IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
  #11  
Стар 22nd August 2006, 08:35
Excel Excel не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Feb 2006
Мнения: 1 209
По подразбиране

А някой има представа на какво ниво е очната клиника " Луксор " в Пловдив .
Отговори с цитат
  #12  
Стар 22nd August 2006, 08:46
Olimpia Olimpia не е на линия
Потребител
 
Регистриран на: Jul 2006
Град: Sofia
Мнения: 42
По подразбиране

Не скачайте моля ви всички така радостно при слуха за тази операция!!!!!

Преди няколко години един познат си я направи, в Германия мисля, после обаче имаше тежко падане тук в Бг и се получи някакъв страхотен проблем именно заради операцията, разлепи му се ретината, доколкото си спомням, защото при лазерната операция те я "изтъняват". друг познат, спортист, също не може да си я прави именно заради цялостното физическо натоварване.

аз също имам -4.5d и от много време бих искала да се избавя от тази тежест, но няма го опитът от примерно 20год за да знам какво ще се случи след време. има и утре, не е само сега... това са ви очите!!!!
Отговори с цитат
  #13  
Стар 22nd August 2006, 08:52
Excel Excel не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Feb 2006
Мнения: 1 209
По подразбиране

Да , важен не е резултатът на един месец , а в доста продължително време . Аз съм на мнение , че такива операции трябва да се правят след предварително проучване и доста индивиуални въпроси към лекарите . Не може без предварителен преглед , само с тест да те подготвят за операция . Дори и преглед да има , ако той е преди самата операция - доста е късно , защото тогава си под еуфорията за промяна и не разсъждаваш трезво .
Може да не съм права , разгледах бегло сайта , но наистина - дори и да има преглед преди два - три дена преди операцията , ти си в Истанбул , а не в Б-я , където ще можеш да се консултираш с още някой очен специалист , така че просто се оставяш на тях .
Отговори с цитат
  #14  
Стар 22nd August 2006, 09:16
zhenya chavdarova zhenya chavdarova не е на линия
Ветеран
 
Регистриран на: Mar 2006
Град: Лондон
Мнения: 798
По подразбиране

Здравейте моми4ета!Това 4е не пиша не зна4и 4е не ви 4ета.Страхотни сте! Така........сега и аз да кажа нещо за тази лазерна операция понеже имам такава правена вьв Варна миналата година ('СВЕТА ПЕТКА' - при доц. Митов)Както е казала Beauty по горе - за преглед може да се 4ака малко пове4е, но има за какво.Аз съм изклю4ително доволна от резултата , от ( -8.00 диоптара сега си виждам като орел) Така 4е и ние си имаме добри клиники ( условията са страхотни)и лекари.Ако искате пове4е инфо питайте ме, 4е сега не се сещам за друго.
Хубав ден на вси4ки!
__________________
2 X 620cc
Отговори с цитат
  #15  
Стар 22nd August 2006, 09:32
lili212 lili212 не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Aug 2006
Мнения: 9
Изпратете съобщение чрез ICQ до lili212
По подразбиране Отговор за Дива

Цитирай:
Първоначално написано от дива
Какви са цените , престоя ти , трябва ли да ходиш на контролни прегледи ? И още нещо важно - правят ли се ако вече си имал механично срязване на очния мускул ?
Иначе - честито , радвам се за теб и то много , защото това е сериозно нещо - необходимост , а не прищявка .
Разкажи ни повече и за предварителните прегледи - внасяш много важна тема при нас .
Струваше 1060 евро. Вътре в тази цена:
1. процедурата с най-добрият лазер на света Wavelight Allegretto Wave Eye-Q Имаше една изложена статия там за някакъв Американски пилот дето е отишъл там спецялно за процедурата миналата година--дори в Америка са нямали тоя лазер още, а пък само старият модел

2. всички прегледи преди и след процедурата (проверяват всичко в окото и зад окото....)
3. капки дето трябва да ползвам за една седмица
4. 5-годишна гаранция/застраховка: ако имам някакви проблеми, или вероятно ако ми трябва втора процедура тогава всичко ще е безплатно

Ако изкате могат и да ви вземат от летището или автогарата (с Мерцедес!), и също да ви направят резервация на хотел (4* около 45 евро казаха--но на мен не ми трябваше защото бях на гости...)
Отговори с цитат
  #16  
Стар 22nd August 2006, 09:46
lili212 lili212 не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Aug 2006
Мнения: 9
Изпратете съобщение чрез ICQ до lili212
По подразбиране Отговор за Веселана

Цитирай:
Първоначално написано от veselana
Лили честито, кой знае как се радваш на кристалното си зрение...Ще споделиш ли ,колко диоптъра имаше преди операцията и каква беше цената,коята плати.
Здрасти Веси,

Лявото ми око беше -7.0 а пък дясното -6.5. Бях напълно непотребна без лещи или очила! Носих лещи за около 10 години, но чух че има по-голям риск за инфекция и лоши приключения с лещи от колкото с лазерна операция! Без това изках да се оперирам от давна, но не можах да намеря клиника със супер стандарти на технология, хигиена, и т.н. Добре че съм изчакала. Най-хубавото чувство за сега е че виждам перфектно докато се събудя!
Отговори с цитат
  #17  
Стар 22nd August 2006, 09:54
lili212 lili212 не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Aug 2006
Мнения: 9
Изпратете съобщение чрез ICQ до lili212
По подразбиране Отговор за Ава-Ава

Цитирай:
Първоначално написано от Ava-ava
Къде се намира тази клиника?
Намира се в Истанбул. Около 95% от пациентите им са били от чужбина. Аз докато бях там се срещнах с Немци и няколко сладури то Швейцария. http://www.eyestar.us/eng/patient_stories.htm
Приемат не повече от 10 пациента на ден.
Отговори с цитат
  #18  
Стар 22nd August 2006, 10:09
lili212 lili212 не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Aug 2006
Мнения: 9
Изпратете съобщение чрез ICQ до lili212
По подразбиране Отговор за Тсветик

lili212, Аз съм с 4 диоптера късогледство и непрекъснато с лещи, операцията е страхотно решение, но пък и мен ме е страх, казаха ми, че не е желателно преди да съм навършила 25, казаха ли ти нещо такова? Освен това пише, че цената включва и хотелски разходи, каква е единичната включваща само операцията? Колко веме най-рано след операцията можеш да пътуваш със самолет? Или няма проблем след час например да се метна на полета? А някакъв страничен дискомфорт? Много въпроси станаха

ЧЕСТИТО!!! Да се отървеш от такова нещо си е направо празник!!! [/quote]


Трябва да си навършила 18 години или пък диоптеритети да не играят повече--да се стабилизират. Защото няма смисъл да направиш операцията ако след година диоптеритети пак ще се променят...

Цената не включва хотелски разходи---само пише че могат да направят резервация в хотели дето дават добри цени на пациентите им.

Няма проблем за пътуване със самолет, но първите 4 часа са малко дискомфортни----имах чувството че имам пясък в очите, и просто бях супер уморена---май въпреки че не ме беше страх имало е стрес... Най-доброто нещо след операцията е било сън (те затова оперират около вечер)

Мерси! Още не мога да повярвам че виждам със собственните си очи!
Отговори с цитат
  #19  
Стар 22nd August 2006, 10:26
lili212 lili212 не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Aug 2006
Мнения: 9
Изпратете съобщение чрез ICQ до lili212
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от милена 077
И аз имам позната която живее в Гърция, дойде си специално за да се оперира в София, свалиха й 4 диоптъра и вече 5 год. е много доволна. Има ли някакви граници за диоптрите, трябва ли да са повече от 2 примерно..?

Има граница за диоптерите, но не съм сигурна. Но ако са по-малко от 0.5 диоптер сигурно няма смисъл, и май не може да са повече от 14...но най-добре питайте за това...

Също, ако помните едно нещо от мен това да е:

Тази операция не е шега защото имаме само 2 очички и неможем да си купим нови. От клиника на клиника има голямо значение. И хирургите са важни (колко години, колко пациента са правили?), и хигиената, и инструментите (много места ползват същите инструменти на много пациенти---за това цените са ниски!), и най-важното (поне за мен) е технологията. Хирургът може да супер, но ако ползва стар, бавен лазер, тогава изобщо не си струва защото ще продължавате да имате проблеми със зрението. Или пък клиниката може да е прекрасна, но да имат стотици пациенти, и да работят като фабрика---да видете хирургът за пръв път в операционната стая. Най-голямо впечатление това ми направи за Eyestar: приемат максимум 10 пациента на ден. Всяко друго място изка колкото може повече пациента за да направят повече парички... Моят хирургът в Eyestar ми направи всички прегледи и операцията и спокойно ми отговори на всички въпроси.

Внимавайте много когато решавате за клиника!
Отговори с цитат
  #20  
Стар 22nd August 2006, 10:47
lili212 lili212 не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Aug 2006
Мнения: 9
Изпратете съобщение чрез ICQ до lili212
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от Olimpia
Не скачайте моля ви всички така радостно при слуха за тази операция!!!!!

Преди няколко години един познат си я направи, в Германия мисля, после обаче имаше тежко падане тук в Бг и се получи някакъв страхотен проблем именно заради операцията, разлепи му се ретината, доколкото си спомням, защото при лазерната операция те я "изтъняват". друг познат, спортист, също не може да си я прави именно заради цялостното физическо натоварване.

аз също имам -4.5d и от много време бих искала да се избавя от тази тежест, но няма го опитът от примерно 20год за да знам какво ще се случи след време. има и утре, не е само сега... това са ви очите!!!!

ретината не се изтънява (тя е зад окото), корнеата се изтънява но преди да се изтъни се отваря мъничко от горе. Сигърно твоят познат си е търкал очите докато спи (скоро след операцията) преди мъничката капачка на корнеата да се залепи и затова е имал провлеми. И на мен ми казаха около 100 пътя да не си пипам очите да не ги мия на вторият ден, и т.н.

Имаше два спортисти от Швейцария когато аз бях там... http://www.eyestar.us/deu/patientenberichte.htm

Тази операция се прави от някъде 25 години, и първият човек на който са я направили (Руснак май) още вижда перфектно!! Когато станем около 40 годишни ще трябва да носим очила за четене защото за сега няма операция за пресбиопия. Колкото по-рано направим, толкоз по-дълго можем да живеем без никакви очила и лещи!
Отговори с цитат
Отговори

Контрол над темата
Начин на разглеждане

Правила за публикуване
Вие не можете да публикувате теми
Вие не можете да отговаряте в теми
Вие не можете да прикачвате файлове
Вие не можете да редактирате мненията си

BB кода е Включен
Усмивките са Включен
[IMG] кода е Включен
HTML кода е Изключен

Forum Jump

Вижте още за: ЖивотбезочилаЛазернатамиоперация
Всички времена са във формат GMT +2. Часът е 12:30.