IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
  #41  
Стар 27th November 2008, 14:56
deriel deriel не е на линия
Потребител
 
Регистриран на: Apr 2008
Мнения: 48
По подразбиране

Аз не пуша вече 1 месец - РЕЗУЛТАТ - 2 кг. качих, червата ми станаха лениви, избухвам много лесно и без причина, не мога да стоя на едно място повече от 5 мин. АБЕ СТРАШНА РАБОТА - поне го осъзнавам.
А иначе спрях цигарите постепенно Не знам защо повечето във форума са против. След като си взел това решение веднъж не мисля че има значение кога точно ще сперш да пушиш - днес, утре или в другиден.
Отговори с цитат
  #42  
Стар 27th November 2008, 15:02
Аватара на lightpainter
lightpainter lightpainter не е на линия
Ветеран
 
Регистриран на: Nov 2008
Мнения: 547
По подразбиране

Има значение. Защото има един период на абстиненция и той започва в момента, в който загасиш последната цигара, не когато ги намалиш от 10 на 5 цигари примерно.
Отговори с цитат
  #43  
Стар 27th November 2008, 15:03
Аватара на Kameran
Kameran Kameran не е на линия
Потребител
 
Регистриран на: Nov 2008
Мнения: 48
По подразбиране

Един мой съсед ги спря с Табекс.Аз лично като разбрах,че съм бременна хвърлих цигарите в коша и КРАЙ!!!От тогава(вече 2 години)не съм запалвала.
Отговори с цитат
  #44  
Стар 27th November 2008, 16:31
deriel deriel не е на линия
Потребител
 
Регистриран на: Apr 2008
Мнения: 48
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от lightpainter
Има значение. Защото има един период на абстиненция и той започва в момента, в който загасиш последната цигара, не когато ги намалиш от 10 на 5 цигари примерно.

Под НАМАЛЯВАНЕ имах в предвид следната схема, която приложих върху себе си:
ден 1 - 5 цигари
ден 2 - 3 цигари
ден 3 - 3 цигари
ден 4 - 1 цигара
ден 5 - 0 цигари и така до днес ден 25ти

помогнах си и с табекс.
Отговори с цитат
  #45  
Стар 27th November 2008, 18:58
Аватара на lightpainter
lightpainter lightpainter не е на линия
Ветеран
 
Регистриран на: Nov 2008
Мнения: 547
По подразбиране

Няма значение схемата. Непушач си от деня, в който си имала нула цигари и нула табекс Заради никотина, който съдържа. Както и да е, важното е, че вече си на нулата
Отговори с цитат
  #46  
Стар 27th November 2008, 22:47
Аватара на Divinemouse
Divinemouse Divinemouse не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Aug 2007
Град: в мечтите ми
Мнения: 8 719
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от deriel
Цитирай:
Първоначално написано от lightpainter
Има значение. Защото има един период на абстиненция и той започва в момента, в който загасиш последната цигара, не когато ги намалиш от 10 на 5 цигари примерно.

Под НАМАЛЯВАНЕ имах в предвид следната схема, която приложих върху себе си:
ден 1 - 5 цигари
ден 2 - 3 цигари
ден 3 - 3 цигари
ден 4 - 1 цигара
ден 5 - 0 цигари и така до днес ден 25ти

помогнах си и с табекс.

Може ли да кажеш как се пият тези хапчета...искам да спра и аз но нямам воля..Трябва да забременея за да ги спра а това не ми се нрави още...Въпреки че със първата си бременност ги спрях и в момента който спрях да кърмя бебето си купих цигари ...
Отговори с цитат
  #47  
Стар 28th November 2008, 09:19
deriel deriel не е на линия
Потребител
 
Регистриран на: Apr 2008
Мнения: 48
По подразбиране

Може ли да кажеш как се пият тези хапчета...искам да спра и аз но нямам воля..Трябва да забременея за да ги спра а това не ми се нрави още...Въпреки че със първата си бременност ги спрях и в момента който спрях да кърмя бебето си купих цигари ...[/quote]



В самото упътване на ТАБЕКСА е посочен начина на приемане. Иначе в първите дни пиеш по 5-6 таблетки, след няколко дена намаляваш приема и така около 1 месец, но задължително трябва да прочетеш указанията и да спазваш времето през което да приемаш таблетките. Но със сигурност табекса не ти дава повече ВОЛЯ, главното му действие е да не изпадаш в абстинентен период, защото в него се съдържа никотин и други вещества, който задоволява нуждата ти.

Но волята според мен не е най-важното, трябва ти някакъв [u]стимул, например: НИКОГА ПОВЕЧЕ НЯМА ДА СИ КУПЯ ЦИГАРИ или нещо подобно. Не че съм забогатяла, но определено в семейният бюджет се усещат повече приходи отколкото разходи.
Дано съм ти помогнала.
Отговори с цитат
  #48  
Стар 28th November 2008, 10:42
Аватара на tirra
tirra tirra не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: May 2008
Град: Пловдив
Мнения: 4 193
По подразбиране

Ако не си мотивиран Табекс не помага.
Аз ги спрях без хапче за две години - пушех поне по две кутии на ден.
После пак пропуших, по леки но горе долу по кутия на ден... и сега вече не пуша от три години. Не съм палвала никаква цигара през целия период. Чувствам се страхотно, не ми се пуши дори често ме дразни някой като пуши около мен. Докато първият път съм припалвала по някоя др цигара.
Мъжът ми пуши по две кутии някъде. Пи табекс, но понеже още преди да го започне реши че неможе да ги спре, по силно било от него.... и естествено, въобще не му подейства Табекс-а.

Не си намирайте причина да НЕ ги спирате само щото ще напълнеете! Глупаво е. По-добре понапълнял, отколкото САМОотровен.

Успех на всички, които са решили да се отърват от този неприятен навик.
Отговори с цитат
  #49  
Стар 28th November 2008, 11:52
Аватара на Divinemouse
Divinemouse Divinemouse не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Aug 2007
Град: в мечтите ми
Мнения: 8 719
По подразбиране

Благодаря ви за изчерпателните отговори
Явно си е че трябва воля и стимул
Отговори с цитат
  #50  
Стар 28th November 2008, 13:02
Аватара на jolifille
jolifille jolifille не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: May 2008
Град: Luzern CH
Мнения: 4 060
По подразбиране

Аз не пуша от август месец вече :P Но за сметка на това взех няколко килограма,но ще ги приживея Не съм пила никакви хапчета,ното сам използвала лепенки,просто една вечер се почуствах много зле от този никотин,легнах си да спя, и на сутринта просто нямах желение да пуша даже с кафето ми!От тогава не съм си купувала сигари и не смятам да го правя :P
Отговори с цитат
Отговори

Контрол над темата
Начин на разглеждане

Правила за публикуване
Вие не можете да публикувате теми
Вие не можете да отговаряте в теми
Вие не можете да прикачвате файлове
Вие не можете да редактирате мненията си

BB кода е Включен
Усмивките са Включен
[IMG] кода е Включен
HTML кода е Изключен

Forum Jump

Вижте още за: Отказванеотцигарите
Всички времена са във формат GMT +2. Часът е 13:12.