IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
  #401  
Стар 3rd February 2011, 22:33
Аватара на black_rose
black_rose black_rose не е на линия
Запознат
 
Регистриран на: Feb 2011
Мнения: 225
По подразбиране

Всичко е въпрос на воля!Може би е въпрос и на психика...нямам зависимост от цигарите. Мога да пуша два дена,а следващите два да не пуша...зависи....навик,настро ение,компания.
Случвало ми се е понякога да прекаля - нтензивно като заводски комин.
Отговори с цитат
  #402  
Стар 4th February 2011, 06:02
Аватара на Мариса
Мариса Мариса не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Jun 2009
Град: София
Мнения: 8 631
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от black_rose
Всичко е въпрос на воля!
__________________
Не е най - умен този който има най- много знания а този който успява всеки един миг от живота си да направи щастлив
Отговори с цитат
  #403  
Стар 7th February 2011, 18:32
big_bear big_bear не е на линия
Junior Member
Потребител
 
Регистриран на: Feb 2011
Мнения: 27
По подразбиране

Отказах ги от инат ,реших да си купя лаптоп преди 2 години и вноската ми беше цигарите за месец,сега от време на време паля но не като преди.Сега мога да пуша мога и да не пуша.Говорим за една две цигари на седмица.Първата седмица бях като болен главата ме болеше много и все ми се искаше да запаля,трудно се отказват цигарите
Отговори с цитат
  #404  
Стар 7th February 2011, 18:39
Iliana81 Iliana81 не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Mar 2008
Град: Keski-Suomi, Finland
Мнения: 1 901
По подразбиране

Отказах ги лесно, но никога не съм била запалена пушачка. Като тийнейджърка си пушех редовно, и в училище в междучасията, и когато се събирах с компания, дори и вкъщи (но се криех). Не съм изпитвала удоволствие от пушенето, сигурно затова ми беше много лесно.
Отговори с цитат
  #405  
Стар 7th February 2011, 19:42
Аватара на Нелка
Нелка Нелка не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Jan 2011
Град: London
Мнения: 2 759
По подразбиране

Отказах ги с хипноза.
Отговори с цитат
  #406  
Стар 7th February 2011, 19:58
Аватара на titi1
titi1 titi1 не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Sep 2008
Мнения: 1 543
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от Nells
Отказах ги с хипноза.
Разкажи повече за това, моля
Отговори с цитат
  #407  
Стар 7th February 2011, 20:29
Аватара на Нелка
Нелка Нелка не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Jan 2011
Град: London
Мнения: 2 759
По подразбиране

http://www.hypnotherapy-directory.or...ber_10935.html

Директорът на училището ми го препоръча той и брат му чрез хипноза отказали цигарите, а двамата са били пушачи от по 20-30 години. Единият ми разправи, че точно преди да влезе в кабинета му си купил кутия цигари, излязал от кабинета след сеанса, хвърлил кутията в първата кофа за боклук и никога повече не запалил. На мен ми стана много смешно, мислих, че ме будалка, но е факт, че след първия сеанс не съм запалила цигара. Т Това става преди около година. Има явно някаква утвърдена тактика, все пак от 35 години се занимава с пушачи предимно.

На мен ми трябваха две посещения при него - първото само говорите, задава ти мноооогоо въпроси относно детството ти, родители, сексуален живот всичко. След това ти показва съвсем накратко как би те отвел под хипноза. На мен ми каза, че съм доста напрегната и ми каза да правя едни упражнения за една седмица преди пак да го посетя.
На втория сеанс вече е подготвен със специфични утвърждения с които ще работи, извлечени от инфото, което е обработил.
Хипнозата не е безсъзнание. Буден си, просто си релаксиран до такава степен, че съзнанието и подсъзнанието са изравнени на едно, а хипнозата работи точно с подсъзнанието. Това, което помня, че ми втълпи за цигарите е "цигари=рак, воня, умора, грозота. Аз искам да съм здрава, красива, жизнена и да мириша приятно. Харесва ми да съм здрава, красива, жизнена и да мириша приятно. При всяко едно дръпване на цигара може да се отключи гена на рака. Никога не можеш да си сигурен дали ще е петото, петдесетото или пет милионното дръпване. А ракът е безмерна болка, неописуема болка. Следователно цигари=болка"
Един сеанс. Това беше. Още като видя накой да пуши, първата ми асоцияция е "рак". просто са запечатани думите му на мозъка ми. Мисля, че ме налучка, че съм хипохиндрик и за това работи с тези внушения при мен. Отвратителни са ми цигарите в момента, а преди дори като бях непушач си бях доста толерантна към пушачите.

Със сигурност знам, че и в Бг има добри хипнотисти. За мен това си е един приятен и безвреден начин за отказване.
Отговори с цитат
  #408  
Стар 7th February 2011, 20:34
Аватара на titi1
titi1 titi1 не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Sep 2008
Мнения: 1 543
По подразбиране

Наистина, много интересно, че е проработила, а и както виждам не само при теб
Дали в Бг може да се открие такъв човек?
Отговори с цитат
  #409  
Стар 7th February 2011, 20:47
Аватара на Нелка
Нелка Нелка не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Jan 2011
Град: London
Мнения: 2 759
По подразбиране

http://www.hypnoza.org/%D0%BF%D1%81%...%B2%D1%82.html

Този открих. Добре звучи човека, но трябва да се пробва.

Още малко инфо за хипнозата:
http://www.hypnoza.org/%D1%85%D0%B8%...%B7%D0%B0.html

А този обещава увеличаване на бюста чрез хипноза :
http://e-vestnik.bg/2028
Отговори с цитат
  #410  
Стар 7th February 2011, 21:05
Аватара на titi1
titi1 titi1 не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Sep 2008
Мнения: 1 543
По подразбиране

Благодаря ти
Отговори с цитат
Отговори


Правила за публикуване
Вие не можете да публикувате теми
Вие не можете да отговаряте в теми
Вие не можете да прикачвате файлове
Вие не можете да редактирате мненията си

BB кода е Включен
Усмивките са Включен
[IMG] кода е Включен
HTML кода е Изключен

Forum Jump

Вижте още за: Отказванеотцигарите
Всички времена са във формат GMT +2. Часът е 17:55.