IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
  #731  
Стар 18th December 2011, 00:10
etaniel etaniel не е на линия
Запознат
 
Регистриран на: Jul 2009
Град: Sofia
Мнения: 113
По подразбиране

и аз знам, че може да се издухва носа след 2-ри месец, но без да се дърпа надолу....пожелавам ви скорошно оздравяване! ( аз мисля, че може Олинт да се пръска при запушен нос)...за хрема, запушен нос и отекла лигавица на носа можете да взимате Цинабсин таблетки (при остро състояние 6-8 таблетки на ден, след като мине острото с-е - по 3 таблетки на ден, може и цял месец да се взима без проблем), мисля, че много ще ви помогне при положение, че локално не можем да третираме носа много агресивно...опитайте, аз имам много добри резултати с Цинабсина и при малкия и при мен (но ефектът идва след 2-ри ден на приема, не веднага, така че не се отказвайте, ако не ви подейства първи ден)...
Отговори с цитат
  #732  
Стар 18th December 2011, 14:15
shani shani не е на линия
Потребител
 
Регистриран на: Jan 2007
Град: varna
Мнения: 64
По подразбиране

Мерси за съвета , купих си го и се надявам да помогне.
__________________
Големте победи не се постигат с първата битка...
Отговори с цитат
  #733  
Стар 19th December 2011, 12:40
Аватара на suonsan
suonsan suonsan не е на линия
Запознат
 
Регистриран на: Sep 2011
Мнения: 162
По подразбиране

минаха 2 мес. от риното, дали може да се издухва вече?[/QUOTE]

Аз си издухавам носа от 2-та седмица до сега (1м и 9 дена). Съвсем леко, разбира се. Все едно издишам повечко, без да напъвам. Ако не го правя, носа да ми се е затлачил. Дишам мноого добре. Понякога падат парчета засъхнал секрет, след което дишам още по-добре. Тази сутрин например се събудих с неприятно напрежение в носа. След като го издухах, паднаха разни секрети и засъхнали и незасъхнали Веднаха след това започнах да вдишвам чудесно и да не усещам напрежение. Духам съвсем леко, но излиза доста. Иначе няма как... Спомням си, че д-р Димитров ме накара да издухам добре след като ми махна плаките, т.е. няма страшно. Аз гледам само да не човъркам навътре. С клечка за уши махам неприятните работи, които се показват
Отговори с цитат
  #734  
Стар 20th December 2011, 10:19
jarra jarra не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Dec 2011
Мнения: 11
По подразбиране

при някой от вас случвало ли се е да има вътре в носа някакво топче все едно месо в края на ноздрата, днес ми е 12 ден и ме плаши, ще се прибере ли
Отговори с цитат
  #735  
Стар 20th December 2011, 12:40
Аватара на DimchevaD
DimchevaD DimchevaD не е на линия
Запознат
 
Регистриран на: Oct 2011
Мнения: 109
По подразбиране

При мен го имаше в дясната ноздра в началото,после и в лявата,но в по-малък размер,даже още си имам,но в малки количества.Явно конче се е навъртяло в тази част на ноздрата с добавка от засъхнали секрети и на допир се усеща като топче.Ще пада и намалява с времето,не дърпай,обаче.Като ходиш да ти махат лонгетата може Д-р Димитров да го поодреже малко,ако види,че има нужда,както стана при мен в първите дни след операцията.По навик изсрелях името на док.,но няма значение къде си оперирана,би трябвало да направят нещо по въпроса като идеш на консултация.

Последно редактирано от DimchevaD : 20th December 2011 на 12:43
Отговори с цитат
  #736  
Стар 20th December 2011, 13:04
jarra jarra не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Dec 2011
Мнения: 11
По подразбиране

при джамбазов, но реших да не ходя толкова километри на 14 ден, защото нямам плаки

Последно редактирано от jarra : 20th December 2011 на 14:10
Отговори с цитат
  #737  
Стар 20th December 2011, 13:25
Аватара на DimchevaD
DimchevaD DimchevaD не е на линия
Запознат
 
Регистриран на: Oct 2011
Мнения: 109
По подразбиране

Както прецениш,ако мислиш,че няма нужда,не ходи
Отговори с цитат
  #738  
Стар 20th December 2011, 21:24
etaniel etaniel не е на линия
Запознат
 
Регистриран на: Jul 2009
Град: Sofia
Мнения: 113
По подразбиране

и аз имам такива топчета и в двете ноздри...нещо като тъкан си е, може би просто си заздравява лигавицата...
Отговори с цитат
  #739  
Стар 20th December 2011, 23:30
Аватара на svoboda
svoboda svoboda не е на линия
Запознат
 
Регистриран на: Jun 2011
Мнения: 129
По подразбиране

Оф, аз имам някакво топче (подутина) отвън на меката част на носа ( там където обикновено си слагат обеци). Като го натисна и усещам как вътре подпира нещо и леко наболява. Какво ще е това?! Някакъв възел, конци ли...? Утре ще се обаждам на Димитров. Дали изобщо ще мога да отида да го погледнат?
Отговори с цитат
  #740  
Стар 21st December 2011, 20:16
etaniel etaniel не е на линия
Запознат
 
Регистриран на: Jul 2009
Град: Sofia
Мнения: 113
По подразбиране

svoboda, разбира се, че ако ще ти е по-спокойно можеш да отидеш да те погледнат...е и моите са подобни "бабунки", но са по-към върха на носа....абе пак добре нямаме други израстъци...тия ще си минат, това според мен са си подутини на лигавицата, тя, така се възстановява...при мен не минава гадната температура и ще откача....правих някакви изследвания за стафилококи, оказа се, че имам повишени антитела, което значело, е имам някъде инфекция (ама къде е никой не знае)...но не е ясно дали от това е Т....
Отговори с цитат
Отговори

Контрол над темата
Начин на разглеждане

Правила за публикуване
Вие не можете да публикувате теми
Вие не можете да отговаряте в теми
Вие не можете да прикачвате файлове
Вие не можете да редактирате мненията си

BB кода е Включен
Усмивките са Включен
[IMG] кода е Включен
HTML кода е Изключен

Forum Jump

Вижте още за: Въпросикъмоперираните
Всички времена са във формат GMT +2. Часът е 00:17.