IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
  #31  
Стар 21st January 2007, 17:27
Celine Celine не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Jan 2007
Мнения: 1 928
По подразбиране

Пулсиращата светлина ( фотоепилация) действа върху корена на косъма , като го умъртвява , като си ги скубала те нямат корен, и си даваш парите на вятъра. Косъма има няколко фази на разстеж - заради това се правят няколко процедури - да се "хванат " космите в определена фаза. 30-40 дена преди процедура не трябва да ги скубеш.
Като си почнала изтърпи.
Отговори с цитат
  #32  
Стар 22nd January 2007, 15:23
maariaa maariaa не е на линия
Запознат
 
Регистриран на: Jan 2007
Град: Варна
Мнения: 105
По подразбиране

И на мен ми стана много интересна темата. И аз се замислям сериозно, обаче живея във Варна. Може ли някои да ми препоръча салон и да ми каже какви пари ориентировъчно струва. То всъщност ходиш няколко пъти през няколко месеца и после само веднъж в годината, така ли?
Отговори с цитат
  #33  
Стар 22nd January 2007, 16:09
mays mays не е на линия
Редовен
 
Регистриран на: May 2006
Град: Silistra
Мнения: 383
Изпратете съобщение чрез Yahoo до mays
По подразбиране ф

Да бе...Представете с проблема по улиците бе з да се скубеш а си отглеждаш месеци до next процедура. Кошмар. И аз се гмурнах вътре. Дано е на 20. По така на гасто. За лицето де.
__________________
take a risk
Отговори с цитат
  #34  
Стар 22nd January 2007, 18:02
Celine Celine не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Jan 2007
Мнения: 1 928
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от maariaa
И на мен ми стана много интересна темата. И аз се замислям сериозно, обаче живея във Варна. Може ли някои да ми препоръча салон и да ми каже какви пари ориентировъчно струва. То всъщност ходиш няколко пъти през няколко месеца и после само веднъж в годината, така ли?
Отговори с цитат
  #35  
Стар 3rd February 2007, 09:50
МАТИС БЪЛГАРИЯ МАТИС БЪЛГАРИЯ не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Feb 2007
Мнения: 4
По подразбиране

Понеже темата определено предизвиква интерес и множеството получени запитвания до МАТИС БЪЛГАРИЯ като представител на една от големите компании-производители на апаратура за фотоепилация и фотолифтинг, ще помолим нашите специалисти: дерматолози, терапевти, козметици и инженери по сервиз и поддръжка на апаратура за фотоепилация и фотолифтинг да отговорят професионално на интересуващите ви въпроси.

Част от отговорите на най-често задаваните въпроси ще намерите на официалния ни сайт: matisbg.com в секцията "Фотоепилация". На всички ваши допълнителни въпроси ще се постараем да отговорим в този форум.
Отговори с цитат
  #36  
Стар 3rd February 2007, 11:03
Аватара на Enerdji
Enerdji Enerdji не е на линия
Ветеран
 
Регистриран на: Aug 2006
Мнения: 873
По подразбиране

Моя въпрос към вас е:
Каква е разликата в лазерите с които работят в салоните в БГ и защо някои от тях имат ефект а други не? Как да си изберем лазер за процедура, за която да не си даваме напразно парите (и без това не са малко).
Вероятно ще кажете, че по добри от вашите няма, но поне кажете защо
Въпреки че темата е за епилации, аз се интересувам от лазерите за подмладяване и възстановяване на кожата.
__________________
Бъди във форма!!
www.atletikko.com
Отговори с цитат
  #37  
Стар 3rd February 2007, 11:50
МАТИС БЪЛГАРИЯ МАТИС БЪЛГАРИЯ не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Feb 2007
Мнения: 4
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от Bendji
Моя въпрос към вас е:
Каква е разликата в лазерите с които работят в салоните в БГ и защо някои от тях имат ефект а други не? Как да си изберем лазер за процедура, за която да не си даваме напразно парите (и без това не са малко).
Вероятно ще кажете, че по добри от вашите няма, но поне кажете защо
Въпреки че темата е за епилации, аз се интересувам от лазерите за подмладяване и възстановяване на кожата.
Уважаема Bendji,

Тук не е място за реклама и ние ще избегнем каквито и да било сравнения - ние сме просто една от компаниите с опит в този бранш, в който има немалко добре подготвени професионалисти. Това кое е по-добро могат да решат единствено и само пациентите, както и самата вие.

На въпроса ви за лазерите прилагани за епилация ще се опитаме да бъдем максимално кратки (което е доста трудно предвид сложността на самата материя):
- за епилация се прилагат основно 3 типа лазери: Александрити, Руби-лазери и NdYag-лазери (т.нар.диодни лазери). Всички типове лазери имат своето приложение и клиничен ефект в зависимост от редица фактори. Всеки един от тях излъчва т.нар. кохерентна светлина (това е светлина с фиксирана дължина на вълната). В зависимост от количеството на меланин в кожата и космите на пациента различните лазери имат различна ефикасност. Възможно е двама пациенти третирани с една и съща апаратура да имат съществени разлики като резултат и това може да се дължи на разликата в техните фототипове. Ако проявявате интерес към методиката на определяне на фототиповете, може да потърсите в Интернет информация за "скалата на Фицпатрик", а тук бихме изгубили твърде много време за подробни разяснения. Това, което е най-важно за вас като пациент е да изискате необходимата диагностика за вашия фототип и според него да бъдете консултирана доколко съответния лазер ще бъде ефективен за вас. В противен случай рискувате да бъдете разочарована от резултата. Независимо от избора на козметична киника или салон, ние ви съветваме задължително да се уверите в компетенцията на терапевтите тъй като и най-добрата и качествена апаратура няма да даде добри резултати ако се прилага от непрофесионалисти.
Отговори с цитат
  #38  
Стар 6th February 2007, 22:00
kalin4eto kalin4eto не е на линия
Потребител
 
Регистриран на: Feb 2007
Град: София
Мнения: 53
По подразбиране

моят въпрос е като съл на 14 това въобще добре ли е за мене и дали ще има ефект изобщо?
__________________
Last Dance, First Kiss Your Touch My Bliss...
Отговори с цитат
  #39  
Стар 7th February 2007, 08:48
МАТИС БЪЛГАРИЯ МАТИС БЪЛГАРИЯ не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Feb 2007
Мнения: 4
По подразбиране

Ако сте на 14 години е по-добре да изчакате поне докато навършите 16, тъй като организмът Ви е в процес на растеж през който период са възможни някои хормонални смущения, включително такива, които влияят на меланина и окосмяването.

Ако става въпрос за притесняващо Ви трайно свръхокосмяване в някои зони (това е често срещано по време на пубертета) е добре да се консултирате най-напред с ендокринолог и тогава да се подложите на фотоепилация.
Отговори с цитат
  #40  
Стар 27th March 2007, 16:59
vinaria vinaria не е на линия
Потребител
 
Регистриран на: Mar 2007
Мнения: 52
По подразбиране

Има ли някой от Стара ЗАгора,който е ходил на фотоепилация?
Отговори с цитат
Отговори


Правила за публикуване
Вие не можете да публикувате теми
Вие не можете да отговаряте в теми
Вие не можете да прикачвате файлове
Вие не можете да редактирате мненията си

BB кода е Включен
Усмивките са Включен
[IMG] кода е Включен
HTML кода е Изключен

Forum Jump

Вижте още за: Лазернафотоепилация
Всички времена са във формат GMT +2. Часът е 08:13.