IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
  #1  
Стар 17th August 2010, 12:46
Azaleos Azaleos не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Aug 2010
Мнения: 3
По подразбиране Имам нужда от съвет! Защо не отслабвам?

Здравейте!
Тази година качих доста килограми и от 72 станах 79.
Качих ги...с ядене, с какво друго, безразборно ядене и най-вече преяждане при стресови ситуации. Не че това помогна, знаете как е. Като се качиш на кантара и стресът става още по-голям. Като не можеш да облечеш любимите си дрехи, също. 72 кг не ми бяха идеалното тегло, най-добре се чувствам на около 65-66, но се ядваше някак, поне се понасях. В момента ситуацията е неконтролируема. От 3 седмици съм на 90-дневната диета, но свалих само 1 кг. Хубавото е,че спрях да преяждам, хапвам малко и се засищам, поуспокоих се и съм по-разумна в това отношение. Тренирам на колелото почти всеки ден по 20 км и от време на време на степера. Тялото ми се стегна, това е очевидно, но....килограмите не мърдат. Преди смъквах бързо, само като спирах яденето вечер и това помагаше. Сега обаче нещо са се закучили нещата.
Дали правенето на мускули спира засега свалянето?
На 39 години съм, ако това има значение. Нямам заболявания.
Всеки съвет ще ми е от полза.
Благодаря!
Отговори с цитат
  #2  
Стар 17th August 2010, 13:12
Аватара на грамофон
грамофон грамофон не е на линия
Редовен
 
Регистриран на: Jul 2006
Мнения: 399
По подразбиране

проблема е в диетата ти
Отговори с цитат
  #3  
Стар 17th August 2010, 13:15
Azaleos Azaleos не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Aug 2010
Мнения: 3
По подразбиране

Какво да променя в храненето?
Аз не спазвам твърде стриктно 90-дневната, но гледам да ям разделно и това наистина спря огромния ми апетит. Не ми се яде много като преди, дори никак. Драстично намалих количествата, но ефект никакъв.
Протеини ли трябва да ям основно?
Отговори с цитат
  #4  
Стар 18th August 2010, 12:39
Аватара на Мария Василева
Мария Василева Мария Василева не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Mar 2007
Град: България
Мнения: 3 779
По подразбиране

Защо да е в диетата? Не съм чела за нея, но една позната я прави и отслабна 9 кг. за 3 месеца.

нЕкакви възможни причини тука http://www.zdrave.bg/?c=n&id=1253
Отговори с цитат
  #5  
Стар 20th August 2010, 10:13
Аватара на calorie_mania
calorie_mania calorie_mania не е на линия
Потребител
 
Регистриран на: Aug 2010
Град: Кърджали
Мнения: 71
По подразбиране

Като каза, че не я спазваш стриктно - внимавай като подбираш продуктите за хранене, сведи захарта до минимум, по възможност замени олиото със зехтин и ползвай мин.количества, избягвай газирани напитки и сокове (освен фреш), пий повече вода, предпочитай нискомаслени млечни продукти. Приготвяй храната си чрез варене и печене, но не пържене. Може би някъде там се крие причината, ти ще кажеш?
Отговори с цитат
  #6  
Стар 20th August 2010, 11:05
Azaleos Azaleos не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Aug 2010
Мнения: 3
По подразбиране

Не я спазвам стриктно в смисъл ,че понякога поредица дни се нарушава и след белтъчен следва плодов, но това е според ситуацията. Когато съм в движение е трудно да намеря точно определен вид храна.
Другото ми нарушени е ,че не ям сутрин плодове, по-скоро предпочитам да не ям до обяд.
Газирано съм пила 2-3 пъти то съвсем малко, иначе пия от така наречените уж натурални сокове, но и от тях рядко и малко.
И аз не знам вече, отчаях се. Винаги съм сваляла лесно килограми, затова не се плашех досега, достатъчно беше да намаля или спра напълно вечерното хранене. Да не говорим за усилените тренировки, пот се лее а резултат никакъв.
Единственото положително нещо от тази диета, е че наистина на усещаш глад и не озверяваш. Не вярвах, защото аз съм научена на гладувам, но не и да се храня правилно. Дано ме разберете, какво искам да кажа. Хвана ли се да гладувам, издържам, дори захранването ми е като хората, обаче после при най-малкия стрес компенсирам с храна. А откак се храня така не мисля все за ядене и не ми липсва.
Благодаря за изказаните мнения!
Чакам още съвети, но явно няма много хора през лятото или просто не им се пише.
Отговори с цитат
  #7  
Стар 20th August 2010, 12:35
lovebird lovebird не е на линия
Редовен
 
Регистриран на: May 2010
Мнения: 449
По подразбиране

Eто - сама си го казала! Тези "натурални" сокове. Не ги пий! Може дори те да са главната причина, поради която не отслабваш.
Отговори с цитат
  #8  
Стар 5th September 2010, 08:11
entwickler entwickler не е на линия
Потребител
 
Регистриран на: Feb 2010
Мнения: 55
По подразбиране

точно "гладуването е проблем''. Опитах да закусваш всяка сутрин без изключение.
Яж 5 пъти на ден.
Никакви калории от сокове и безалкохолни!!!

Ако искаш прочети това нещо:
http://www.motiviran.com/2010/05/%D1...-%D0%BA%D0%B8/

Синтезира доста материал от няколко различни книги и е системата която аз използвам.
Успех
Отговори с цитат
  #9  
Стар 7th September 2010, 09:54
Аватара на root
root root не е на линия
Ветеран
 
Регистриран на: Jun 2008
Мнения: 671
По подразбиране

^ Някой хора и 1-2 пъти на ден да се хранят им е бърз метаболизма...

Що се отнася до тренирането има доста повече възможности...
Отговори с цитат
  #10  
Стар 11th September 2010, 21:05
kremcheto kremcheto не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Sep 2010
Мнения: 4
По подразбиране

Честно да ти кажа и аз я спазвах няколко седмици, та даже и качих 1 кг (което бях почти сигурна, че ще стане с тея картофи/оризи/спагети)... Просто си е до организъм. С времето разбрах, че единственото, което работи на 100% при мен, е пилешкото месо + зеленчуци (без картофи, ориз, царевица, грах, боб и т.н.). Ако си склонна към напълняване генетично, вероятно и ти трябва да избягваш всякакво сладко, тестено, зеленчуци с високо съдържание на въглехидрати и т.н. Дори плодове избягвам да ям, колкото и да ги обичам, заради съдържанието на захар, а в тази диета има доста плодове. Така че опитай на нисковъглехидратен режим, със сигурност ще ти помогне. :P
Отговори с цитат
Отговори


Правила за публикуване
Вие не можете да публикувате теми
Вие не можете да отговаряте в теми
Вие не можете да прикачвате файлове
Вие не можете да редактирате мненията си

BB кода е Включен
Усмивките са Включен
[IMG] кода е Включен
HTML кода е Изключен

Forum Jump

Вижте още за: ИмамнуждаотсъветЗащонеотслабвам
Всички времена са във формат GMT +2. Часът е 18:26.