IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
  #21  
Стар 8th August 2007, 10:47
VeRiffY VeRiffY не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Aug 2005
Мнения: 20
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от loony
Здрасти,
при сколиозата забрави за фитнес, бягане... и всички спортове свързани със скачане тичане и вдигане на тежести.

Има специални гимнастики, наричат се изправителни които са насочени към укрепване на мускулите които крепят гръбначния стълб.
За тях най добре се обърни към специалист физиотерапевт.

Плуването е също идеален вариант за укрепване на гръбнака

За решаването на проблема трябва много постоянство и търпение

Успех
Не съм съгласна
Гимнастиките ги прави , те са много важни, но фитнесът и тичането са това, което ме държи и докторите са се чудили как съм в толкова добра форма при такива градуси. Моля ви се специалистите, не се изказвайте неподготвени!!!
Отговори с цитат
  #22  
Стар 9th August 2007, 09:27
NatalyTake NatalyTake не е на линия
Редовен
 
Регистриран на: Feb 2007
Град: Sofia
Мнения: 321
По подразбиране

Аз имам двойна сколиоза и лордоза, което е много болезнено. Оправям се с много движение. Намирам начин да ходя много-поне 10 пъти изкачвам стъпалата до офиса ми, който е на 4 етаж. Слизам 1-2 спирки преди мястото, за което съм тръгнала и вървя с бодра стъпка. (влаченето с прегърбена стойка не помага на гърба) Всяка сутрин 30 минути въртя кростренажора и после правя разни други упражнения за укрепване на "рибиците", както ми се майтапеше един физиотерапевт. Другото, което не можах да изпълня е да си купя един стол, който е с особена конструкция (преди 1-2 години струваше 140 или 170 лева-забравих точно) и който .............. не зная как да го кажа-необходим или полезен за подобен род проблеми. Не мога да го опиша-малко необичаен е, но ако намеря картинка, ще се опитам да я изпратя. А! Има и едни медицински елечета (силно казано елечета), който поддържат гърба в правилно положение, за да не се стигне в по-напреднала възраст до драстични прегърбвания. Но те се ползват само, ако не полагаш никакви грижи за гърба си. Ако се сетя още нещо ще пиша по-нататък!
Отговори с цитат
  #23  
Стар 28th June 2018, 13:42
slaver slaver не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Jun 2013
Мнения: 27
По подразбиране

Има различни алтернативни методи за лечение на гръбначни изкривявания и сколиоза специално. Ето тук има повече информация
Отговори с цитат
  #24  
Стар 6th October 2018, 23:08
stylish_i stylish_i не е на линия
Banned
 
Регистриран на: Dec 2017
Мнения: 78
По подразбиране

Благодаря за изчерпателната инфорация.
ортодонт софия,дежурен зъболекар софия,български език за чужденци,мадлен алгафари

Последно редактирано от stylish_i : 14th March 2019 на 12:22
Отговори с цитат
Отговори

Контрол над темата
Начин на разглеждане

Правила за публикуване
Вие не можете да публикувате теми
Вие не можете да отговаряте в теми
Вие не можете да прикачвате файлове
Вие не можете да редактирате мненията си

BB кода е Включен
Усмивките са Включен
[IMG] кода е Включен
HTML кода е Изключен

Forum Jump

Вижте още за: Изкривяваненагръбнака
Всички времена са във формат GMT +2. Часът е 15:41.