IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
  #1  
Стар 30th September 2006, 08:38
bimbi
Guest
 
Мнения: n/a
По подразбиране Лазерна и фотоепилация

Хора, явно съм много загубена и не мога да вдяна каква аджеба е разликата между двете...моля някой да ми обясни. Ако сте наясно и с плюсовете и минусите - супер 8)
Също ако някой си е правил или негов познат, и е доволен/недоволен от съответния метод, също ще съм благодарна да сподели. Защото съм решила в близките 1-2 седмици да започвам, само дето още не съм решила на кой от двата метода да се подложа

п.п. това което знам от козметичката за лазерната епилация е, че при нея няма значение цвета на косъма. Единственото изискване е в последния месец да не си ходил на море/солариум /в противен случай ще станеш на петна на третираното с лазера място/, също така да не си пил противозачатъчни.
Отговори с цитат
  #2  
Стар 30th September 2006, 20:06
pokahontas pokahontas не е на линия
Запознат
 
Регистриран на: Apr 2006
Мнения: 121
По подразбиране

Ми аз не съм си правила и нямам претенции, че разбирам много, но мога да ти кажа това, което съм чела. И двете работят с инфрачервена светлина и действат на сходен принцип - целят се в меланина и го разрушават. Предполагам знаеш, че меланинът е веществото, което придава цвят на кожата, космите и очите, т.е. съдържа се там. И при определени честоти на светлината меланинът я поглъща и по този начин натрупва енергия, а когато тази енергия стане твърде много, меланинът се разрушава. И така се разрушава и косъмът, който съдържа този меланин. Разликата между фото и лазерна епилация е, че при лазерната епилация може да се регулира точно честотата на инфрачервената светлина, да я изберат според типа на кожата и космите ти. А при фотоепилацията спопът от лъчи не е така добре насочен както при лазера и един сноп съдържа лъчи с различна честота. При лазерната епилация космите се обработват един по един, а при фотоепилацията се обработват по зони.
А аз доколкото знам има значение цветът на космите и при лазерната, и при фотоепилацията. Защото в русите косми меланинът е по-малко и разрушаването става по-трудно, дори невъзможно. А също така тъмната кожа е противопоказна на тези два вида епилация. Защото тъмната кожа съдържа повече меланин, по този начин по-трудно се уцелва косъмът а и опасността от белези е по-голяма.
Опитах се да обясня възможно най-добре, не претендирам за изчерпателност. Ако нещо съм го казала неясно, ме попитай, а ако нещо съм сбъркала, моля някой да ме поправи.
__________________
Ако искам да видя пеперуди, ще трябва да изтърпя две-три гъсеници.
Отговори с цитат
  #3  
Стар 1st October 2006, 21:26
Аватара на Суетен
Суетен Суетен не е на линия
Редовен
 
Регистриран на: May 2006
Град: Somewhere in time
Мнения: 489
Изпратете съобщение чрез ICQ до Суетен
По подразбиране

Лазерната боли повече
Отговори с цитат
  #4  
Стар 1st October 2006, 21:42
bimbi
Guest
 
Мнения: n/a
По подразбиране

абе ше стискам зъби, стига да е по-ефективна 8)
Отговори с цитат
  #5  
Стар 3rd October 2006, 15:56
mikse mikse не е на линия
Запознат
 
Регистриран на: Aug 2006
Мнения: 106
По подразбиране

Аз съм си правила и лазерна и фото епилация. От научна гледна точка не съм компетентна да ти обясня каква е разликата 8) Факт е, че фото е много по-слаба, по-силен е лазера.При мен имаше ефект.Приличат си по това, че за фото и лазера основно е пигментацията на косъма, т.е. ефективно е само за тъмни косми
Отговори с цитат
  #6  
Стар 3rd October 2006, 20:46
кити кити не е на линия
Редовен
 
Регистриран на: Jan 2006
Мнения: 367
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от bimbi
абе ше стискам зъби, стига да е по-ефективна 8)
Здраво стискане ще е И двете съм си правила, лазерната е по-болезнена и по-ефективна. След 1 път не се появиха косъмчета близо 2 месеца. После пак. След фотоепилацията около месец. Зависи на какви зони ще правиш. Някои се изхитряват и слагат цена на зона, която е по-висока от цената на импулсите за същата зона. Но фотоепилацията също е ефективна.
__________________
ne mnogo zasega
Отговори с цитат
  #7  
Стар 3rd October 2006, 21:33
bimbi
Guest
 
Мнения: n/a
По подразбиране

ай стига ме плашихте де
ами зоните са мишници и триъгълник, ама всичко ше махам там, не само бикини-зоната както я наричат някой общо 200 кинта
Отговори с цитат
  #8  
Стар 4th October 2006, 11:23
sladkatony sladkatony не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Feb 2006
Град: под щастлива звезда
Мнения: 2 495
Изпратете съобщение чрез ICQ до sladkatony
По подразбиране

bimbi, под мишниците боли повече (става ? за лазера) , но не е нещо което да не можеш да преживееш. А триъгълника почти не се усеща, въпреки схващането, че това там е много чувствителна зона. Стига си го мислила - ДЕЙСТВАЙ , по-безболезнено няма как да стане (или поне няма да е скоро)
Отговори с цитат
  #9  
Стар 4th October 2006, 11:35
bimbi
Guest
 
Мнения: n/a
По подразбиране

другата седмица ще се похваля
Отговори с цитат
  #10  
Стар 4th October 2006, 11:39
sladkatony sladkatony не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Feb 2006
Град: под щастлива звезда
Мнения: 2 495
Изпратете съобщение чрез ICQ до sladkatony
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от bimbi
другата седмица ще се похваля
Гордея се с теб ! Смелчага (не зная как е в женски род) си ми ти
Отговори с цитат
Отговори


Правила за публикуване
Вие не можете да публикувате теми
Вие не можете да отговаряте в теми
Вие не можете да прикачвате файлове
Вие не можете да редактирате мненията си

BB кода е Включен
Усмивките са Включен
[IMG] кода е Включен
HTML кода е Изключен

Forum Jump

Вижте още за: Лазернафотоепилация
Всички времена са във формат GMT +2. Часът е 09:44.