IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
  #21  
Стар 19th September 2007, 18:05
Ava-ava Ava-ava не е на линия
Ветеран
 
Регистриран на: Aug 2006
Мнения: 720
По подразбиране

Не мисля, че има някакво значение каква точно операция се извършва. Рискове съществуват, все пак това е хирургична интервенция, със съпътстващите я евентуални усложнения и проблеми(да не дава Господ)...

Аз също съм се подписвала под информнирано съгласие(предполагам нещо подобно е и с пластичните операции), когато раждах(секцио)
Отговори с цитат
  #22  
Стар 19th September 2007, 20:17
bimbi
Guest
 
Мнения: n/a
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от Babri
А след операцията ми дадоха една книжка и там пишеше какви са имплантите,колко кубика,един вид като гаранция.
да, това е паспорта на имплантите. ама гаранцията е ако се спука самия имплант например, а не за КК, риплинг и подобни
Отговори с цитат
  #23  
Стар 20th September 2007, 08:59
Babri Babri не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Jul 2007
Мнения: 16 744
По подразбиране

А ако се спука импланта,смяната безплатна ли е?
Отговори с цитат
  #24  
Стар 20th September 2007, 10:11
Аватара на joliy
joliy joliy не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Jun 2007
Град: София
Мнения: 1 230
По подразбиране

Аз имам гаранция за имплантите на ПИП, сега ще препиша буквално какви са им нивата на покритие:

Ниво "Доживотна гаранция" / Ниво "5-годишна гаранция"

Покрити събития при ниво "Доживотна гаранция":
ПИП ще замени безплатно единия или и двата импланта в случай на:
а) спукване (руптура) на силиконовата обвивка на имплантата
б) спукване (руптура) или разместване на затварящия кръг
в) разтичане на гела или всякакви други обстоятелства, при които се нарушава целостта на имплантата

Покрити събития при ниво "5-годишна гаранция"
ПИП ще замени безплатно единия или и двата импланта еднократно в рамките на 5 години
г) в случай на:
- капсуларна контрактура
- грешки при избора на: размер или/и анатомичното местополагане на имплантата, или/и профила

В графа ограничения пише, че тази гаранция се отнася само за импланти с висококохезивен силиконов гел на ПИП и че ПИП не поемат никаква част от цената на хирургичната интервенция по отстраняването на предишните и поставянето на новите имплантати, нито носи отговорност наприемр за проявена лекарска небрежност, имунни смущения, причинени от гръдните импланти, както и импланти, произведени от друг производител.
Отговори с цитат
  #25  
Стар 20th September 2007, 10:27
Babri Babri не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Jul 2007
Мнения: 16 744
По подразбиране

Аха,долкото разбирам,ако се случи нещо,имплантите се подменят безплатно,в зависимост от гаранционния срок,но хирургичния труд се заплаща.
Отговори с цитат
  #26  
Стар 20th September 2007, 11:24
emisof emisof не е на линия
Ветеран
 
Регистриран на: Dec 2006
Мнения: 925
По подразбиране

Зависи дали си закупила този пакет с безплатната подмяна. Иначе нито капсулната контрактура, нито риплинга са проблеми, ангажиращи по някакъв начин лекарят или производителя. Особено пък КК, която често е усложнение от "неправилно ползване" на имплантите.
Отговори с цитат
  #27  
Стар 20th September 2007, 11:25
Аватара на huanita
huanita huanita не е на линия
Запознат
 
Регистриран на: Feb 2007
Мнения: 121
По подразбиране

Значи, когато ходих на консултация при Ефремов, той ми обясни, че фирмата производител на импланти, ги подменя в някои случай като КК, Риплинг и т.н., но аз си поемам разходите по престой в болничното заведение.
За Макган става дума
Отговори с цитат
  #28  
Стар 20th September 2007, 11:38
Аватара на joliy
joliy joliy не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Jun 2007
Град: София
Мнения: 1 230
По подразбиране

Някой има ли гаранция на друга марка импланти? Нека сподели, за да видим разликите
Отговори с цитат
  #29  
Стар 20th September 2007, 17:16
Аватара на huanita
huanita huanita не е на линия
Запознат
 
Регистриран на: Feb 2007
Мнения: 121
По подразбиране

Момичета, днес насрочих своята операция при д-р Стоянов - Есте клиник. На 04.10. ще ми сложи 295 сс макган изцяло подмускулно. Надявам се да съм взела правилно решение и за хирурга и за имплантите. Успех на всички ви!
Отговори с цитат
Отговори


Правила за публикуване
Вие не можете да публикувате теми
Вие не можете да отговаряте в теми
Вие не можете да прикачвате файлове
Вие не можете да редактирате мненията си

BB кода е Включен
Усмивките са Включен
[IMG] кода е Включен
HTML кода е Изключен

Forum Jump

Вижте още за: Задоговоритепластичнитехирурзи
Всички времена са във формат GMT +2. Часът е 03:05.