IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
  #11  
Стар 3rd January 2011, 23:39
kismit kismit не е на линия
Junior Member
Новобранец
 
Регистриран на: Jan 2011
Мнения: 1
По подразбиране Здравей!

С диабет съм от 22 години, доста неща знам за него. Наистина е най-добре за диета да се консултирате с ендокринолога. Ако приятелката ти реши да прилага рецепти за намаляване на кръвната захар, нека го направи с разрешение и по възможност под наблюдението на лекар. Правила съм няколко опита с билки да поддържам кръвната захар, но винаги е падала доста рязко. При хората на инсулин е много опасно да правят такива експерименти самостоятелно. Иначе добро е разделното хранене при диабетиците. Не случайно захарната болест е наричана и царска - на практика може да се хапва от всичко, но по малко. По-добре е да се изключат трите вида бяла смърт - захар, сол и брашно. Както и сладките плодове - банани, грозде, смокини, сушените плодове. В умерени количества въглихедратни храни, като макаронени изделия, картофи, ориз (желателно е да е кафяв). Има доста информация за диабета тук в нета, има и много книги, но все пак лекуващият лекар познава състоянието й най-добре.
Отговори с цитат
  #12  
Стар 8th December 2015, 11:40
gergana_stambolova gergana_stambolova не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Dec 2015
Мнения: 2
По подразбиране

Здравейте .
Всъщност от скоро разбрах че имам завишена кръвна захар....6.9 на гладно
и отидох при GP,но нейните препоръки бяха да започна с лекарства.
Стреснах се и започнах да чета за лечение с диета,препоръки за подходящи упражнения
и така попаднах на една книга, която закупих с такава информация. За сега съм много доволна и ви я препоръчвам - Природни решения за лечение на диабет се казва и аз я купих онлайн, казаха ми че я нямало в книжарниците. Малко е скъпичка, но според мене е оправдано.
Отговори с цитат
  #13  
Стар 28th February 2016, 13:38
iuri89 iuri89 не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Feb 2016
Мнения: 1
По подразбиране

Значи майка ми има диабет ( висока кръвна захар ) до преди някоя година беше на хапчета които и помагаха обаче това си е химия. Един ден на мои приятел баща му ми каза една рецепта която е много ефективна : 3 зелени тиквички, една шепа зелен боб, една връзка магданоз и 2 супени лъжици целина това всичко се пасира ( за по лесно пасиране добавете малко вода ) и след това се вари 15 минути и е готово за употреба. Схемата за употреба е първи месец ( когато се отказваш от хапчетата ) съставката се приема 3 дни поредни в които я ядете само тази съставка колкото можете и вода нищо друго ( задължително си мерите кръвната захар да не падне твърде много ) след това втория месец се прави схемата 2 дена след това всеки месец по един ден или по рядко в зависимост от кръвната захар при измерванията ще си преценявате.
Обаче с течение на времето на майка почна тази рецепта да не и понася на корема при вас може да си нямате никакви проблеми всеки човек е различен и по тази причина майка си намери в нашия гр:Кюстендил нещо като аптека след преглед ти преписват хранителни добавки хапчета с някакви гъби които се оказаха най добрия вариант. Надявам се на някои да съм бил полезен.
Отговори с цитат
  #14  
Стар 6th August 2019, 09:50
PetyaIvanova1 PetyaIvanova1 не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Jul 2016
Мнения: 7
По подразбиране

На мен много ми помогна приемът на Листа Банаба. Наистина понижава кръвната захар и се чувствах много добре от него Аз си купувам от Банабата на Булгарикус, много съм доволна от тях!
Отговори с цитат
Отговори

Контрол над темата
Начин на разглеждане

Правила за публикуване
Вие не можете да публикувате теми
Вие не можете да отговаряте в теми
Вие не можете да прикачвате файлове
Вие не можете да редактирате мненията си

BB кода е Включен
Усмивките са Включен
[IMG] кода е Включен
HTML кода е Изключен

Forum Jump

Вижте още за: Диетапридиабет
Всички времена са във формат GMT +2. Часът е 12:56.