие не можете да редактирате мненията си

BB кода е Включен
Усмивките са Включен
[IMG] кода е Включен
HTML кода е Изключен

Forum Jump

Вижте още за: Плодоветренировка
Всички времена са във формат GMT +2. Часът е 01:28.