IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
  #1  
Стар 6th October 2009, 08:58
Аватара на kardoula
kardoula kardoula не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Aug 2009
Град: София
Мнения: 26
По подразбиране Съвет за вечеря!

Момичета (и момчета ), утре ще готвя вечеря на един мъж и установих, че обичайния ми омлет от белътци и извара надали е най-подходящото нещо за случая Дайте идея какво да сготвя...мога да се справя общо взето с всичко, което минава за "средна сложност', питах го какво обича, отг. беше "Всичко", което се сещате, че не помогна много. Иии...така, ако някой има предложения, да си каже
__________________
Think positive!
Отговори с цитат
  #2  
Стар 6th October 2009, 09:09
Марулка Марулка не е на линия
Banned
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Mar 2008
Мнения: 6 970
По подразбиране

Ами....... не знам с какво разполагаш и какви са ти уменията в кухнята,но ще ти кажа моят на какво много се кефи и обича. В момента е във фурната.Най общо казано:пиле пълнено с ориз а от вън кис. зеле.Рецептата:първо си подготвям пълнежа:запържвам ситно нарязан лук с моркови(настъргани)...и след като омекната тези неща прибавям ориза.....после малко водичка докато стане полу-готов,малко целина(на стрък).После измивам пилето(към 1.500 е най-добре,може и по-голямо) и натъпквам сместа вътре.Зашивам го .Слагам го в тавичка и покрай него изсипвам киселото зеле.В момента не му е сезон,но аз редовно си го ;вкисвам :сама(в тенджерка на терасата с вода и сол,за 3 дена е готово).Аз кис.зеле го обичам с ориз,за това и слагам ориз,лимонена киселина(за да стане по-кисело),червен пипер и пакетче масло.Слагаш фолио от горе и готово........................
Ако не ти се занимава с това:едни пържолки със сметана и гарнитура от картофено пюре,не вярвам някой да им се нацупи.
Отговори с цитат
  #3  
Стар 6th October 2009, 09:29
ледено_sЪrце ледено_sЪrце не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Dec 2006
Мнения: 4 366
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от Марулка
Ако не ти се занимава с това:едни пържолки със сметана и гарнитура от картофено пюре,не вярвам някой да им се нацупи.
+ бяло винце
Аз мога да ти кажа една много лесна и вкусна манджа ,моят си умря от кеф като му направих това- всъщност купуваш си фикс на Маги за бяла риба със сметанов сос и следваш указания...и пак с бяло винце си става фантазия. :P
__________________
Преди да запалиш огън в някого, помисли как ще го гасиш...
Отговори с цитат
  #4  
Стар 6th October 2009, 09:30
Марулка Марулка не е на линия
Banned
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Mar 2008
Мнения: 6 970
По подразбиране

ледено + гъбки..........
Отговори с цитат
  #5  
Стар 6th October 2009, 12:33
Аватара на Gossow
Gossow Gossow не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Jul 2008
Мнения: 4 790
По подразбиране

Сладкото е задължително!!!
Отговори с цитат
  #6  
Стар 6th October 2009, 12:39
еМ ДжИ еМ ДжИ не е на линия
 
Регистриран на: Dec 2007
Мнения: 2 173
По подразбиране

Да предложа пилешки филенца, задушени във фолио с магданоз и сол, изваждат се, нареждат се в чинията, отгоре ги им слагаш доматен сос, приготвен от хубави домати (не пластмасови, ако можеш да намериш), нарязани на кубчета, запържени с лук, босилек, 1-2 смляни скилидки чесън, магданоз, захар и сол на вкус (захарта е задължителна, за да не става кисело). С този сос + кайма запържена можеш да направиш и спагети, ако предпочиташ.
ЗА десерт най-лесното е 1 кофичка заквасена сметана се смесва с няколко лъжици течен шоколад, като предварително може да поразбъркаш сметаната и шоколада като е позатоплен само няколко пъти разбъркваш като ги смесиш, да стане на бели и черни ивици, най-добре в отделни купички или чаши, за да си остане красиво

Марулче, тъй обичам кисело зеле, не е истина, тярбва да кажеш, как си го правиш!
Отговори с цитат
  #7  
Стар 6th October 2009, 12:54
Аватара на apoklistika
apoklistika apoklistika не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: May 2006
Мнения: 10 502
По подразбиране

Оххх, Марульооооо, с тва кисело зеле ме сдуха ся Най- обичам баба да ми направи мазна домашна селска кокошка с кисело зеле и ориз
Отговори с цитат
  #8  
Стар 6th October 2009, 13:01
Аватара на sladi4ka
sladi4ka sladi4ka не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Oct 2009
Град: Горна Оряховица
Мнения: 7
По подразбиране

Аз купувам овкусени пилешки филенца, пека големи картофи завити във фолио, стават много вкусни и правя салата айсберг Бързо лесно и вкусно, а забравих и каничка с бяло вино
Успех
Отговори с цитат
  #9  
Стар 6th October 2009, 13:20
Аватара на simone
simone simone не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Mar 2009
Град: на полянката до блока
Мнения: 3 261
По подразбиране

Аз съм за пиле рокфор, всеки път като гледам как ми го готвят и ми изглежда много лесно а и е вкусно
иначе за каната с бело винце - можеш да я смесиш със спрайт и лимони - става супер
и едно бързо студено торте ако забъркаш от сорта на тирамису/може плодово, ще е добър завършек на вечерята
__________________
И сам войнът е войн!
Отговори с цитат
  #10  
Стар 6th October 2009, 13:46
Марулка Марулка не е на линия
Banned
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Mar 2008
Мнения: 6 970
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от apoklistika
Оххх, Марульооооо, с тва кисело зеле ме сдуха ся Най- обичам баба да ми направи мазна домашна селска кокошка с кисело зеле и ориз
И аз обичам на баба манджите..... хич не си падам по разни френски завъртяни и изгъзорчени рецепти.........бая се замислих за бременните тук с тва зеле.......ама.......
Отговори с цитат
Отговори


Правила за публикуване
Вие не можете да публикувате теми
Вие не можете да отговаряте в теми
Вие не можете да прикачвате файлове
Вие не можете да редактирате мненията си

BB кода е Включен
Усмивките са Включен
[IMG] кода е Включен
HTML кода е Изключен

Forum Jump

Вижте още за: Съветзавечеря
Всички времена са във формат GMT +2. Часът е 16:20.