IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
  #171  
Стар 23rd April 2009, 15:25
Kraska_Praska Kraska_Praska не е на линия
Редовен
 
Регистриран на: Feb 2008
Мнения: 381
По подразбиране

Според мен лично, постигаш хармония със себе си, когато не гледаш на здравословния начин на живот като на някакво мъчение и лишение, и когато осъзнаеш, че този от шоколад Милка тялото ти не получава нищо полезно. Световната хранително-вкусова индустрия в голяма степен разчита на това, хората да са с промити мозъци и да асоциират тъпкането с шоколади/вафлички/чипсове с щастие и наслада.
__________________
...
Отговори с цитат
  #172  
Стар 23rd April 2009, 15:48
Butterfly1 Butterfly1 не е на линия
Потребител
 
Регистриран на: Jul 2008
Мнения: 66
По подразбиране

Не, не! Не ме разбираш правилно Имах предвид, че всеки от нас си има любими храни, от които се дебелее и тн..... и от време на време ти се иска да си хапнеш от тях. Сигурна съм, че много хора се спират и не си позволяват само и само да не си развлят фигурата!
Ето за това ти говоря аз.......)
И плюс това чистия шоколад (без вафлите и шоколади с фъстъци и тн) не мисля, че вреди на организма. Това е енергия, и ако знаеш кога да го ядеш, няма да ти навреди по никакъв начин
__________________
Не следвай път, върви там, където няма път и остави следи!!!
Отговори с цитат
  #173  
Стар 23rd April 2009, 16:11
Kraska_Praska Kraska_Praska не е на линия
Редовен
 
Регистриран на: Feb 2008
Мнения: 381
По подразбиране

Butterfly1, извинявай, ако не сме се разбрали.
И аз до скоро съм се хранела много лошо(без да се замислям какво и защо ям), и по тази причина имам излишни килограми (не малко). И понеже съм човек на крайностите, след като взех решението да живея здравословно, това автоматично изхвърли от менюто ми всички лоши(по моите представи) храни. Допълнително съм надъхана и от нещата, които изчетох напоследък за здравословния живот, хранене и т.н...
Аз не гледам на храната само като на източник на енергия, а като на нещо, което се взаимодейства с тялото ми. Спазвам мой си режим от около месец и половина, за това време съм свалила някакви килограми, но по важното за мен е, че за това време съм имала главоболие точно 1 път. Преди това се налагаше да пия Nimesil поне 2-3 пъти седмично (имам упорита мигрена).
Колкото до шоколада - какаото дори е полезно за организма, но не мога да кажа същото за захарта и изкуствено получените мазнини, които присъстват в повечето видове. И да не остането с впечатлението, че съм някакъв вманиачен враг на шоколада - преди около месец си купих един Lindt 85% и сега имам 2 блокчета от него
И накрая, още веднъж извинявай ако съм прозвучала агресивно
__________________
...
Отговори с цитат
  #174  
Стар 24th April 2009, 08:34
Butterfly1 Butterfly1 не е на линия
Потребител
 
Регистриран на: Jul 2008
Мнения: 66
По подразбиране

Не се притеснявай, не съм те приела по този начин, просто усетих лека нотка на заяждане
Иначе напълно те подкрепям за здравословното хранене! Няма по-хубаво нещо от това (без да се стига до крайности). Щом според теб имаш излишни кг, се предполага, че за да ги свалиш се налага наистина първоначално да се ограничаваш максимално от някои храни. Но все пак това не може да е цял и постепенно трябва да се храниш храниш (ако спазваш диета да кажем)
Щом се чувстваш добре, продължавай в същия дух. Всеки човек сам избира за себе си какъв режим да спазва, за да се чувства добре, това е най-важното
Относно шоколада, ти си направо супер. За един месец почти цял шоколад, това нищо не е бре моме) Аз съм маниачка на тема шоколад и направо не мога да живея без него
Похапваме си доста честичко, но след това гледам да го изразходвам

P.S. Най-добре отиди на лекар-специалист да ти направят изследвания и да ти се изготви специален рвжим на хранебе според твоя организъм. Има значение, коя храна как се обработва от организма ти тн.....
Успех!
__________________
Не следвай път, върви там, където няма път и остави следи!!!
Отговори с цитат
  #175  
Стар 24th April 2009, 18:03
Аватара на Мария Василева
Мария Василева Мария Василева не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Mar 2007
Град: България
Мнения: 3 779
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от barbini
Мария Василева, ако искаш ми вярвай ... .....

За мен проблема с предишните диетолози се състои в това, че не са ми предложили да зонувам. Като дипломирани такива, те са знаели за Зоната, за мен примерно тя е най-подходяща, защото не ям месо.
Виж, мила, накратко, защото нямам никакво време. Първо - няма значение кое е името на диетолога, защото неговата работа не е като на ортопеда, нито на зъболекаря, нито на .. психолога. Сега разбра ли ме?

Имам близка. Преди години и тя беше в начална фаза на анорексията. (В началото, не вече ... в по-сериозна степен). И тя се спря сама. Без никакви лекари, психолози, а за диетолози не ни е и хрумвало тогава. НО, има едно "но" - мина още време.. и тя все пак опря до специалисти за душата. Вече ни най-малко да е проблема ХР - просто при нея изби под друга форма. Разбираш ли ме?

Не е задължително всички случаи да са такива, разбира се. А, и още нещо - споменавала съм, че имам близки момичета болни и от анорексия и от булимия. Едно такова (а и не е само то) таку каже "Оправих се" (в моменти на подем) и си вярва - така и се чувства. Но не след дълго разбира, че не е било точно така.

Имам и познати, които са оздравяли слава Богу! Може, възможно е. Пак да повторя - оздравяването от ХР зависи от много фактори, наистина много. И за това не вярвам, че е станало точно така, както казваш.

Разбира се, може да помогне за оздравяването и близък роднина - приятел, любим, родител, но това е толкова рядко срещано...


Цитирай:
Първоначално написано от Lottus
Но бих добавила и един недостатък на Зоната - това е психическото натоварване - мисълта винаги всичко да балансираш и винаги да имаш в хладилника си протеин ... Да се притеснявах да не хапнеш някой грам повече въглехидрат или мазинана и т.н. и т.н. В крайна сметка човек не трябва по цял ден да мисли какво и по колко ще яде. Така, че и Зоната не трябва да се спазва до живот... Трябва да има и периоди на почивка
Именно. Говорим, че при ХР е особено силен психологическият мотив! Не може просто с едно казване да се оправят нещата. За туй не вярвам.
При всички ни има значение този мотив и то сериозно значение, но е различно все пак..
(май не стана много кратко..)
Отговори с цитат
  #176  
Стар 24th April 2009, 18:04
Аватара на Мария Василева
Мария Василева Мария Василева не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Mar 2007
Град: България
Мнения: 3 779
По подразбиране

И пак да повторя:
Цитирай:
„Има доктори по храненето и доктори по храненето: “ Всъщност - пише проф. Пиетро Малиачо, доцент по Теория на храненето, към Университета в Рим - има много доктори, които импровизират в диетологията, понякога дори когато не са минали изпита по Теория на храненето. От друга страна безработицата при лекарите, а пък и голямата възможност за работа, която предлага областта на диетологията и привидната леснота на задачата карат много от докторите да се впуснат по този път”.
Но има и едни други диетолози “повече от истински” , правейки се на психиатри, психотерапевти или възпитатели, дори и когато не са минали изпита по психология, застават на командния пост на болния кораб, и използвайки личната си “харизма”, решават какви терапевтични пътища да следват болните, вредейки им по този начин. Тези “ богове на диетите” не са разбрали,че при невротичното хранително разстройство акцентът е поставен - дори и на тях да не им харесва - върху нервното състояние, както казва проф. Е. дел Тома ( националния президент на ИАД – Италианска Асоциация на Диетолозите) в едно свое участие в Регионалното събрание на ИАД - Лацио, които потвърждава, че терапията на хранителните разстройства трябва да излезе от стандартния подход и да премине към един мултидисциплинарен подход, които - според Тома - трябва да включва диетолози, психолози, педагози, социални работници и социолози.”
Отговори с цитат
  #177  
Стар 29th April 2009, 12:03
EFT EFT не е на линия
 
Регистриран на: Apr 2009
Мнения: 3
По подразбиране

Привет на всички Това не се отнася за Мария Василева. Толкова нахален и груб човек не съм срещала никъде и дори по другите форуми. Това е мнението на всички от други форуми където се е опитала да плюе срещу над 10 хиляди мнения в само една тема за Симеонов от доволни хора. Обаче толкова добро посрещане направиха на няколко новоизлюпили се и по еднакво време регистрирани в темата в БГ.МАМА и по други форуми, че е очевадно ги пише един и същи човек под различни имена. Някой от топлите посрещания са копирани :
2.”Скъпа Госпожа Василева!
От няколко дни се опитвам да разбера какъв е проблема Ви и честно казано не успявам. Ако имате някакво лично мнение или проблем с Огнян Симеонов щеше да е по-добре да споделите, а не да ни нападате затова, че имаме избор различен от Вашия . Ето това Ви е проблема. Не ме познавате, нямате идея с какво се занимавам, а вече ме категоризирахте. Защото мисля различно от Вас? Защото смятам, че всеки има право на личен избор, а Вие натрапвате мнение което никой не Ви е поискал?”
3.”Много ми умръзна да чета дъъъъъъъъъъъъъъъъъъъъъъъъ ъъъъъъългите постове на горе спомената личност.
Хайде вече да спрете! Намерете си друго място да си " чешете езика", тук вече никой не ви чете глупостите и заядливият Ви тон не Ви прави чест.
4.И няма ли как такива като Вас да се болкират и да не се появявате повече.?
А и тази снимка...................................... .............
Довиждане г-жо Василева!!!!!!!!!!!”
5.”Много яко затапване на госпожа Василева”
Цитат на: Мария Василева в Понеделник, 20 Април 2009, 19:54
Good luck, дами-мами!
(И ако си плащате за съвети, гледайте да е с пари - по-изгодно е..)
6.”Ти мила,ако си плащаш по друг начин за съвети или услуги,това не означава,че всички го правят,затова не си позволявай да ни слагаш под един знаменател заедно с теб!!!!
Имам предложение за теб...направи си тема"АНТИ-СИМЕОНОВ" и си пиши на воля в нея пък и със сигурност ще намериш съмишленици,защото така се прави по форумите”
7.”Според мен интелигентния човек знае кога да започне и кога да спре.”

8.”Всяко мнение може да бъде позитивно и негативно. Досега негативно е нямало до появата на Мария Василева.
9.Наруших си желанието за игнор, но само болен мозък може така да изопачава думите.”
7. „много злъч струи от теб бе жена Сексуално доволен чиляк сякаш не е чак толкоз злобен”
8. „Бахти, тук стана точно кат змиярник и то точно след появата на г-жа Мария Василева, която пише идентични постове в няколко форума”
Има още доста интересни думи, но тези стигат.
Аз обаче се въздържам да пиша против някой. Достатъчно са я оплюли вече. То и тук е така. Да вземе да си направи нейна тема и да си пише там. При мен както и при всички нещата вървят много добре. Вече съм по лекичка с 4кг. и съм много доволна. Ако някой е ходил на хомеопат и знае какви въпроси задава той ще разбере защо се разпитва на дълго и на широко за проблемите. Досега съм му се обадила поне 10 пъти за различни въпроси и винаги ми е отговарял компетентно. Тези 2 часа които ми отдели за диета са ми доста ценни. Също така и филмите и другите материали са още по важни. Хубавото е, че всеки се научава на EFT-ТЕС което е супер за всеки.
Отговори с цитат
  #178  
Стар 29th April 2009, 13:26
Аватара на Мария Василева
Мария Василева Мария Василева не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Mar 2007
Град: България
Мнения: 3 779
По подразбиране

Бях забравила вече за форума на Бг мама, когато ти, EFT ми напомни.

Дали аз съм такава или онакава в този форум всеки е преценил за себе си. Аз обаче НЕ очаквам от съфорумците ми да ми пращат пари за разлика от други, наскоро регистрирани във форума.

Цитирай:
Първоначално написано от EFT
тема за Симеонов
Където имаше хора, които го смятха за лекар. Това например "пропускаш" да упоменеш.

Цитирай:
Първоначално написано от EFT
и по други форуми, че е очевадно ги пише един и същи човек под различни имена
Я дай да видим - колко новорегистрирани има такива?
И аз съм забелязала подобно нещо : "очевадно ги пише един и същи човек под различни имена" но на друга стран`.

Цитирай:
Първоначално написано от EFT
Аз обаче се въздържам да пиша против някой.
Аз виждам, обратното. Едно важно уточнение - пиша не против някой си, а против нещо - и "нещото" в случая е безсрамно примамване на интернет-потребителите с подвеждащи данни.

Цитирай:
Първоначално написано от EFT
Достатъчно са я оплюли вече. То и тук е така.
И къде по-точно? Симеоновата дружинка не се брои.

Ако на някой му е интересно може да погледне Темата, за да си състави своето лично и необременено мнение.


п.с. Който и да си ти, спомни си, че разликата между "Осанна" и "Разпни го" не е голяма.....
Отговори с цитат
  #179  
Стар 29th April 2009, 13:48
Аватара на Мария Василева
Мария Василева Мария Василева не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Mar 2007
Град: България
Мнения: 3 779
По подразбиране

Извинявам се на съфорумците за неприятния диалог, но очевидно борбата е за вашето доверие...

Изкуших се да ви покажа още някои цитати, от споменатата тема, просто за да се изкажат и двете страни.
Пък вие си преценете.


Цитирай:
Е , аз пък съм от доволните от Оги , мен режима си ме кефи и хич не ме интересува, самозванец ли бил или не ...
~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

Мили мами,
Христос Воскресе!
От известно време само чета, но с риск да ме оплюете, реших да се обадя.
Не пиша не за друго, а защото не отслабвам.
Става дума за МарияВасилева и мненията й. И за това, че всички й се нахвърлихте.
Не я познавам, но евала на хора, които не си премълчават, когато нещо не е наред.
Аз също съм препоръчала на много хора режима на Симеонов и определено искам да знам, ако има проблем.
Аз си мислех, че е доктор. Навярно от няколкото интервюта, които съм гледала и чела.
............................................
Така че, МарияВасилева, благодаря че сподели с нас. Ако твоите постове са помогнали дори на един да вземе решение за себе си, то е имало смисъл да ги напишеш.
~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

Ако някой е посещавал хомеопат, знае как протича един преглед и какви въпроси се задават - за начина на живот, за сънища, за качеството на сексуалния живот (дали пък не е ималА някакви мераци
~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

А някой, чел за хомеопатията някъде хомеопат ли е!? Сериозно образование се иска за да практикуваш като такъв и да носиш тази титла. В такъв случай се предполага, че си обучен за това да действаш в полза на пациента компетентно и безпристрастно. Иначе със всяка приятелка можеш просто да си побъбриш за секса или за квото си щеш да ти олекне малко, но няма да и платиш 60лв. примерно за това, че и споделяш.. и ще знаеш, че нейното мнение е непрофесионално.
~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

Благодаря на Пит и Мария Василева за смелостта и куража да се изкажат по този начин в този форум и тема.
Съжалявам, ако съм причинила дискомфорт в доволните клиентки на лицето Симеонов, но както Пит пише, по-добре е да се даде гласност на негативните неща ако има такива.
Мили дами, отслабвайте, радвайте се на режима, това е чудесно. Това, за което исках да сезирам е, че човека е некоректен спрямо болните хора, които му се доверяват - в стремежа си да им събере въпросните 60 лв за преглед и да ги спечели за още едно и още едно посещение в кабинета, си приписва умения и знания, които не притежава. За последен път ще го напиша - ако някой от вас беше изпаднал в ситуация като тази на семейството ми, а тя не е единствена, едва ли щеше да е толкова добре разположен спрямо него. До момента, в който раздава по един лист хартия със "Зоната", всичко е добре и имате право да сте доволни, ако диетата работи, НО ако отидете с диабет, и да не изреждам колко още страшни болести се е захванал да лекува - ПО-ДОБРЕ НЕДЕЙТЕ!
Мисля, че всеки средно интелигентен човек ще вникне в това, което се опитвам да кажа.
Отговори с цитат
  #180  
Стар 29th April 2009, 14:48
Аватара на MILI
MILI MILI не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Oct 2007
Град: София
Мнения: 5 461
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от Мария Василева
Извинявам се на съфорумците за неприятния диалог, но очевидно борбата е за вашето доверие...
Мария, тук не става въпрос за доверие и т.н.
Важното, е че когато имаш мнение по даден въпрос да го споделяш и защитаваш до край (особено когато си сигурна в правотата си и когато мислиш, че би могла да помогнеш на хората). Винаги с удоволствие чета мненията ти, по различни теми, защото са полезни за да си направя собствени изводи

А пък EFT вместо да цитира мнения срещу Мария Василева, да напише нещо за доктор Симеонов и да го защити с доводи и примери. Не се включи по най- правилния начин в темата. Надявам се да поправиш бързо грешката, и да ни кажеш какво смяташ ти за този Симеонов, а не да ни цитираш и пренасяш някакви скандали от други форуми?! И то не по темата за Симеонов, а с едничката цел да нападнеш Мария
__________________
никога не може да сме сигурни, че едно заглушено мнение не съдържа част истина...
Отговори с цитат
Отговори


Правила за публикуване
Вие не можете да публикувате теми
Вие не можете да отговаряте в теми
Вие не можете да прикачвате файлове
Вие не можете да редактирате мненията си

BB кода е Включен
Усмивките са Включен
[IMG] кода е Включен
HTML кода е Изключен

Forum Jump

Вижте още за: ДИЕТОЛОГОГНЯНСИМЕОНОВ
Всички времена са във формат GMT +2. Часът е 05:38.