IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
  #1  
Стар 6th December 2009, 17:33
Аватара на estrella
estrella estrella не е на линия
Ветеран
 
Регистриран на: Sep 2004
Град: София
Мнения: 649
По подразбиране Успокоение за бъдещи майки

Чета си значи разни статии и форуми. Уж съм си забранила да влизам в бг мама, защото ги намирам за изключително луди жени потребителките вътре, но само там има толкова информация за бебета на куп и се увличам.
Миналата седмица прочетох онази безумна тема "изнасилват ли жените ни в родилното", заради която жени протестираха пред "Тина Киркова" в София заради грубото отношение на лекарите.
Сега имаше материал и в Капитал по темата, със снимки от болницата. Рядко се връзвам на написано във форуми, но статията и снимките в Капитал ме разреваха.
Не съм бременна още, но си ми е време. Дали ще се намери някой, който да ми каже две успокоителни думи или всички раждали си умират от кеф да плашат тези, които още не са минали през това?
Понякога наистина мисля, че потребителките във форумите за майки са садистки.
__________________
Не съм сама. Много сме. И всички ние сме прекрасни като звезди.
Отговори с цитат
  #2  
Стар 7th December 2009, 09:36
Аватара на Limoni-Johni
Limoni-Johni Limoni-Johni не е на линия
Ветеран
 
Регистриран на: Jun 2006
Град: BG
Мнения: 576
Изпратете съобщение чрез ICQ до Limoni-Johni
По подразбиране

Естрела, и двата пъти раждах в Шейново, не си платих нищо никому.
С мен никой не се е държал грубо или обидно, напротив - бяха изключително внимателни.
Единственото неприятно преживяване беше при второто раждане, когато 3 дена не благоволиха да ни сменят нощниците, 'щото нямало...

Виж, друго нещо е отношението към мрънкащите и крещящи залудо родилки (или пък циганките, които просто не млъкват)...

Вярно, всичко е въпрос на късмет на какъв персонал ще попаднеш.
Но не смятам, че е толкова страшно, ако се вслушваш в съветите на акушерки и лекари.
__________________
"Жестоко е сред бурени да бъдеш цвете."
Фр. Петрарка
Отговори с цитат
  #3  
Стар 7th December 2009, 12:11
Аватара на SweetShark
SweetShark SweetShark не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Jul 2005
Град: Sofia
Мнения: 1 087
Изпратете съобщение чрез ICQ до SweetShark
По подразбиране

Ами с риск да изместя темата - има частни АГ болници... Аз вече съм казвала веднъж - първия път (в държавната) пропуснаха да ми направят клизма); втория път (в държавната) ме държаха 3 часа в студения коридор след раждането завита само с един чаршаф - през февруари....Та третия път, в частната, разбрах какво е грижа и внимание - и към мен, и към бебето.

Не са ме били или ругали в държавните, ама и не са ме и обгрижили. И двата вида отношение са еднакво недостойни, така че реших, че не съм длъжна да го получавам това недостойно отношение по собствено желание...
Отговори с цитат
  #4  
Стар 7th December 2009, 13:30
Аватара на Мария Василева
Мария Василева Мария Василева не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Mar 2007
Град: България
Мнения: 3 779
По подразбиране Re: Успокоение за бъдещи майки

Цитирай:
Първоначално написано от estrella
Дали ще се намери някой, който да ми каже две успокоителни думи или всички раждали си умират от кеф да плашат тези, които още не са минали през това?
Понякога наистина мисля, че потребителките във форумите за майки са садистки.
.... Драга estrella, аз лично наистина се съмнявам, че има майки, които обичат да плашат нераждалите още жени. Просто ми е трудно да си го представя. Предполагам, че искат да предпазят именно тези, на които им предстои да раждат било за първи, за втори или за пореден път.. и да споделят, което в някои случаи си е оплакване.

Май повечето жени, които са доволни от отношението в родилните домове са били в частни клиники. По мое наблюдение доволните от държавните са предимно с познати. Не искам да обобощавам, не водя статистика.. Просто впечатлението си споделям. Т.е. с лични познати сред персонала.

Когато аз раждах за първи път дежурната лекарка беше идеалната ледена кралица. Ни гък, ни мък не ми каза. Нищо. Родих в предродилна зала, защото никой не ми вярваше, че ще раждам (и това след като са ми били инжекция за засилване на родовата дейност!). Израза беше "Първескиня, знаела тя кога ще ражда..." казано крайно подигравателно и пренебрежително от някаква жена от персонала, не знам каква. Лекарката не благоволи да говори с мен. В последния момент като по филмите дойде познат лекар на наши познати и той ми акушира, като успя влизайки от вратата да си сложи само едната ръкавица, за да поеме бебето... Слава Богу живи и здрави сме!

Същата тази лекарка е акуширала на моя близка семейна приятелка, нооо - "позната". Много внимателна е била, изобщо чудесна...

Изводите си ги прави сама и не се плаши. Да му дойде реда, недей мисли само страшното. Няма план за сплашване на нераждалите, просто чуваш споделеното..

Може пък при теб всичко да мине перфектно, нали.
Отговори с цитат
  #5  
Стар 7th December 2009, 16:37
Аватара на aniK
aniK aniK не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Feb 2007
Мнения: 4 127
Изпратете съобщение чрез ICQ до aniK
По подразбиране

Аз пък от разказите на родилките, повод за протеста, оставам с малко противоречиво мнение.

Аз раждах с "избор на екип" при познат лекар в Шейново. За разлика от всичко изчетено за бременост, кърмене и т.н., за раждането май нищо не бях чела Бях полудяла да раждам и 2 дни преди термина док се съгласи да остана - предизвикаха ми раждането - сложиха ми таблетка, после последва клизма (аз не знам защо някои родилки не я искат, това пък си е супер нормално), раждах с епидурална анестезия, с натискания по кдо натъртване на ребрата, епизиотомия и т.н. Добре, че тогава не бях чела тези разази - всичко ми изглеждаше супер нормално. Нямам АБСОЛЮТНО НИКАВИ лоши спомени от раждането - още тогава твърдях, че бих родила 10 пъти, само друг да ми ги износи.
Толкова много ми беше писнало да съм бременна, че бях на щастливата и ухилена с предизвиканите контрации. Екипът беше супер, на пета се въртяха около мен. После беше леко мизерно в отделението, но за 2 дни се изтрайва, пък и аз успях и двата дни да се добера до единствената баня/тоалетна и да си се изкъпя (носех си всичкото помади от къщи ).

Мисълта ми е, че не трябва да се трагизира - вярно, частните клиники са супер, пускат ти Happy Birthday, раждаш сама и други фул екстри, но пък мен ме притеснява опита на лекарите, неонатологията...едни такива доста важни неща (за мен най-важните).

А и тези леко "фанатизирани" родилки хем искат да са в болница "ако нещо се обърка", хем пък да не ги пипат лекарите. Да, ама ако нещо стане (не дай Боже), нали после ще ги разкатаят тези лекари

Последно - наистина някои АГ-та са супер груби и невъзпитани в отношението си към пациентите. Даже жените са по-гадни - направо ми се иска някои да ми дойдат на мен като клиенти, да им "върна" аз отношение
Отговори с цитат
  #6  
Стар 7th December 2009, 17:55
Аватара на Кари Брадшоу
Кари Брадшоу Кари Брадшоу не е на линия
Запознат
 
Регистриран на: Sep 2008
Град: Sofia
Мнения: 208
По подразбиране

едни път съм раждала в Шейново и съм стояла там цял месецу нагледах се на глубо отношение и дори нечовешко........аз горе долу добре изкарах престоя си там....понякога и самите родилки са за бой направо....но и персонала се държи така все едно раждаме всеки ден и трябва всичко да знаем;( раждала съм и в Правителствена болница, отношението беше коренно различно, сега трети път пак искам да родя там...държа на отношението повече...особенно в такива момент и когато бременните жени са толкова чуствителни
__________________
Ана-Мария 03.10.2001г. Ивайла 19.06.2006г.
http://tickers.baby-gaga.com/p/dev147pr___.png
Отговори с цитат
  #7  
Стар 9th December 2009, 20:25
Аватара на sisoni
sisoni sisoni не е на линия
Редовен
 
Регистриран на: Jan 2008
Град: St.Zagora
Мнения: 441
По подразбиране

аз раждах в частно АГ.и въпреки това скочих да бия една от акушерките направи ми се на интересна,отношението и беше отваратително и грубо,бях с пално разкритие и скочих да я бия в такъв момент с тези болки ми идваше незнам какво да направя.................. бях планувала дата за секцио но ми изпревари датата иначе като изключим тази гадната акушерка отношението беше невероятно внимателно и си тръгнах от болницата много очарована от вниманието и отношението
__________________
Научи се да слушаш,понякога шанса чука много тихо на вратата!!!
Отговори с цитат
Отговори

Контрол над темата
Начин на разглеждане

Правила за публикуване
Вие не можете да публикувате теми
Вие не можете да отговаряте в теми
Вие не можете да прикачвате файлове
Вие не можете да редактирате мненията си

BB кода е Включен
Усмивките са Включен
[IMG] кода е Включен
HTML кода е Изключен

Forum Jump

Вижте още за: Успокоениезабъдещимайки
Всички времена са във формат GMT +2. Часът е 21:31.