IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
  #271  
Стар 12th May 2010, 14:49
mdacota mdacota не е на линия
Запознат
 
Регистриран на: Nov 2009
Мнения: 214
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от fani_83s
аз го четох в списание, ще погледна точно как се казва списанието и точно какво пише в статията и ще го разкажа, щом толкова държите. Не искам да прозвучи сякаш се заяждам или говоря срещу въпросния хирург, но се ядосах точно, когато написах този пост, тъй като се всява някаква паника постоянно и наистина специално неговите изказвания не ми звучат достоверно! Съжалявам ако някой се обижда от това!!
Ама защо се палиш толкова?! Никой не те обвинява в нищо. Убедена съм, че става въпрос за надмускулно поставени импланти защото, нали се сещаш, че и анатомичните, и кръглите импланти на съответна марка, съдържат един и същи гел. Тогава би трябвало и кръглите да изяждат жлезата.
__________________
Който се страхува от мечки, да не ходи в гората!
Отговори с цитат
  #272  
Стар 12th May 2010, 14:52
mdacota mdacota не е на линия
Запознат
 
Регистриран на: Nov 2009
Мнения: 214
По подразбиране

http://old.eva.bg/index.php?option=c...=4423&Itemid=7


Това е. Става въпрос за надмускулно поставени импланти. Списанието е Ева.
__________________
Който се страхува от мечки, да не ходи в гората!
Отговори с цитат
  #273  
Стар 12th May 2010, 15:12
Аватара на Мариса
Мариса Мариса не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Jun 2009
Град: София
Мнения: 8 631
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от mdacota
http://old.eva.bg/index.php?option=com_content&task=view&id=4423&Ite mid=7


Това е. Става въпрос за надмускулно поставени импланти. Списанието е Ева.
Благодаря ти за инфото,беше ми много от полза!
__________________
Не е най - умен този който има най- много знания а този който успява всеки един миг от живота си да направи щастлив
Отговори с цитат
  #274  
Стар 12th May 2010, 15:34
Аватара на fani_83s
fani_83s fani_83s не е на линия
Редовен
 
Регистриран на: Jun 2008
Град: София, България
Мнения: 349
По подразбиране

mdacota, не се паля за това, че някой ме е попитал, а за начина по който все някакси се изопачават думите тук...и в крайна сметка темата е за скандала с ПИП, а кой разбрал, недоразбрал пише чул недочул с по едно изречение и се всява паника - за това се паля.
Отговори с цитат
  #275  
Стар 12th May 2010, 18:10
mdacota mdacota не е на линия
Запознат
 
Регистриран на: Nov 2009
Мнения: 214
По подразбиране

И аз съм против паникьосването в случая. Онзи ден пак казаха по телевизията, че от около 50-60 000 жени с ПИП в Франция, руптура е имало в 1 000 случая. Дано се разминен с проблеми, но опасността да ни блъсне автомобил на пешеходна пътек сигурно е по-голяма. Освен това сега се сещам за един постинг на Гуендолин в който пишеше нещо от сорта - нагледала съм се на спукани импланти....За съжаление, не помня марката, но беше или Ментор или Макган. И ставаше въпрос за България, а не по принцип някъде. Уф, ще трябва да потърся из темите и да копирам написаното.
В крайна сметка каквото - това. Всяка от нас е отишла доброволно при хирург. И в други области на медицината може да попаднем на некадърници или измамници...
Да си ги носим докато всичко е наред, пък да му мислим когато и ако дойде проблем.
__________________
Който се страхува от мечки, да не ходи в гората!
Отговори с цитат
  #276  
Стар 13th May 2010, 07:30
Аватара на te_dda
te_dda te_dda не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Jul 2008
Мнения: 2 591
По подразбиране

дакота, не съм чула за такава статистика, но ако е такава реалната, то риксът 1:50 е нещо много притеснително и няма място за сравнение с инцидентите по пешеходните пътеки . колкото до това кой колко спукани импланти е виждал..ами то нас никой нищо...по идея ако някой нещо е виждал, то това са хирузите при реоперациите...а данни за СПОНТАННИ руптури на макган, ментор и евросиликон поне за момента в бг няма....и доколкото си спомням това което имаш в предвид , се обсъждаше за повредени от острите инструменти на хирурзите импланти, а не за спонтанни руптури, което са доста различни неща , които не са свързани с марката....
__________________
Със или без силикон - за простотията и глупостта лек няма , за комплексарите - също !!!!!
Отговори с цитат
  #277  
Стар 13th May 2010, 08:56
mdacota mdacota не е на линия
Запознат
 
Регистриран на: Nov 2009
Мнения: 214
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от te_dda
дакота, не съм чула за такава статистика, но ако е такава реалната, то риксът 1:50 е нещо много притеснително и няма място за сравнение с инцидентите по пешеходните пътеки . колкото до това кой колко спукани импланти е виждал..ами то нас никой нищо...по идея ако някой нещо е виждал, то това са хирузите при реоперациите...а данни за СПОНТАННИ руптури на макган, ментор и евросиликон поне за момента в бг няма....и доколкото си спомням това което имаш в предвид , се обсъждаше за повредени от острите инструменти на хирурзите импланти, а не за спонтанни руптури, което са доста различни неща , които не са свързани с марката....
Статистиката беше обявена преди няколко сутрини по телевизията - БТВ или Нова, не помня естествено. Обяви я Лъчезар Иванов по повод заседанието на Комисията по здравеопазване.
Иначе за втората част в постинга - да, по всяка вероятност е било така. Не смея да споря.
Силно се надявам всички ние, независимо какви импланти имаме, да се разминем с проблеми. Било то руптура, било то КК, било то нещо друго.
В никакъв случай не защитава никого. В крайна сметка аз съм една от тези с ПИП.
Зло да спи под камък.
__________________
Който се страхува от мечки, да не ходи в гората!
Отговори с цитат
  #278  
Стар 13th May 2010, 09:38
Аватара на Мариса
Мариса Мариса не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Jun 2009
Град: София
Мнения: 8 631
По подразбиране

Съобщение

Всички пациентки, които са с импланти на фирмата PIP (Poly Implant Prosthesis), при желание от тяхна страна, могат да подменят имплантите си в клиника „Д-р Н. Георгиев” с други, на фирмите Eurosilicone, McGhan и Arion на цена 1850 евро.



Чудя се от кога е започнал да работи с МcGhan
__________________
Не е най - умен този който има най- много знания а този който успява всеки един миг от живота си да направи щастлив
Отговори с цитат
  #279  
Стар 13th May 2010, 09:48
mdacota mdacota не е на линия
Запознат
 
Регистриран на: Nov 2009
Мнения: 214
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от marisabela
Съобщение

Всички пациентки, които са с импланти на фирмата PIP (Poly Implant Prosthesis), при желание от тяхна страна, могат да подменят имплантите си в клиника „Д-р Н. Георгиев” с други, на фирмите Eurosilicone, McGhan и Arion на цена 1850 евро.



Чудя се от кога е започнал да работи с МcGhan
Кои са по-добрите импланти от тези изброени!? Още не мога да схвана разликата, да му се не види...
__________________
Който се страхува от мечки, да не ходи в гората!
Отговори с цитат
  #280  
Стар 13th May 2010, 09:56
Аватара на Мариса
Мариса Мариса не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Jun 2009
Град: София
Мнения: 8 631
По подразбиране

Аз съм с двете ръце и двата крака за Макган софт тъч,мммммм :P
Френско вече не слагам,колкото и да харесвам Париж
__________________
Не е най - умен този който има най- много знания а този който успява всеки един миг от живота си да направи щастлив
Отговори с цитат
Отговори

Контрол над темата
Начин на разглеждане

Правила за публикуване
Вие не можете да публикувате теми
Вие не можете да отговаряте в теми
Вие не можете да прикачвате файлове
Вие не можете да редактирате мненията си

BB кода е Включен
Усмивките са Включен
[IMG] кода е Включен
HTML кода е Изключен

Forum Jump

Вижте още за: Скандалдефектнифренскиимпланти
Всички времена са във формат GMT +2. Часът е 21:27.