IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
  #11  
Стар 27th April 2011, 18:18
Аватара на mishelle1607
mishelle1607 mishelle1607 не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Mar 2011
Мнения: 1 040
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от apoklistika Виж мнението
Минало ти е времетода ме прощаваш, ама... тва може да го каже баба ми, която е на 70 и кусур
Ти едва ли и колкото мен дори, а аз определено не смятам, че времето ми е минало Колкото и да помагат всякакви бабешки рецепти и добавки, не могат да заменят (това дори го пише на всички добавки) едно пълноценно хранене. Дори и да не ядеш месо или да повръщаш от риба, има достатъчно други естествени източници, от които можеш да си набавиш желязо- спанак, маруля... определено има много по- добри начини, отколкото яденето на пирони, било то и варени
В МЕДИЦИНСКАТА сфера съм,но и аз не бях чувала това с пироните,съвсем честно
Отговори с цитат
  #12  
Стар 27th April 2011, 18:54
Аватара на milena69
milena69 milena69 не е на линия
Запознат
 
Регистриран на: Mar 2011
Мнения: 161
Talking

Гълтайте РЪЖДАТА от пироните,за да лекувате анемията,разбрахте лиииииииииииии)))))))))))))))))))) )))))))))))))))))И ДА СВАРИТЕ ПИРОНИТЕ ПРЕДИ ТОВА))))))))))

Последно редактирано от milena69 : 27th April 2011 на 19:02
Отговори с цитат
  #13  
Стар 27th April 2011, 19:21
Аватара на Шоки
Шоки Шоки не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Jan 2009
Мнения: 1 722
По подразбиране

момичета, анемията не се получава от неядене, това си е вид заболяване. И причините въобще не са свързани с яденето. Ноела страда от желязонедоимъчна анемия и със спанак и месо не става набавянето на необходимото количество желязо, а липсата на желязо е поради смущения в неговото всмукване в червата. Изписват се лекарства за лечение, а също така се и прилагат такива алтернативни методи като ябълката. За моята анемия аз съм пила горепосочения от мен сок от лимони и моркови и съм пила желязна вода взета от железен извор.
Но тук не сме за оспорване на методите с борба на анемията, а как се справяте с пролетната умора.
Отговори с цитат
  #14  
Стар 27th April 2011, 20:26
Аватара на fiona55
fiona55 fiona55 не е на линия
Запознат
 
Регистриран на: Mar 2011
Мнения: 202
По подразбиране

Да, желязодефицитна анемия.
Може да съм си сварила пирони и да съм се излекувала, но не съм направила нищо против тялото си.
Това, че някои не са чували за това, не означава, че е лошо или странно или незнам и аз...
И не е хубаво човек да е повърхностен, да съди и да обижда, особено, когато общува с непознат.
Нали съм здравичка, пък нека се смеят
Отговори с цитат
  #15  
Стар 27th April 2011, 20:33
Аватара на titi1
titi1 titi1 не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Sep 2008
Мнения: 1 543
По подразбиране

Маркова е абсолютно права.
Анемията е заболяване, което почти не се повлиява от каквато и да е храна, а само от препарати, било те железни или други, в зависимост от вида на анемията.
При анемията има недостиг на червени кръвни телца в кръвта, поради което кислорода, който се пренася до клетките и тъканите чрез кръвта е в доста занижено количество.
Има доста видове анемия, някой от които много тежки, това са вече изключения, а и са генетично предопределени.
От лека форма на анемия е страдал почти всеки от нас, в определени периоди от живота си /например при срив в имунитета/. Но това не е нещо страшно и се овладява лесно.

А пролетната умора е нещо различно от това
Отговори с цитат
  #16  
Стар 27th April 2011, 20:51
Аватара на titi1
titi1 titi1 не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Sep 2008
Мнения: 1 543
По подразбиране

А забравих да кажа само, че Апоклистика е права, за това, че една хубава зелена салата, с качествено червено месо, може и риба, ще ви избави от пролетната умора.
Също много ядки, сурови, съдържат доста желязо.
Отговори с цитат
  #17  
Стар 27th April 2011, 22:43
Аватара на root
root root не е на линия
Ветеран
 
Регистриран на: Jun 2008
Мнения: 671
По подразбиране

Ключовата дума е кислород. Това е необходимо.
Отговори с цитат
  #18  
Стар 28th April 2011, 01:01
Аватара на milena69
milena69 milena69 не е на линия
Запознат
 
Регистриран на: Mar 2011
Мнения: 161
Exclamation

Цитирай:
Първоначално написано от Noela Виж мнението
Да, желязодефицитна анемия.
Може да съм си сварила пирони и да съм се излекувала, но не съм направила нищо против тялото си.
Това, че някои не са чували за това, не означава, че е лошо или странно или незнам и аз...
И не е хубаво човек да е повърхностен, да съди и да обижда, особено, когато общува с непознат.
Нали съм здравичка, пък нека се смеят
Не бе,няма никакъв проблем,ако искаш дори можеш да ги гълташ ПИРОНИТЕ,за да се лекуваш.Но просто се старай постовете Ти да не звучат прекалено ГЛУПАВО,защото от самото начало драскаш такива небивалици във всички теми,че и невръстните дечица се размазват от смях като те четат-такава безумна ТЪПОТА и кухота лъха от всичките Ти писания....
Отговори с цитат
  #19  
Стар 28th April 2011, 03:26
Аватара на Мариса
Мариса Мариса не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Jun 2009
Град: София
Мнения: 8 631
По подразбиране

Да гълта пиронииииии ли,,,,йаахахайаййаа..Не,сълз иими потекоха...кви пирони,кви ръжди...направо ме разбихте от смях:Д:Д
__________________
Не е най - умен този който има най- много знания а този който успява всеки един миг от живота си да направи щастлив
Отговори с цитат
  #20  
Стар 28th April 2011, 07:49
Аватара на Шоки
Шоки Шоки не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Jan 2009
Мнения: 1 722
По подразбиране

Оффффф, хайде моля ви се, тези , които не могат да помогнат да не пречат. За какво влизат по всички теми някои хора, за да се заяждат и да ги оспамват ли? Хайде малко усещане де, то и малоумните се усещат от време на време. Не съм създала тема с фалшиво заглавие, в която да се заяждам както правят някои тук. Милена хайде изкажи се по темата, ако няма какво да кажеш по нея просто не влизай. Имам нужда от помощ в момента или ми помогнете с адекватно изказване ако ли не - довиждане. Еййй то колкото и да е търпелив човек тук от дразнители може да откачи.
Отговори с цитат
Отговори


Правила за публикуване
Вие не можете да публикувате теми
Вие не можете да отговаряте в теми
Вие не можете да прикачвате файлове
Вие не можете да редактирате мненията си

BB кода е Включен
Усмивките са Включен
[IMG] кода е Включен
HTML кода е Изключен

Forum Jump

Вижте още за: пролетнаумора
Всички времена са във формат GMT +2. Часът е 09:25.