IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
  #51  
Стар 19th February 2010, 19:51
mila-mila mila-mila не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Feb 2010
Мнения: 2
По подразбиране

Здравейте хъркащи и не, .Наскоро не сте споделяли,как се справихте,има ли ефикасна помощ при хъркането.Четох за някакъв апарат CPAP,koйто подава въздух,ако някой го е ползвал споделете,или за други продукти,доволни ли сте и тн.Благодаря !
Отговори с цитат
  #52  
Стар 20th January 2011, 17:28
Аватара на Sunnny
Sunnny Sunnny не е на линия
Потребител
 
Регистриран на: Jan 1970
Град: София
Мнения: 38
По подразбиране

В момента разучавам ситуацията заради баща ми. Трябва да се направи изследване на какво точно се дължи хъркането и тогава се решава кой апарат да се ползва.

За съжаление СРАР-терапията е скъпа- от 1300 до 3 000 лева в зависимост от сложността на апарата и съответно на състоянието на пациента.

Изследване за обструктивна сънна апнея могат да се направят в София, Пловдив и Плевен. Ето адресите:

Пловдив: http://www.sleepapnea-bg.info/contacts.html
Плевен: http://astma-center.com/bg/apneia.html

Ильо Стоянов от Есте Клиник прави операция с лазер на небцето, но не знам дали може да се приложи към всички видове хъркане.

Най-добре е да се започне с изследване от специалист, защото хърканията са различни.
Отговори с цитат
  #53  
Стар 18th April 2013, 12:42
Janice Janice не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Apr 2013
Мнения: 1
По подразбиране Не е за вярване, но вече не хърка!

Здравейте,
Относно ефективността на ципап апаратите мога да споделя, че вече от почти година В КЪЩИ СПИМ!!! Препоръчаха на мъжа ми автоматичен апарат на DeVilbiss (мисля, че точно го изписвам) и леле какво облекчение... Бяхме я докарали до там да се изнасям в хола, да не говорим за килограмите, които беше качил. Оказва се, че хората, които страдат от сънна апнея качват - не ми изглеждаше логично да има връзка, но явно е така. Вярно, че апаратът не е евтин, ама кой може да ми плати безсънните нощи и тревоги дали няма да заспи докато кара колата, пък да не говорим и ако и детето е там... Във всеки случай доста поровихме в нета и се оказа, че най-изгодно беше да поръчаме онлайн в cpap.bg. Хората бяха много любезни, обясниха ни всичко, което ни интересуваше и ни изпратиха апарата с маската и овлажнителя по куриер, при това за тяхна сметка. Е, не е кой знае какво, като се има предвид цената, но все пак е гъдел, дава ти усещането, че те обгрижват.
Но най-важното е, че вече не се движим като сомнамбули през деня, защото спим. А и с килограмите напредва надолу - вече е свалил почти 4 и то без да променя храненето си.
С една дума - супер!
Отговори с цитат
  #54  
Стар 21st August 2018, 17:36
Diana88 Diana88 не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Aug 2018
Мнения: 5
По подразбиране

Закупих този продукт срещу хъркане и съм доста доволна: http://track.snoreblock.pl/product/S...=166&uid=57716
Отговори с цитат
Отговори

Контрол над темата
Начин на разглеждане

Правила за публикуване
Вие не можете да публикувате теми
Вие не можете да отговаряте в теми
Вие не можете да прикачвате файлове
Вие не можете да редактирате мненията си

BB кода е Включен
Усмивките са Включен
[IMG] кода е Включен
HTML кода е Изключен

Forum Jump

Вижте още за: Помощсрещухъркането
Всички времена са във формат GMT +2. Часът е 09:09.