IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
  #1  
Стар 29th January 2009, 11:09
Аватара на Шоки
Шоки Шоки не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Jan 2009
Мнения: 1 722
По подразбиране Климатик в къщи

Ако има вече такава тема във форума се извинявам и ако ми я посочите ще се прехвърля там. Търсих, но не открих. Сериозно съм замислила да си сложа климатик за отопление в къщи. Но нищо си не разбирам от тези неща. Искам да помоля тези, които имат климатик да споделят мнението си- доволни ли са, от коя марка са доволни, цени на уреда и цени на тока за месец. ... и други важни неща.
Отговори с цитат
  #2  
Стар 29th January 2009, 11:32
Аватара на жоро66
жоро66 жоро66 не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Sep 2008
Град: Пловдив
Мнения: 14 603
По подразбиране

Като всичко друго, отоплението с климатик има своите плюсове и минуси. Сметката за тока ще падне толкова повече, колкото по добре е изчислено КПД-то на климатика. Неудобство е че като го пуснеш, не трябва да го спираш, освен когато температурите са плюсови и трябва да внимаваш да не го пускаш, когато е замръзнал.

Постигнатата температура и по скоро микроклимата в помещенията не е като при другите отоплителни уреди, освен това има един почти постоянен полъх, който се усеща малко неприятно, особено когато върне студен въздух в помещението, за да размрази външното тяло. Добре е сложиш по мощна система, съобразена с кубатурата на помещението/та, които ще бъдат отоплявани. Така климатика ще работо по малко.

Най добрите климатици на пазара в момента са Дайкин и Мицубиши, но са и най скъпи. Има и добри и по евтини марки. Дали да е инвертор и какви други модели може да избереш, предполагам много добре може да обясни Пифко, който е спец по климатичните инсталации.

Относно сметките за тока, моите сметки през зимния сезон се намалиха с около 30% откакто съм с климатици. Аз имам два климатика 12- ки и една акомулираща печка. Ако махна и нея, мога да намаля сметките си на около 50%.

Успех в избора!
__________________
АЗ КАЗАХ !
Отговори с цитат
  #3  
Стар 29th January 2009, 12:02
Аватара на мауз
мауз мауз не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Nov 2008
Град: София
Мнения: 6 856
По подразбиране

В един друг форум попаднах на тази тема, тъй като и мен много ме вълнува. Лятото си купихме "Heare" май се пишеше, инвекторен, уж клас А. Щом застудя и той започна да си духа студено, въпреки че са му зададени 26-30 градуса. Три пъти идваха техници да му допълван фреона, да му сменят датчика и накрая се предадоха, свалиха го и монтираха нов, същия модел 12-ка. В другата спалня имаме 9-ка от две години и там е "турска баня" дори при зададени 20 гр.
Всички ми казват да не го спирам. Ето и на Жоро мнението е такова, но никаде нямам указан икономичен режим и другият начин е да свалям градусите, но тогава почва да духа студено.
Ще се радвам и аз ако науча нещо ново.
А за Маркова - по-добре събери повече пари и си купи наистина качествен климатик, а не като мен, взех първото което беше в "Акция"
Отговори с цитат
  #4  
Стар 29th January 2009, 12:16
Аватара на apoklistika
apoklistika apoklistika не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: May 2006
Мнения: 10 502
По подразбиране

Според мен всичко е на късмет (нали се сещате, че вътре на повеето пише маде ин чайна ). В Бг майка ми и баща ми от доста години се отопляват само на климатици (въпреки че имаме камина, към която е свързано централно отопление за целия апартамент)- марката е световно неизвестна, избра я приятел на баща ми, който с това се занимава. Никога не са замръзвали, явно и това е на късмет, а сметката за ток наистина е значително по- малка от времето, когато имахме две акумулиращи печки. За постоянно свижещия въздух не съм съгласна- (това зависи от теб- накъде ще насочиш въздушната струя- нашите винаги духат към тавана) нито някога съм усещала такъв, нито пък ми се е случвало да усетя връщащ се в помещението студен въздух. Мен лично ме дразни това, че въздуха е осезателно по- сух и на носещите ми контакнти лещи очи, това се отразява.
И тъй като темата е за отопление, ще питам някой случайно да има повече информация за биокамините? В процес съм на мислене с какво да си отопляваме новия хол и ми се прииска камина... а тая като не прави мръсно и не изисква комин ми е идеална... само не знам колко топло прави в действителност...
Отговори с цитат
  #5  
Стар 29th January 2009, 12:25
Аватара на Nastiya
Nastiya Nastiya не е на линия
Редовен
 
Регистриран на: Apr 2008
Град: Burgas, Plovdiv
Мнения: 358
По подразбиране

Относно климатиците, в момента най доброто,което е на българския пазар е на "Дайкин", Уру-Сара. Не правя реклама никому, просто купихме скоро апартамент, а там имаше монтирани "Осака" И "Хаер" . Умирахме от студ и по същия начин влизаше нон стоп студен въздух, а за сметката за ток няма да говоря. В същото време моя позната роди и понеже имат доста финанси и свободно време, търсеше най-доброто. Да не изсушава въздуха, да е с не знам какви режими. Във всеки случай е изключително доволна. Но основния му минус е,че са ужасно скъпи...
Отговори с цитат
  #6  
Стар 29th January 2009, 12:28
Аватара на apoklistika
apoklistika apoklistika не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: May 2006
Мнения: 10 502
По подразбиране

Определено са най- добрите Особено добри отзиви чувам за модела, който се монтира ниско долу
Отговори с цитат
  #7  
Стар 29th January 2009, 12:38
Аватара на MILI
MILI MILI не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Oct 2007
Град: София
Мнения: 5 461
По подразбиране

Общо взето колкото по- скъп е климатика, толкова по- икономичен
А за лекия полъх,, който се чувства е така, но ако избереш най- правилното място където да го поставиш, почти не се усеща... Колкото по- малко е помещението,толкова е по- неподходящо за отопление с климатик, защото въздуха наистина изсъхва...
Тази година обаче имах много проблеми с климатиците (въпреки, че когато си ги взимах се изръсих с доста пари, на принчипа "колкото по-скъпо, толкова по- добро" ). На най- големите студове замръзваха от вън и нямаше размразяванката,температу ата вътре беше окоро 16-17 градуса ...
Но има и по- зле баба ми си взе и тя климатик (доста по- евтин) и няколко дни в тях беше 6 градуса

п.п. Всичко което пиша е от собствен опит, иначе съм много боса по тези въпроси
__________________
никога не може да сме сигурни, че едно заглушено мнение не съдържа част истина...
Отговори с цитат
  #8  
Стар 29th January 2009, 13:21
Аватара на Шоки
Шоки Шоки не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Jan 2009
Мнения: 1 722
По подразбиране

Много Ви благодаря за изчерпателните отговори!!
Незнам дали е редно да питам тук, но колко са скъпи качествените климатици, които споменахте тук?
Отговори с цитат
  #9  
Стар 29th January 2009, 13:23
Аватара на pifco
pifco pifco не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Apr 2008
Град: Plovdiv
Мнения: 3 820
Изпратете съобщение чрез ICQ до pifco Изпратете съобщение чрез Yahoo до pifco
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от markova2007
Много Ви благодаря за изчерпателните отговори!!
Незнам дали е редно да питам тук, но колко са скъпи качествените климатици, които споменахте тук?
точно с това се занимавам,цени и модели на лична за да не правя тук реклами,а ако искаш съвет и обстойна информация пак там
__________________
http://www.sinyatabezdna.com/
Отговори с цитат
  #10  
Стар 29th January 2009, 14:57
Аватара на мауз
мауз мауз не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Nov 2008
Град: София
Мнения: 6 856
По подразбиране

Пифчо, моля те сподели като профи най-общите и полезни за нас лаиците неща. Няма да си помислим, че правиш реклама. Кога и как да боравим с тях. Тъпото на всички указания е, че приемат за известни началните неща и започват направо от по-сложните. Е, те там можеш да ни помогнеш, ако искаш де
Отговори с цитат
Отговори

Контрол над темата
Начин на разглеждане

Правила за публикуване
Вие не можете да публикувате теми
Вие не можете да отговаряте в теми
Вие не можете да прикачвате файлове
Вие не можете да редактирате мненията си

BB кода е Включен
Усмивките са Включен
[IMG] кода е Включен
HTML кода е Изключен

Forum Jump

Вижте още за: Климатиккъщи
Всички времена са във формат GMT +2. Часът е 00:40.