IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
  #41  
Стар 18th August 2010, 13:17
Аватара на Lilith
Lilith Lilith не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: May 2007
Мнения: 2 870
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от Мария Василева
Лилит, имаш много хубаво аватарче. В кой месец си вече?
благодаря, самата истина е
след 4 дни влизам в 7мия, много бързо минава времето

Статията е още 1 потвърждение как раждането се е превърнало в бизнес
__________________
lovemaking, heartbreaking, soulshaking...
Отговори с цитат
  #42  
Стар 18th August 2010, 20:57
Аватара на Piny
Piny Piny не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Dec 2009
Мнения: 3 669
По подразбиране

не се психясвай за раждането. В момента, в който ти подадат бебенцето, забравяш всички болки и мъки
Отговори с цитат
  #43  
Стар 27th February 2011, 20:37
Аватара на alien777
alien777 alien777 не е на линия
Запознат
 
Регистриран на: Jan 2011
Мнения: 247
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от Piny
не се психясвай за раждането. В момента, в който ти подадат бебенцето, забравяш всички болки и мъки
Много си права ПИни :P
Според мен нито един съвестен лекар, който естествено си разбира от работата няма да те посъветва да родиш с операция, ако няма усложнения. Аз раждах при един от най-добрите доценти в БГ - доц.Стойков и при мен всичко беше наред и дума не даде да се издума за секцио.Аз му се доверих на 100% и не съжалявам, сложиха ми епидурална упойка, нищо не усещах и след 2 часа бях на крака, а като видях една жена от тия модерните със секцио в какво състояние беше.... На 3 седмица бях във фитнеса и сега имам по-хубава преса от преди. Не мога да си представя какво е да ми отворят коремната кухина без причина.
Най-важното е да имаш добър и съвестен лекар и да му се доверяваш, в 21 век медицината е много напреднала, кви са тия 12-15 часа, болки и припадъци незнам
__________________
"Не съм съгласен с това, което казваш, но докато съм жив ще защитавам правото ти да го казваш."Волтер
Отговори с цитат
  #44  
Стар 28th February 2011, 10:21
Аватара на apoklistika
apoklistika apoklistika не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: May 2006
Мнения: 10 502
По подразбиране

Ами всъщност, особено при първо раждане, 12-15 часа си е едно съвсем нормално време навсякъде по света в 21 век Ако ти си имала късмет да е по- малко, то е било просто късмет, не модерни медикаменти и не знам кво. Ако бебето само не реши да съдейства и да е бързо, няма как да го форсираш. Или поне никой нормален лекар няма да го направи.
Отговори с цитат
  #45  
Стар 28th February 2011, 11:23
Аватара на i_ani
i_ani i_ani не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Nov 2007
Мнения: 10 052
По подразбиране

Първото ми раждане беше нормално , без упойки, разкъсвания и шевове ! :P

В 23ч ми изтекоха водите вкъщи.........В 24ч бяхме вече в родилния дом.............В 4 сутринта , на бял свят се появи първата ми дъщеричка :P
Четиричасово раждане , си е добре за първескиня
Предполагам , че всичко мина гладко защото много слушах акушерката която израждаше детето... Като ми кажеше :"Спри да напъваш" , на момента замръзвах

Още си спомням всичко , все едно е било вчера

Секциото е много по-безболезнено !
Но пък след нормалното раждане се възстановяването за два дни , а след секцио - две седмици .
__________________
Винаги има две мнения - грешното и моето
Отговори с цитат
  #46  
Стар 28th February 2011, 13:22
Аватара на alien777
alien777 alien777 не е на линия
Запознат
 
Регистриран на: Jan 2011
Мнения: 247
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от i_ani
Секциото е много по-безболезнено !
Но пък след нормалното раждане се възстановяването за два дни , а след секцио - две седмици .
Ani, мила права си ако е без упойка не ми се мисли какво би било
Но вече в повечето добри болници и клиники слагат епидурална и не се усеща нищо, освен втвърдяване на корема. На мен ми дадоха и хапче под езика за стимулиране на контракции и беше много бързо - контракциийте почнаха към 10ч. и в 15 ч. бях родила съкровището.
В крайна сметка каквото и да е раждането важен е док., аз бях със страхотен екип и всичко мина много гладко
__________________
"Не съм съгласен с това, което казваш, но докато съм жив ще защитавам правото ти да го казваш."Волтер
Отговори с цитат
  #47  
Стар 28th February 2011, 14:29
Аватара на apoklistika
apoklistika apoklistika не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: May 2006
Мнения: 10 502
По подразбиране

Ми късметлийка си била На мен ми дадоха няколко хапчета, слагаха ми гел, накрая бяха принудени да пуснат системата да буквално да си тече като вода от чешмата
Отговори с цитат
  #48  
Стар 1st March 2011, 14:53
Аватара на snobkata
snobkata snobkata не е на линия
Запознат
 
Регистриран на: Jun 2008
Мнения: 125
По подразбиране

Според мен кой за колко време се възстановява след нормално раждане и след секцио, си е индивидуално при всеки След секцио, на 4я ден ни изписаха от клиниката и съм се оправяла и с бебо и с домакинските задължения сама с половинката Аз по естествен път не съм раждала и там не мога да дам адекватно мнение, но за секциото мага да кажа, нищо страшно.Няма клизми, става за около 2 часа( цялата процедура), с добър коктейл те будят още в операционната така че не пропускаш много момента с виждането на бебо, има болка на следващите 3-4 дни и до там, после грижите по бебока те грабват и това е.Аз раждах секцио по предписание на лекарят ми, но мисля , че и без него щях да се насоча пак натам
Уонтче, за глезлите - не си права
__________________
Пустоща за едни е увеселителен парк за други!
Отговори с цитат
  #49  
Стар 1st March 2011, 14:53
Аватара на snobkata
snobkata snobkata не е на линия
Запознат
 
Регистриран на: Jun 2008
Мнения: 125
По подразбиране

Според мен кой за колко време се възстановява след нормално раждане и след секцио, си е индивидуално при всеки След секцио, на 4я ден ни изписаха от клиниката и съм се оправяла и с бебо и с домакинските задължения сама с половинката Аз по естествен път не съм раждала и там не мога да дам адекватно мнение, но за секциото мага да кажа, нищо страшно.Няма клизми, става за около 2 часа( цялата процедура), с добър коктейл те будят още в операционната така че не пропускаш много момента с виждането на бебо, има болка на следващите 3-4 дни и до там, после грижите по бебока те грабват и това е.Аз раждах секцио по предписание на лекарят ми, но мисля , че и без него щях да се насоча пак натам
Уонтче, за глезлите - не си права
__________________
Пустоща за едни е увеселителен парк за други!
Отговори с цитат
  #50  
Стар 1st March 2011, 17:45
Аватара на alien777
alien777 alien777 не е на линия
Запознат
 
Регистриран на: Jan 2011
Мнения: 247
По подразбиране

Офф ми то клизмата, много страшна работа.
Браво, ти си за Гинес щом след 3-4 дни си без болки след секцио. Моята приятелка след 3 месеца си я придърпва от време на време, пък за преси да не говори и има корем все едно е в 4 месец, айде мерси.
__________________
"Не съм съгласен с това, което казваш, но докато съм жив ще защитавам правото ти да го казваш."Волтер
Отговори с цитат
Отговори


Правила за публикуване
Вие не можете да публикувате теми
Вие не можете да отговаряте в теми
Вие не можете да прикачвате файлове
Вие не можете да редактирате мненията си

BB кода е Включен
Усмивките са Включен
[IMG] кода е Включен
HTML кода е Изключен

Forum Jump

Вижте още за: секциопожелание
Всички времена са във формат GMT +2. Часът е 09:08.