IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
  #21  
Стар 10th December 2007, 19:02
lili_k lili_k не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Dec 2007
Мнения: 12
По подразбиране

Здравейте!
специално за 7те дни дали си защитена или не на листовката на Жанин не пише...аз не съм ходила на лекар по този въпрос и не съм запозната..една прителка е на същото мнение като Apoklistika..
Отговори с цитат
  #22  
Стар 10th December 2007, 19:03
lili_k lili_k не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Dec 2007
Мнения: 12
По подразбиране

Barbi дано да е това което казваш причината а не друго
май ще се наложи да ги спра или да ги сменя с други..
Отговори с цитат
  #23  
Стар 10th December 2007, 19:07
Аватара на apoklistika
apoklistika apoklistika не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: May 2006
Мнения: 10 502
По подразбиране

Лили, аз също ти писах по- нагоре за този страничен ефект. Но пак ти казвам, иди на лекар. Дори и да се наложи да ги смениш, не го прави на собствена глава.
Отговори с цитат
  #24  
Стар 11th December 2007, 11:21
Babri Babri не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Jul 2007
Мнения: 16 744
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от lili_k
Barbi дано да е това което казваш причината а не друго
май ще се наложи да ги спра или да ги сменя с други..
Лили,за твое собствено успокоение се прегледай,но явно ти и аз сме в тия 2% от жените,на които им изчезва цикълът при приема на такива хапчета.
Отговори с цитат
  #25  
Стар 11th December 2007, 11:34
mo_mo mo_mo не е на линия
Запознат
 
Регистриран на: Feb 2007
Мнения: 203
По подразбиране

предварително ще кажа, че на съм пила ОК и не съм запозната в детайли, но моето мнение по въпроса дали противозачатъчните пазят през 7-дневната пауза.... до колкото знам не всички ОК са базирани на един и същи хормон. по принцип тези, съдържащи естроген спират овулацията изцяло, 'цикъла' по врема на паузата всъщност реално не е менструация...така, че при липсата на овулация, би трябвало да те предпазват повреме на паузата...
може би, тези ОК които съдържат други хормони да не предпазват по време на паузата, за това да има разминаване в мненията на лекарите по въпроса...
Отговори с цитат
  #26  
Стар 11th December 2007, 18:52
lili_k lili_k не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Dec 2007
Мнения: 12
По подразбиране

Днес взех направление от личната лекарка и се надявам в най-скоро време да мога да отида на гинеколог...много е натоварено на работа и все не ми достига времето да обърна внимание и на себе си
Утре трябва да почна четвъртата опаковка но мисля да не го правя.Ще ги спра за сега, известно време поне..
Ще пиша пак
Много ви благодаря на всички че се отзовахте на моя проблем!
Отговори с цитат
  #27  
Стар 27th December 2007, 15:05
lili_k lili_k не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Dec 2007
Мнения: 12
По подразбиране

Здравейте момичета и Весели празници!
по моя проблем да ви кажа какво стана.Тая сутрин бях на преглед при една много много готина лекарка, много мила...въобще доволна съм.Та ми каза че от Жанин ми е спрял цикъла а не от нещо друго.Каза че явно не били за мене.Прави ми и преглед на ехограф.Беше доста интересно.Изписа ми Ясмин и каза да ги започна когато ми дойде цикъла ако искам да продължавам с противозачатъчни.Мисля за сега да не пия нищо че големи притеснения бяха.Най-после съм спокойна.
Желая ви много усмивки и много весело настроение
Отговори с цитат
  #28  
Стар 27th December 2007, 20:36
Аватара на hubavelka
hubavelka hubavelka не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Dec 2007
Мнения: 1 479
Изпратете съобщение чрез MSN до hubavelka
По подразбиране

За това е важно противозачатъчните да бъдат предписани от лекар, той знае кое е най-доброто хапче за теб.
Аз лично не те съветвам да правиш пауза в приема на двете лекарства, така организма ще се дебалнсира -ниска доза хормони, после висока...., може и да изкървиш между два цикъла. Не ти препоръчвам, успех !
Отговори с цитат
  #29  
Стар 11th March 2008, 13:07
Bogi Bogi не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Feb 2008
Град: Germania
Мнения: 9
По подразбиране

Здравейте момичета,
искам да ви разкажа за моите опити с противозачатъчните, и по точно с Valette и Ясмин. Пиех хапчета в продължение на 2 години. Започнах с Валет, които ми бяха предписани от лекар, пих ги 4 месеца и.... изненада забременях. Не бях пропуснала и едно хапче взимах си ги стриктно в определен час освен това бях наясно, че при евентуално приемане на антибиотици те не деистват и се налага допълнителна защита. Лекарите ми се шегуваха, че съм била много плодовита, но ми казаха също, 4е хапчетата не са чак толкова сигурни.
Таткото и аз все пак се зарадвахме но след 4 седмици направих спнтанен аборт обяснението беше, че за времето когато все още не съм знаела че съм бременна и съм пиела хапчета явно съм навредила на бебето.
След този случай ми изписаха друг вид Ясмин и познайте на 30.01.08 си направих тест просто на майтап, защото ми закъсняваше и същата история се повтори.
Просто искам да ви кажа, че сигурни неща няма.
Отговори с цитат
  #30  
Стар 11th March 2008, 16:10
Babri Babri не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Jul 2007
Мнения: 16 744
По подразбиране

Ха,значи и противозачатъчните не били толкова сигурни!

Аз имам позната,която забременява/2 пъти/,като има спирала и мъжа й ползва презерватив!

Няма нито едно средство 100% сигурно!
Отговори с цитат
Отговори

Контрол над темата
Начин на разглеждане

Правила за публикуване
Вие не можете да публикувате теми
Вие не можете да отговаряте в теми
Вие не можете да прикачвате файлове
Вие не можете да редактирате мненията си

BB кода е Включен
Усмивките са Включен
[IMG] кода е Включен
HTML кода е Изключен

Forum Jump

Вижте още за: Противозачатъчницикъл
Всички времена са във формат GMT +2. Часът е 08:51.