IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
  #11  
Стар 23rd September 2005, 17:47
Аватара на SweetShark
SweetShark SweetShark не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Jul 2005
Град: Sofia
Мнения: 1 087
Изпратете съобщение чрез ICQ до SweetShark
По подразбиране

Сори че се меся и в тоя форум, ама на запад наистина са модерни, и то толкова, че си ги слагат и без да имат нужда - заради модата....
Отговори с цитат
  #12  
Стар 25th September 2005, 18:47
bubblegumi bubblegumi не е на линия
Потребител
 
Регистриран на: Jun 2005
Мнения: 47
По подразбиране

разбирам те...кофти са тези брекети, но понякога се налага да правиш компромиси със външния си вид...поне ще е за малко, сложи ги сега, за да не се наложи да ги слагаш на 20, когато ще ти е още по-неприятно, повярвай ми...пък и има безцветни брекети, които едва се забелязват.
__________________
Keep smiling...
Отговори с цитат
  #13  
Стар 25th September 2005, 20:55
LolaBunny LolaBunny не е на линия
Потребител
 
Регистриран на: Jun 2005
Град: Nqkude tam
Мнения: 78
По подразбиране

Чувала съм за такива с камъчета,които са си направо готини,заслужава си да поразпиташ малко из кабинетите...
__________________
Never let a fool kiss you and a kiss fool you...
Отговори с цитат
  #14  
Стар 3rd November 2005, 16:21
чичо чичо не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Nov 2005
Град: BG
Мнения: 3 571
Изпратете съобщение чрез ICQ до чичо
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от Puko
а тогава на колко години си бил ? а и моята вазраст вече не е ли малко касно. И ако мога да те питам как си чувствал през тва време докато свикнат с теб в началото?
И на 100години на човек може да му сложат брекети,стига да има желание и по-важно...зъби.Аз съм стоматолог и можеш да ме питаш всичко свързано с твоя проблем .Искам да ти кажа,че почти всеки има нужда от ортодонтско лечение,включително и аз.Ако то не се извърши ,в някои случаи се стига до усложнения...загуба на зъби,проблеми с челюстните стави,изтриване на зъбния емаил и т.н.Та,моя съвет е,не се излагай ами действай!След година (средно) ще имаш супер подредени зъби!А възрастта ти е супер подходяща за това..пиши и не се срамувай,това семо ще те промени към добро,м/у другото сестра ми е на 16 и носи брекети..
Отговори с цитат
  #15  
Стар 8th November 2005, 21:13
lady_godiva lady_godiva не е на линия
Потребител
 
Регистриран на: Nov 2005
Мнения: 55
По подразбиране

Въпрос към Yavor: да разбирам ли че ако сложа ортодонт дори и на 28 години (на колкото съм аз) ще има резултат? Моя проблем е че предните ми зъби малко се застъпват защото ченето ми е малко (съвсем сериозно, няма място за всички!). Освен това, мъдреците ми са израстнали накриво (без да се подават навън) и бутат останалите зъби, което усложнява нещата. Навремето носих телчета - тогава друго нямаще - съвсем за малко, защото ми се възпали цялата уста от тях...

Извинявам се за многословието, но за пръв път чувам че може би има надежда да си оправя усмивката, пък дори и да трябва да нося телчета (или каквото и да се наложи...). Дай съвет... между другото, живея в Америка, където тези неща са страшно скъпи и ако правя нещо, ще е в България на частен кабинет...
Отговори с цитат
  #16  
Стар 9th November 2005, 09:27
Natasha Natasha не е на линия
Запознат
 
Регистриран на: Nov 2005
Мнения: 191
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от lady_godiva
ако сложа ортодонт дори и на 28 години (на колкото съм аз) ще има резултат?
Имам позната,която сложи брекети на 39г. по здравословни причини,но постигна и много добър естетичен ефект.Мисля,че в България струват най-малко 550$(различните зъболекари взимат различно)и съм чувала за някакви прозрачни,но двойно по-скъпи.Според мене първо трябва да се консултираш със зъболекар дали в твоя случай бреките ще помогнат,за да не си хвърляш парите за нищо.В Германия пък когато зъбите са твърде много и едри,а челюстта -дребна,премахваха един (или колкото трябва)зъб.Първо пробват с ортодонт за кратко,и когато ефектът не е задоволяващ,хич не те карат да се мъчиш с бреки.Стоматоложката ми обясни,че освен естетичен,кривите зъби стават и здравословен проблем,защото по-трудно се почистват и се натоварват твърде неравномерно при дъвкане,което води до разните там кариеси,парадонтози и т.н. ужасии.
Не съм стоматолог,казвам каквото сък чула,дано съм ти била полезна.
Отговори с цитат
  #17  
Стар 9th November 2005, 15:05
чичо чичо не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Nov 2005
Град: BG
Мнения: 3 571
Изпратете съобщение чрез ICQ до чичо
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от lady_godiva
Въпрос към Yavor: да разбирам ли че ако сложа ортодонт дори и на 28 години (на колкото съм аз) ще има резултат? Моя проблем е че предните ми зъби малко се застъпват защото ченето ми е малко (съвсем сериозно, няма място за всички!). Освен това, мъдреците ми са израстнали накриво (без да се подават навън) и бутат останалите зъби, което усложнява нещата. Навремето носих телчета - тогава друго нямаще - съвсем за малко, защото ми се възпали цялата уста от тях...

Извинявам се за многословието, но за пръв път чувам че може би има надежда да си оправя усмивката, пък дори и да трябва да нося телчета (или каквото и да се наложи...). Дай съвет... между другото, живея в Америка, където тези неща са страшно скъпи и ако правя нещо, ще е в България на частен кабинет...
Да,разбирай го че е напълно възможно...Дори препоръчително,именно заради последиците(освен естетиката и самочувствието),за които спомена Наташа..При тебе,както и при всички ,навършили 12години(спорен някои автори не е така,но както и да е..) лечението става с БРЕКЕТИ.Забрави за снемаема апаратура(апаратчета,които носят децата)..Лечението е най-добре да става под контрола на ОРТОДОНТ,с каквито мога да свържа всеки ,който иска,беза да струва каквото и да е(към мене )...Такива самозванци"ортодонти"могат само да те вкарат в беля..
Специално при тебе ще е необходимо в началото да се извадят някои зъби....Със сигурност това ще са мъдреците ,а в зависимост колко място е необходимо за подреждането на другите зъби,може да се наложи изваждане и на четвъртите зъби(казват се първи предкътници или още премолари)..ако имаш още питания давай..
Отговори с цитат
  #18  
Стар 9th November 2005, 15:13
lady_godiva lady_godiva не е на линия
Потребител
 
Регистриран на: Nov 2005
Мнения: 55
По подразбиране

Цитирай:
_________________
NO PAIN-NO GAIN!
Napravo!!!
Отговори с цитат
  #19  
Стар 12th December 2005, 15:42
Nadq Nadq не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Dec 2005
Мнения: 6
По подразбиране

За жалост това е единсвения ми сериозен проблем . Зубките са ми мн здрави .. да благодаря на Господ , но не са подредени ..преди 5 6 години ми сложиха скоби .. ама аз на 2-рия месец ги изхвърлих. Сега сам на 15 години и не искам да се фукам, доста момчета ме харесват и си признават ,че завиждат на гаджето ми и ако сложа сега тези брикети (или там както им казват) всички ще ме зарежат .. Та за това искам да попитам ..сега сам в разгара на младоста си и искам да се нарадвам на живота .. не искам да ме помнят като 'момичето с брикетите' и искам да попитам ако се сложат по късно да речем кам 20 - и някоя си година .. ще има ли някакав ефект.
Отговори с цитат
  #20  
Стар 12th December 2005, 17:11
Аватара на 4ere6ka
4ere6ka 4ere6ka не е на линия
Редовен
 
Регистриран на: Dec 2005
Мнения: 303
По подразбиране

Nadq, ако сега мислиш, че си в разгара на живота си, как мислиш, че ще се чувстваш след 5 -10 години. Знам как се чувстваш, защото всички сме били на 15, но много хора ще се съгласят, че е по-добре да го направиш сега. Колкото за момчетата... след 2-3 години може би дори няма да си спомняш за тях, и те за теб, а красивата усмивка ще ти е завинаги. Аз се правих на голяма хитруша едно време и заявих на нашите, че няма да слагам скоби, и най-отговорно ще си поема сама последствията, и като станах на 20тина вече съжалявах! Добре, че имам сравнително правилно подредени зъбки! Но пък дефектите които имам можеше да са отдавна преодолени и забравени ако само бях се оставила на специалистите навремето.
__________________
Im a LADY in da street but a FREAK in the bed...
Отговори с цитат
Отговори


Правила за публикуване
Вие не можете да публикувате теми
Вие не можете да отговаряте в теми
Вие не можете да прикачвате файлове
Вие не можете да редактирате мненията си

BB кода е Включен
Усмивките са Включен
[IMG] кода е Включен
HTML кода е Изключен

Forum Jump

Вижте още за: корекциянакводапрая
Всички времена са във формат GMT +2. Часът е 21:26.