IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
  #1  
Стар 29th January 2010, 15:51
Аватара на BarbieGirl
BarbieGirl BarbieGirl не е на линия
Редовен
 
Регистриран на: Sep 2009
Мнения: 294
По подразбиране Привикването към малко калории

От доста време се храня с много малко калории. Не всеки ден е така, но в 80% от времето е с околко 600-700ккал (а и по-малко). Има ефект - свалям доста килограми (за около 5 месеца 20кг, но имам още 6кг - преди бях 78, а в момента съм 58кг). Но съм чела, че организма привиква към занижената норма на калориите и започва да работи на "бавни обороти" (вместо да изгаря за деня 2000ккал той е започнал да гори 1200). И това до кога ще е така, докога ще намалява нужните му калории? Възможно ли е да се задоволява след време с 500ккал!?!? И то това би означавало, че от най-обикновено похапване вече ще пълнея. Не ми се вярва да стоят нещата точно така, затова и пуснах темата - за да се се изкажат по въпроса по-информираните и по-опитните. И мога ли сега да поправя "пораженията" - някак да ускоря метаболизма отново...да почне пак да гори нормалното. Благодаря на всички, които се включат!
Отговори с цитат
  #2  
Стар 29th January 2010, 16:34
Аватара на root
root root не е на линия
Ветеран
 
Регистриран на: Jun 2008
Мнения: 671
По подразбиране

Ти откъде знаеш до каква степен храната се усвоява, че да очакваш такава точност в калориите? Даже и разхода си на калории не можеш да изчислиш...

Като цяло тази теория с калориите не я харесвам. Не се водя от нея и не смятам, че трябва човек да я следи. С треньора ми сме правили експеримент и резултатите бяха такива, че теорията греши.

Не знам какво ти е храненето, че да давам по-нататъшно мнение относно твоя метаболизъм, бавни обороти и т.н.
Отговори с цитат
  #3  
Стар 29th January 2010, 16:45
Аватара на BarbieGirl
BarbieGirl BarbieGirl не е на линия
Редовен
 
Регистриран на: Sep 2009
Мнения: 294
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от mindbender

Не знам какво ти е храненето, че да давам по-нататъшно мнение относно твоя метаболизъм, бавни обороти и т.н.
На Дюкан съм - редувам 5 дни протеини с 5 дни протеини със зеленчуци. Относно физическата ми активност съм била непостоянна до сега, но от 10-ина дена се старая да съм стиктна - аеробика или Тае-бо (30мин) + Пилатес за коремна област (20мин) и поне по 20мин ритмични танци. Знам, че е малко, но на този етап нямам сила за повече. Отпуснато ми е тялото и много искам да се стегна...не знам точно кое е правилното решение. А това, относно теорията - не твърдя, че е вярно, даже и аз се надявах да не е така, вижда ми се нелогично - та ако организма има възможност да гори за дадено действие по-малко калории, то той би го направил така не само при "екстремни условия"...
Отговори с цитат
  #4  
Стар 29th January 2010, 16:58
Аватара на daniski
daniski daniski не е на линия
Ветеран
 
Регистриран на: Jun 2009
Град: Ню Джърси,USA
Мнения: 980
Изпратете съобщение чрез MSN до daniski
По подразбиране

Барби здрасти!
ами то е логично ако си приел по-малко калории и да изгориш по-малко...
Тялото натрупва резерви при нередовно хранене и небалансирано хранене-аз цял живот не закусвах и не обядвах-карах на кафета,докато станах 100кг.
36г ми трябваха да ми дойде акъла....
мисля че третата фаза затова е така важна,защото постепенно въвежда повече калории и въглехидратните храни.
Няма да качиш,ако си я караш по правилата.
Отговори с цитат
  #5  
Стар 29th January 2010, 17:00
Аватара на BarbieGirl
BarbieGirl BarbieGirl не е на линия
Редовен
 
Регистриран на: Sep 2009
Мнения: 294
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от daniski
Барби здрасти!
ами то е логично ако си приел по-малко калории и да изгориш по-малко...
Тялото натрупва резерви при нередовно хранене и небалансирано хранене-аз цял живот не закусвах и не обядвах-карах на кафета,докато станах 100кг.
36г ми трябваха да ми дойде акъла....
мисля че третата фаза затова е така важна,защото постепенно въвежда повече калории и въглехидратните храни.
Няма да качиш,ако си я караш по правилата.
О, аз още съм на 2-ра фаза...6 килца ми трябват Иначе за 3-тата е ясно - ще съм стрикта, че....лошо иначе - изключително е важна фазата и го знам
Отговори с цитат
  #6  
Стар 29th January 2010, 17:18
Аватара на root
root root не е на линия
Ветеран
 
Регистриран на: Jun 2008
Мнения: 671
По подразбиране

Ами то човек трябва да си събуди енергията в себе си и да се движи повече. Щом нямаш сили, имаш грешки в целия режим - храна, движение, сън, психическо състояние, и ... (последното ще го пропусна)

Накратко - отслабването става с подходящо меню (постоянно хранене, а не диети) и движение. Менюто ти трябва да дава нужните вещества на организма, а не да му създаваш стрес с ПД, 90 и тем подобни подигравки с тялото. Вече няколко пъти попитах във форума "как действа тази диета, че организма да сваля килограми", никой не ми отговори... Като я изчетох цялата диета се хванах за главата!!!

Калориите: ето ти 1 пример-експеримент. В продължение на 4 месеца калориите в храната ми бяха 2-3 пъти по-малко от изгорените чрез спорт (изчислено по стандартните таблици). За този период качих 8кг мускули. Та веднага въпроса беше - кой ги е правил тези таблици и за кого се отнасят? Деца, спортисти, възрастни? - само от тук идва неяснота. Все пак всеки е различен - различно усвоява храната, различно и изразходва енергията си.

Иначе в момента съм по-продуктивен с по-малко храна от преди. Пълен съм с енергия, усвоявам много бързо, отделителната ми система и тя е бърза. Предвид предишни години, където съм имал проблеми от време на време - и в 3-те отношения... Така че смея да кажа: и си права, с това което си прочела, и не си. Не си в отношение, че се организма работи на по-бавни обороти. Това не се определя от калориите.
Отговори с цитат
  #7  
Стар 30th January 2010, 15:17
Аватара на Piny
Piny Piny не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Dec 2009
Мнения: 3 669
По подразбиране

Здрасти Барби,

според ти си прекалено дълго време във втора фаза - нищо чудно дори да има застой в теглото ти. Непременно е необходимо да преминеш поне за известно време в трета фаза и да дадеш на организма си така необходимите му въглехидрати. с 500-600 кал на ден ти се самоизяждаш и пораженията може да непоправими. Според мен 58 кг също така са оптимални за теб- опитай се да ги задържиш 6 месеца, и после ако искаш свали още 6 кг.
Очакваме те обратно във нашата темичка

Поздрави

Пини
Отговори с цитат
  #8  
Стар 31st January 2010, 12:56
Аватара на allie
allie allie не е на линия
Запознат
 
Регистриран на: Mar 2009
Град: София
Мнения: 109
По подразбиране

Съгласна съм с Piny! 600 калории на ден (и то от предимно белтъчна храна) си е лудост. Наистина не знам как не ти треперят краката ... Иначе за мен отслабването си е чисто и просто енергиен дефицит (при едни става по-бързо, при други-по-бавно). Но както е казал народът - бързата работа-срам за майстора. Аз поограничих хапването и за 1 година свалих 13-14 кг и от около 6 месеца си ги поддържам, като лека полека увеличавах количвествата и си включих обратно хляб, макарони и т.н. (но в разумни количества!). Мисля, че и при теб това е решението - постепенно завишаване на калориите и без изцепки от сорта - тая вечер ми е паднало, дай да се наям, от утре пак диета. Номерът е да се научиш как да хапнеш каквото ти се яде, но само 1 порцийка. Аз не броя калории, затормозява ми мозъчната дейност, но организма сам усеща колко е приел, колко е изразходвал и т.н. Не съм привърженик на Дюкан, виждала съм какво се случва в 3-та фаза (на мои познати) и булшинството започват да си правят гала вечерите все по-често, докато накрая килцата са обратно, та и отгоре. И като цяло бързото отслабване си е лоша работа и стрес. По-добре бавно, но сигурно и с по-траен резултат
Желая ти много успех и си пази здравето!
Отговори с цитат
  #9  
Стар 31st January 2010, 13:07
Аватара на LP_
LP_ LP_ не е на линия
Ветеран
 
Регистриран на: May 2009
Град: Бургас
Мнения: 564
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от BarbieGirl
Цитирай:
Първоначално написано от mindbender

Не знам какво ти е храненето, че да давам по-нататъшно мнение относно твоя метаболизъм, бавни обороти и т.н.
На Дюкан съм - редувам 5 дни протеини с 5 дни протеини със зеленчуци. Относно физическата ми активност съм била непостоянна до сега, но от 10-ина дена се старая да съм стиктна - аеробика или Тае-бо (30мин) + Пилатес за коремна област (20мин) и поне по 20мин ритмични танци. Знам, че е малко, но на този етап нямам сила за повече. Отпуснато ми е тялото и много искам да се стегна...не знам точно кое е правилното решение. А това, относно теорията - не твърдя, че е вярно, даже и аз се надявах да не е така, вижда ми се нелогично - та ако организма има възможност да гори за дадено действие по-малко калории, то той би го направил така не само при "екстремни условия"...
В общия случай метаболизма се влияе до голяма степен от физическата активност и режима на хранене, т.е. редовни тренировки и по-чести храненета в разумни количества би следвало да ти засилят метаболизма и да достигнеш състояние, в което да можеш да си позволиш достатъчно въглехидрати, че да имаш сили да тренираш и като цяло да се чустваш тонизирана, като същевременно поддържаш тегло и дори сваляш по малко.
Отговори с цитат
  #10  
Стар 31st January 2010, 14:09
Аватара на BarbieGirl
BarbieGirl BarbieGirl не е на линия
Редовен
 
Регистриран на: Sep 2009
Мнения: 294
По подразбиране

Благодаря на всички за отговорите! Темата не е за Дюкан - кой го харесва и кой не (наясно съм, че има много отрицателни черти, за жалост,но се чувствам добре с него и нямам оплаквания)...почнала съм го и ще го довърша Mindbender и от други форуми съм наясно, че си много навътре в нещата и се радвам, че писа (следя на-вече темата за здравословно хранещите се). Приемам мнението ти и се замислям сериозно в/у него. Изказването на LP_ най ми допада, в смисъл е най-близо до моите разсъждения и нещата които четох последните няколко дни. Започнах да се храня сравнително нормално и по-често, да пия чайчета и т.н. Говорите за "редовни тренировки", какво точно имате предвид? По-интензивни ли да са, всеки ден ли трябва да са...и т.н.?? Аз съм съвсем начинаеща и не знам колко тренировка ми е достатъчна Дано вече да не съм си "прецакала" метаболизма, но щом казвате че е обратимо, значи всичко е ОК
Отговори с цитат
Отговори


Правила за публикуване
Вие не можете да публикувате теми
Вие не можете да отговаряте в теми
Вие не можете да прикачвате файлове
Вие не можете да редактирате мненията си

BB кода е Включен
Усмивките са Включен
[IMG] кода е Включен
HTML кода е Изключен

Forum Jump

Вижте още за: Привикванетокъммалкокалории
Всички времена са във формат GMT +2. Часът е 17:58.