IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
  #2631  
Стар 15th March 2011, 17:23
Аватара на aniK
aniK aniK не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Feb 2007
Мнения: 4 127
Изпратете съобщение чрез ICQ до aniK
По подразбиране

Lilith-ке, ха добре дошла при нас
Сигурна съм, че си във супер форма, но няма лошо човек да внимава Ядеш сладко или сложни В? Точно това ти се яде или просто е по-лесно с тях да задоволиш глада? С кърменето изразходваш.

И аз трудно се пречупвам за ориз и картофи Картофите не ми липсват, май само на пюре ми харесваха (доколкото си спомням ). Обаче ориз много обичах и когато успявам да вместя, ще си готвя кафяв, елда и други оризо-подобни.

lovebird, имаш СЕРИОЗЕН проблем. Мисля, че съм виждала твои снимки преди време Слушай mindbender, при теб положението е по-различно от нашето
Отговори с цитат
  #2632  
Стар 15th March 2011, 21:01
Аватара на Shandi
Shandi Shandi не е на линия
Запознат
 
Регистриран на: Mar 2010
Град: Berlin
Мнения: 238
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от mammaMia!
Shandi, кисели краставички си хапвам доволно, не ми дразнят стомаха. Аз купувам или български или хърватски кисели краставички. Тукашните са много кисели и солени, от тях повече от една не мога да изям.
До Берлин има едно селце, което е известно с фестивалите си за кисели краставички. Всички видове бяха много сладки и аз затова и не купувам, не са като на баба
lovebird, ти колко килограма си сега? А спортуваш ли?
aniK, ще видим докъде ще стигна. Аз под 52 кг не съм падала на тази височина. и Аз мисля на меда да залагам :P
Lilith, добре дошла! Ти преди това правила ли си някакви режими?
Аз тука тия немските картофи като ги опитах...иии присъстват най-редовно в менютата ми. Оризът също - много обичам да ми ухае на варен ориз

Менюто за вчера:
закуска- 2 банана
обяд- елда със спанак
вечеря- зеленчукова супа; зелева салата с дресинг (зехтин, балсамико, мед, горчица)

Вие ползвате ли оцет? И какъв по-точно?
Отговори с цитат
  #2633  
Стар 15th March 2011, 21:24
Аватара на Mama.Mia
Mama.Mia Mama.Mia не е на линия
Ветеран
 
Регистриран на: Jan 2009
Мнения: 722
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от Shandi
....Вие ползвате ли оцет? И какъв по-точно?
Shandi, да, аз ползвам оцет, но най-често балсамик. Оцета който ползвам е ябълков.

Менюто ще си напиша довечера, след като приключа с храната за деня.
Отговори с цитат
  #2634  
Стар 15th March 2011, 21:50
Аватара на aniK
aniK aniK не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Feb 2007
Мнения: 4 127
Изпратете съобщение чрез ICQ до aniK
По подразбиране

mammaMia!, пропуснала съм отговора ти за постното масло :P Олиото е растителна мазнина, а маслото е с животински произход. Тези пости сега са много строго - аз съм съгласна с леките ти нарушения
Днес хапнах кисели краставички оттатковите и се сетих за теб. Баща ми ги прави много хубави и хич не може да ме боли стомах от тя (на свекитата и купешките са много кисели и солени).
Shandi, аз все лимонов сок използвах за салатите или пък балсамик, но понеже нищо лошо не съм чела за оцета, напоследък ползвам ябълков. Зелените салати са си по-хубави с оцет.
Моето меню, че отдавана не съм го писала:
Преди обяд: топла вода с мед
топла вода с лимон
чай лайка, мед и канела (Twigings)
1 киви, 2 чаши бял чай, вода
Обяд: яйца със спанак, броколи и карфиол на фурна (това си го носех в едно буранче в парка )
Следобяд: чаша ройбос с мляко, по-късно 1 портокал, още по-късно бял чай с мляко
Вечеря: салата зеле и зелена, пилешко филе със сметана и кисели краставички

И какво мислите за чая с мляко?! МНого ми е вкусен по този начин - Ройбоса, белия и зеления. Аз слагам съвсем малко мляко, но пак ми е съвестно, че не е на място
Отговори с цитат
  #2635  
Стар 15th March 2011, 22:29
Аватара на Mama.Mia
Mama.Mia Mama.Mia не е на линия
Ветеран
 
Регистриран на: Jan 2009
Мнения: 722
По подразбиране

aniК, права си - постите са много строги, а аз хич без мазнини не мога - веднага ми се отразява на цикъла. Дори и да имам отклонения в постите - то те са минимални. Важното е, че напълно съм изключила месото и млечните продукти от менюто си.
Аз киселите краставички ги изкисвам във вода предварително, за да не са толкова кисели, иначе солени не са изобщо.
А чай с мляко опитах за първи път преди мноооого години като бях в Шотландия - там така го пият. Хареса ми тогава, но не се сещам да си го правя така с мляко - пия си чайчетата натурални, без нищо да добавям (освен мед и то не винаги).


Цитирай:
Първоначално написано от aniK
...Обяд: яйца със спанак, броколи и карфиол на фурна (това си го носех в едно буранче в парка )
....
Сладурка Представям си те как вадиш бурканчето и сладко си хапваш. Браво!
Отговори с цитат
  #2636  
Стар 15th March 2011, 23:00
Аватара на Shandi
Shandi Shandi не е на линия
Запознат
 
Регистриран на: Mar 2010
Град: Berlin
Мнения: 238
По подразбиране

Не мисля, че е чак такъв проблем с млякото, предвид количеството, което слагаш. Аз не съм пила чай по този начин, предпочитам си го "чист". Не го подслаждам, дори мед не прибавям
Рядко овкусявам ястията. Сол въобще не слагам, дори на варения ориз. А оцетът е само за дресинга. Ама ми казаха за някакъв оризов оцет, уж бил много полезен. Утре мисля да намина през някой азиатски магазин, за да поразпитам.
Отговори с цитат
  #2637  
Стар 15th March 2011, 23:15
Аватара на Lilith
Lilith Lilith не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: May 2007
Мнения: 2 870
По подразбиране

ммм аз обожавам чай с мляко, особено ърл грей

Shandi, досега не съм спазвала кой знае какви режими. Проблеми с теглото не съм имала. По принцип основното ми правило е да избягвам захарта. Обаче напоследък мнооого сладко ям, просто трябва да се спра. И освен, че е нездравословно, започна да ми личи, и ми излязоха 2 пъпки, които на това ги отдавам
Ани, закусвам с овесени ядки всяка сутрин, но и прости В маам, направо съм безскрупулна

та за днес менюто ми (малко ме е срам, но ще се оправдавам с кърменето )
З: 2 суп. лъжици тъмен сусамов тахан
4 суп. лъжици овесени ядки с канела и половин лъжица мед (заливам ги първо със 100 мл гореща вода, после капвам и малко мляко, че само с вода не са ми вкусни)
1 кафе с малко мляко
междинно - 1 тънко парче кекс (домашен)
О: малка порция телешко задушено с тиквички
междинно: 2 портокала
В: айсберг с краставички и пресен лук и свинско на фурна (знам, че не е най-здравословното месо, но за мен си остава по-добрия вариант от бъканото с антибиотици пилета )
към 7 и 30 - 50 гр. шоко череши (бяхме на кино и не се сдържах

вода - със сигурност поне 3л.

знам какво трябва да махна от менюто и се надявам да успея и все пак търпя и критика
__________________
lovemaking, heartbreaking, soulshaking...
Отговори с цитат
  #2638  
Стар 15th March 2011, 23:29
Аватара на Mama.Mia
Mama.Mia Mama.Mia не е на линия
Ветеран
 
Регистриран на: Jan 2009
Мнения: 722
По подразбиране

Lilith, мила, не се самобичувай много... Две пъпки ти били излезли, ами много важно, ти сега храниш бебчо и това е най-важното Стремежа ти да се храниш здравословно е похвален Навестявай ни тук по-често и споделяй менютата си, дори и да не ти се струват чак толкова добри.
Отговори с цитат
  #2639  
Стар 16th March 2011, 07:19
Аватара на aniK
aniK aniK не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Feb 2007
Мнения: 4 127
Изпратете съобщение чрез ICQ до aniK
По подразбиране

Чай с мляко е разкошно - черен, зелен, бял... Аз съм си определила една доза мляко за сутринта и една за следобяд, но вчера следобяд си пийнах и втория чай по този начин Иначе не съм фен на млякото и по никакъв друг начин не консумирам.

Снощи забравих да ви питам какво мислите за варените/печени царевици? Аз обичам, но не ям. Сега, обаче, нали се отварям към В и понеже в парка продават варена и печена и се чудя дали някой път да се прежалвам да ям това на обяд, да не мъкна бурканчето (кутийката)

Lilith, опитай да махнеш млякото от овесените, ако трябва увеличи меда или добави сушени плодове и други ядки. Това за по-добро храносмилане, а не от млякото да качваш Обясним е гладът за сладко, хапвай си, стига на малчо да не му пречи шоколада (алергия, превъзбуда, пъпчици ) Би било добре да ядеш сладкото до обяд, но то пък не пита Избери "по-малък дявол" - сушени плодове например. Хормоните ти са разбъркани все още - и пъпките и евентуално подуване са нормални ...
Shandi, за оризов оцет съм чела в китайските рецепти, но не знам какво чудо е. Аз такива неща не купувам , че готвя за цялото семейство и ми излизат скъпичко. Някои неща изискват овкусяване - поне зехтин.
mammaMia!, много си права - мазнините са много важни за женските хормони. Хапвай по-често авокадо и ядки (, които ти понасят) - със сигурност орехите са много полезни. В дните с мазнини - поливай зехтин Този пост и много малко риба позволява
Отговори с цитат
  #2640  
Стар 16th March 2011, 08:47
Аватара на diadora
diadora diadora не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Dec 2008
Мнения: 1 443
По подразбиране

Оризов оцет съм виждала 2 вида - черен ( той е от ориз и сини сливи ) и се приготвя напитка от него с ябълков сок ( богат е на калий и вит А) , забързвал метаболизма
- бял ( само от ориз , бистър е като вода ) него съм го ползвала , като правя суши се слага в сварения ориз . Не знам има ли ползи или вреди от него .
Отговори с цитат
Отговори

Контрол над темата
Начин на разглеждане

Правила за публикуване
Вие не можете да публикувате теми
Вие не можете да отговаряте в теми
Вие не можете да прикачвате файлове
Вие не можете да редактирате мненията си

BB кода е Включен
Усмивките са Включен
[IMG] кода е Включен
HTML кода е Изключен

Forum Jump

Вижте още за: Дневникназдравословнохранещитесе
Всички времена са във формат GMT +2. Часът е 18:14.