IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
  #1  
Стар 12th July 2007, 23:49
s7radus s7radus не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Jul 2007
Мнения: 3
По подразбиране На приятелката ми й закъснява,ами ако е бременна?

Така еми от къде да започна...на приателката ми й закъснява ден първи днес вече отива към втори,никакви симптоми за идването на "гости от червен бряг" както тя си го нарича.След 2 дни ще се почне с тестовете за бременност тва е ок...силно се надяваме да отчете в наша полза,но ако е бременна какво правим е по-важно.Не съм свършвал в нея,но небезивестно е че не е задължително да свършиш за да стане белята.Към въпроса,интересува ме има ли хапчета или други медикаменти които могат да доведът до загуба на плода(аборт) още в първите дни тоест до 1 седмица,има ли шанс някой вид противозачатъчни да го направят това или изобщо намира ли се в българия RU486 http://en.wikipedia.org/wiki/Mifepristone и ако ДА под какво наименование защото от чичко гугъл това е най-желания препоръчван и успешен метод тип хапче в цял свят.Не мисля че има смисъл да казвам че целта е да не се стига до медицински аборт защото тва не може да стане без съгласието на родител/и,момичето няма още 16!Очаквам полезни коментари надявам се достатачно бързо!
Отговори с цитат
  #2  
Стар 12th July 2007, 23:58
Аватара на apoklistika
apoklistika apoklistika не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: May 2006
Мнения: 10 502
По подразбиране

Въпросните хапчета се намират, но не се продават в аптеки, единствените, които имат достъп до тях, са гинеколозите, защото те се приемат единствено и само под лекарско наблюдение.
Абортът с хапче също не може да стане без съгласието на родител, след като момичето е на 16.
Ако се стигне до там, забравете за self made методи, единственият начин е да каже на родителите си и да отиде на цивилизован лекар, не при някой касапин, който за малко пари е готов на всичко!
Отговори с цитат
  #3  
Стар 13th July 2007, 07:28
bimbi
Guest
 
Мнения: n/a
По подразбиране

е какво сте се ошашкали толкова, сега лятото в жегите е нормално да й закъснее. мен дори ми е прескачало един месец. да изчака още няколко дни и тогава да прави тестове.
но ако наистина е бременна, да каже на родителите си, едва ли падат от Марс не правете глупости, за които ще съжалява предимно тя цял живот!!!
Отговори с цитат
  #4  
Стар 13th July 2007, 09:55
Dimitroff Dimitroff не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Nov 2006
Град: В Е46-цата
Мнения: 1 341
По подразбиране

Как ме развесели пича! (не се засягай, приятелю - просто преди години и аз бях същата стресирана мумия (не го казвам с лоши чувства)).Успокой се най-напред - с бившата ми приятелка съм изпадал в такива шокови ситуаций (закъснение на цикъл 1 ден- абе ти шегуваш ли се?)Аз даже не се замислям, че може нещо да стане до 7 дни закъснение - амааа грам!Максимално и е закъснявало 15 дни (bimbi - един месец!Квооо направи ти бе, женааа! )Най-напред се успокой.Може да се окаже, че е фалшива тревога (точно такава ще се окаже!)


П.с. Аз съм бил спокоен, защото познавам достатъчно добре тялото си и в редките случай, в който сексът е бил "НЕ безопасен" съм внимавал .... адски много (мерси - рано ми е още!)...

Спокооо!

Все пак - ако не и дойде до седмица - направете тест или отидете на гинеколог....да се чудиш "дали е втасала" (малко грубичко...) е по-зле от пололителния отговор на този въпрос!
__________________
a b c d e f g k l, but М is something Special!
Стълбовете нанасят поражения на вашите коли само в случай на самоотбрана.
Отговори с цитат
  #5  
Стар 13th July 2007, 10:02
bimbi
Guest
 
Мнения: n/a
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от Dimitroff
Максимално и е закъснявало 15 дни (bimbi - един месец!Квооо направи ти бе, женааа! )
максимално ми е закъснявало две седмици. а това за месеца си беше не закъснение, а направо прескачане на един цикъл. и то ми се е случвало няколко пъти. основно при стрес.
Отговори с цитат
  #6  
Стар 13th July 2007, 10:03
invisible invisible не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Feb 2006
Мнения: 2 684
Изпратете съобщение чрез ICQ до invisible
По подразбиране

и на мен ми се е случвало, след като се предозирах с Постинор
__________________
My Webpage

Най-същественото е невидимо за очите!
Отговори с цитат
  #7  
Стар 13th July 2007, 10:05
Devil_wears_Prada Devil_wears_Prada не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Nov 2006
Мнения: 3 736
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от bimbi
Цитирай:
Първоначално написано от Dimitroff
Максимално и е закъснявало 15 дни (bimbi - един месец!Квооо направи ти бе, женааа! )
максимално ми е закъснявало две седмици. а това за месеца си беше не закъснение, а направо прескачане на един цикъл. и то ми се е случвало няколко пъти. основно при стрес.
На мен ми е прескачало с 2 месеца по същите причини! Ходила съм на различни гинеколози и ми казват, че нищо ми няма и че е нормално! Само дето не виждам кое му е нормалното!
Отговори с цитат
  #8  
Стар 13th July 2007, 10:13
bimbi
Guest
 
Мнения: n/a
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от Devil_wears_Prada
Цитирай:
Първоначално написано от bimbi
Цитирай:
Първоначално написано от Dimitroff
Максимално и е закъснявало 15 дни (bimbi - един месец!Квооо направи ти бе, женааа! )
максимално ми е закъснявало две седмици. а това за месеца си беше не закъснение, а направо прескачане на един цикъл. и то ми се е случвало няколко пъти. основно при стрес.
На мен ми е прескачало с 2 месеца по същите причини! Ходила съм на различни гинеколози и ми казват, че нищо ми няма и че е нормално! Само дето не виждам кое му е нормалното!
е явно пък не е и толкоз ненормално. случва се при стресови ситуации. аз дори имам случай, два часа след като ми дойде, се уплаших ужасно много от нещо, и ми спря
между другото имам приятелка, която цял живот цикъла й идва когато си иска, през 1-2 месеца, на различни дати...лудница. обаче и майка й и баба й са така, нямат си проблеми с нищо, забременяват си...как си улучват овулацията вече ми е хикс, ама тва е друга тема.
Отговори с цитат
  #9  
Стар 13th July 2007, 12:00
s7radus s7radus не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Jul 2007
Мнения: 3
По подразбиране

Успокоих се дано всичко си е наред но теста ще си каже своето
Отговори с цитат
  #10  
Стар 13th July 2007, 12:18
blonde blonde не е на линия
Редовен
 
Регистриран на: Apr 2006
Мнения: 292
Изпратете съобщение чрез ICQ до blonde
По подразбиране

Би трябвало да си наясно колко малка е вероятността от забременяване с течността,която се отделя преди еякулация.
Все пак си мъж и трябва да си запознат с физиологията си.

Отделно закъснението може да бъде следствие от горещото време,от рязката смяна в температурите,от стрес,нерви или от пътуване..така че един ден нищо не е.

Не ги мисли тези глупости с хапчетата за изхвърляне на плода,те са адски опасни и доколкото знам не са предпочитани от повечето гинеколози.

Хапченцето за спешна котрацепция се казва Постинор Дуо или Ескапел..имай предвид,че то се пие до 3 дена след гафа,като ефективността му намалява с времето.

Tова са си конска доза хормони,така че мислете и се пазете.

И не се вкарвай в излишни филми.
Отговори с цитат
Отговори

Контрол над темата
Начин на разглеждане

Правила за публикуване
Вие не можете да публикувате теми
Вие не можете да отговаряте в теми
Вие не можете да прикачвате файлове
Вие не можете да редактирате мненията си

BB кода е Включен
Усмивките са Включен
[IMG] кода е Включен
HTML кода е Изключен

Forum Jump

Вижте още за: Наприятелкатамизакъсняваамиакобременна
Всички времена са във формат GMT +2. Часът е 00:00.