IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
  #1  
Стар 16th February 2009, 14:57
Аватара на Шоки
Шоки Шоки не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Jan 2009
Мнения: 1 722
По подразбиране SMS - тероризъм

Здравейте, една моя приятелка от няколко месеца получава анонимни SMS - и от интернет със закани и обиди. Има ли начин да се разкрие регистрацията на човека, който стои зад това. Обаждах се на оператор, но попаднах на човек, който не беше на ясно.
Отговори с цитат
  #2  
Стар 16th February 2009, 15:03
Аватара на Mirami
Mirami Mirami не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Mar 2008
Мнения: 3 699
По подразбиране

Не зная може ли да се разкрие, но почти всички модели имат опцията за недопускане на обаждания от анонимен номер.

Глей ква съм патка, ти говориш за смс, извинявай....Ще разпитам за подобна опция със смс-та...
__________________
„Да виждаме несправедливостта и да мълчим, означава да участваме в нея.“ Жан-Жак Русо
Отговори с цитат
  #3  
Стар 16th February 2009, 15:06
Аватара на barrуwhite
barrуwhite barrуwhite не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: May 2008
Мнения: 3 513
По подразбиране

принципно смс-ите в мтел не са съвсем анонимни*, обаче тая информация могат да я поискат властите ако приятелката ти внесе жалба.

* регистрацията изисква мтел номер и някви имена - имената може и да са измислени, номера може да е на предплатена услуга
__________________
"If they can make penicillin out of mouldy bread, they can sure make something out of you."
Отговори с цитат
  #4  
Стар 16th February 2009, 15:06
Аватара на Мария Василева
Мария Василева Мария Василева не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Mar 2007
Град: България
Мнения: 3 779
По подразбиране

На страницата на МТел за изпращане на безплатни съобщения пише:"Внимение, тази услуга не е анонимна!", така че трябва да може.
Начина е тромави - подава се жалба в полицията, но при положение, че продължава този тормаз, това е начина.
Предполагам, че и от операторите ще чакат документ от полицията, та колкото и да е бавна процедурата за момента мисля, чее единствената и по-добре да я стартира приятелката ти без да се губи повече време.
Отговори с цитат
  #5  
Стар 16th February 2009, 15:07
NESCAFE NESCAFE не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Mar 2007
Мнения: 2 958
По подразбиране

Не може да няма начин да бъде открит зложелателят.
Даже се сетих за един случай с една наша худ. гимнастичка от националния ни отбор , която също бе получила такъв заплашителен смс точно преди състезанието с цел да повлияе на представянето и.
За няколко часа изпращачът беше открит.
Отговори с цитат
  #6  
Стар 16th February 2009, 15:15
Аватара на Nastiya
Nastiya Nastiya не е на линия
Редовен
 
Регистриран на: Apr 2008
Град: Burgas, Plovdiv
Мнения: 358
По подразбиране

От опит да споделя каква е процедурата при нежелани обаждания или смс -и.Подава се жалба в съответния полицейски участък и те там по вътрешен ред се свързват с централата на дадения оператор, който предоставя вече информация. Честно казано на мен дискретно ми казаха да не си губя времето в опити да открия кой ми звъни... И понеже спряха да ми се обаждат аз се и отказах. Има още един вариант - чрез някой познат в системата на оператора - тихо - мълком да се извърши проверката
Отговори с цитат
  #7  
Стар 16th February 2009, 15:17
Аватара на Шоки
Шоки Шоки не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Jan 2009
Мнения: 1 722
По подразбиране

Много ви благодаря, и аз прочетох на страницата на м-тел, че услугата не е анонимна, но не пише как да се разкрие самоличността на човек, който злоупотребява. Знам също, че имената в регистрацията може да са измислени, но няма значение ако разберем подробната регистрация която е направена и да е под чуждо име може да има неща които да ни подскажат кой стои зад това. За всеки случай по съдържанието на тези съобщения знаем, че човека познава приятелката ми и е общувал с нея.
Отговори с цитат
  #8  
Стар 16th February 2009, 15:21
NESCAFE NESCAFE не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Mar 2007
Мнения: 2 958
По подразбиране

И аз преди 2 години получавах смс -и , но от предплатена карта на Вивател.
Ходих до офиса на моя оператор , но ми казаха,освен да си изключа опцията за получаване на всякакви смс-и , друг избор нямам.
Но тук става въпрос за смс-и от комп. ,така че би трябвало да се хване.
Но пък, ако е от интернет клуб ,незнам как ще стане?
Отговори с цитат
  #9  
Стар 16th February 2009, 15:27
Аватара на Мария Василева
Мария Василева Мария Василева не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Mar 2007
Град: България
Мнения: 3 779
По подразбиране

И от интернет клуб са ги хващали, само да искат... забравих точно на кой политик някой беше пратил така заплашителен смс от клуб - и за нула време го хванаха.

Редовите граждани не могат да разчитат на такава скорост естествено и сигурно ще бъдат посъветвани да си търпят ..... но аз не бих се отказала.
Отговори с цитат
  #10  
Стар 16th February 2009, 15:31
NESCAFE NESCAFE не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Mar 2007
Мнения: 2 958
По подразбиране

Така е, М.В. , обикновените хора сме прецакани отвсякъде.
Отговори с цитат
Отговори


Правила за публикуване
Вие не можете да публикувате теми
Вие не можете да отговаряте в теми
Вие не можете да прикачвате файлове
Вие не можете да редактирате мненията си

BB кода е Включен
Усмивките са Включен
[IMG] кода е Включен
HTML кода е Изключен

Forum Jump

Вижте още за: тероризъм
Всички времена са във формат GMT +2. Часът е 01:14.