IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
  #101  
Стар 29th July 2010, 14:34
tedi1978 tedi1978 не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Jul 2010
Мнения: 1
По подразбиране истината за парфюмите

Здравейте на всички!
Тази тема е много наболяла наистина напоследък. Сега ще ви кажа, което знам от професионален опит за парфюмите. Има ралични имитации - турски, китайски, дубайски, че дори и български Smiley Турските са с най- ниско качество. Там където видите цени по 25лв. и еднакви цени на всичките марки и модели, трябва да знаете, че със сигурност са турски. Трайността им е 2-5 часа, но имайте предивд, че някои хора, особено от провинцията не могат да си позволят да дадат повече за парфюм и именно затова са се наложили на пазара и тези турски имитации. Аз лично познавам много хора, които знаят, че не са оригинални, а турски ментета и въпреки това си купуват Smiley Колкото за китайските, те са много добхри имитации, но излизат скъпичко на българския пазар, понеже и в Китай не са много евтини, а като се сложат мита и такси излизат от 30-40лв. нагоре. Ако попаднете пък на дубайски тестери, това за мен е сполучлив вариант за средностатистическия българин, защото на приемлива цена получава приемливо качество, а колкото до оригиналните френски парфюми, аз лично имам възможност да ги внасям и искам да ви кажа, че са изключително скъпи. Цените на едро започват от 60лв. нагоре, така че ако видите някъде оригинални парфюми за по-малко от 80лв. искам да ви кажа, че ви гарантирам ,че не са, най- вероятно са дубайски тестери, което както споменах горе е добър вариант. Не се заблуждавайте, че ще намерите оригинални парфюми за по 50-60лв. или дори и по-малко.
Отговори с цитат
  #102  
Стар 29th July 2010, 18:06
Аватара на Оnly
Оnly Оnly не е на линия
Ветеран
 
Регистриран на: Jun 2009
Град: ... в бурята ...
Мнения: 964
По подразбиране

Тии , Варна считаш ли я за провинция ? Щото би трябвало да е , ама е доста развита . А щом цялата култура искахте да е само в С-я , и от Пловдиво да си хващат трено и да ходят на представления в шопето , тц и за парфюм от 25лв нямаше да имат майните от Пловдив .
__________________
Не съм това , което съм , но и другите не са това , което са .
Отговори с цитат
  #103  
Стар 21st December 2010, 15:46
ivapenkova ivapenkova не е на линия
Junior Member
Новобранец
 
Регистриран на: Dec 2010
Мнения: 5
По подразбиране

Поръчвала съм си парфюми от такива сайтове,но не останах много доволна от качеството!Минават и по улиците някакви търговци и предлагат "оригинални парфюми"за по 20 лева, но аз им нямам доверие!Според мен е най-добре да си купувате парфюмите от специализирани магазини!
Отговори с цитат
  #104  
Стар 21st December 2010, 16:59
Аватара на Divinemouse
Divinemouse Divinemouse не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Aug 2007
Град: в мечтите ми
Мнения: 8 719
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от ivapenkova
Поръчвала съм си парфюми от такива сайтове,но не останах много доволна от качеството!Минават и по улиците някакви търговци и предлагат "оригинални парфюми"за по 20 лева, но аз им нямам доверие!Според мен е най-добре да си купувате парфюмите от специализирани магазини!
За 20лв какво дверие да имаш
__________________
Да обичаш значи да страдаш,
затова обичай този, който заслужава страданието ти.
Отговори с цитат
  #105  
Стар 26th December 2010, 11:17
Аватара на jovanna93114
jovanna93114 jovanna93114 не е на линия
Редовен
 
Регистриран на: Dec 2010
Град: Графството
Мнения: 458
По подразбиране

А каква е гаранцията,че в специализираните магазини са истинските парфюми? Купувала съм мъжки парфюм Армани от елитна парфюмерия за стотина лева(не помня точно цената) и малко след това купих същия от един арабин в София за 15 лв . Нарочно,за да ги сравня.Искам да ви кажа че опаковката и надписа бяха абсолютно еднакви.Откакто го разтвориш и се напръскаш,забелязваш разлика в аромата.Затова питам : има ли гаранция че тези в парфюмерията са истинските?
Отговори с цитат
  #106  
Стар 26th December 2010, 12:56
Аватара на Nike_13
Nike_13 Nike_13 не е на линия
Ветеран
 
Регистриран на: Oct 2010
Град: София
Мнения: 789
По подразбиране

Няма гаранция, трябва да поискаш документ за произход, а не вярвам някой да ти покаже
Има разлика в интезивността на аромата взависимост от това за кой пазар са предназначени - ако са южните страни са по-интензини, за северните - по-неинтензивни.
Забелязала съм разлика в ароматите на тези , които се продават по летищата и тези тук в 'елитните' магазини (Бюти зоун, Сефора, Дъглас)
Отговори с цитат
  #107  
Стар 26th December 2010, 12:57
Аватара на Nike_13
Nike_13 Nike_13 не е на линия
Ветеран
 
Регистриран на: Oct 2010
Град: София
Мнения: 789
По подразбиране

Купувала съм си от БГ онлайн магазин - има разлика в аромата в сравнение със същия купен от летището на ВИена.
Отговори с цитат
  #108  
Стар 26th December 2010, 13:01
Аватара на P.Hinkova
P.Hinkova P.Hinkova не е на линия
Ветеран
 
Регистриран на: Jul 2010
Мнения: 622
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от jovanna93114
А каква е гаранцията,че в специализираните магазини са истинските парфюми? Купувала съм мъжки парфюм Армани от елитна парфюмерия за стотина лева(не помня точно цената) и малко след това купих същия от един арабин в София за 15 лв . Нарочно,за да ги сравня.Искам да ви кажа че опаковката и надписа бяха абсолютно еднакви.Откакто го разтвориш и се напръскаш,забелязваш разлика в аромата.Затова питам : има ли гаранция че тези в парфюмерията са истинските?
има една разлика. Поне в моя "голям опит" с парфюмите бях стигнала до следното заключение.
Преди много години бях купила Nina ricci- nina, от бюти зоната. На този парфюм сигурно съм виждала към 100 различни имитации, дори веднъж един циганин ми предложи същия в синя опаковка ?!
Та една мацка й бяха подарили същия парфюм. Разликата между моя, който аз смятам за оригинален е, че на дъното на бутилката пише, къде е произведен, марка всичко на френски, на този другия, не пишеше нищо и като трайност хич го нямаше. Минах през по-ефтините магазини, разгледах, почовърках същия парфюм та и те също нямаха въпросните надписчета на дъното.
Не знам дали съм права, но до такъв извод стигнах.
и да парфюм за под 70 лева едва ли е истински. На тези от нета пък хич да им се няма доверие. То не може ли око да види, ръка да пипне, не ми го хвали .
Отговори с цитат
  #109  
Стар 26th December 2010, 13:37
Аватара на lullaby
lullaby lullaby не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Sep 2009
Град: София
Мнения: 1 501
По подразбиране

Малко офтопик, но ми е интересно на какво мнение сте относно "марковите" магазини в България? Защото съм чувала мнения, че всички маркови магазини - като започнеш от Адидас, та до Долче и Габана и всички такива са просто менатци в България. Същото казват за праховете за пране, омекотители и други такива продукти. Тези от вас, които са ползвали и купували от тези стоки в България, но и от чужбина, могат ли да кажат, че има разлика?
__________________
Съзнанието си е мое. Подсъзнанието също, макар да си прави каквото си поиска!
Отговори с цитат
  #110  
Стар 26th December 2010, 13:50
Аватара на P.Hinkova
P.Hinkova P.Hinkova не е на линия
Ветеран
 
Регистриран на: Jul 2010
Мнения: 622
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от rocksteady
Малко офтопик, но ми е интересно на какво мнение сте относно "марковите" магазини в България? Защото съм чувала мнения, че всички маркови магазини - като започнеш от Адидас, та до Долче и Габана и всички такива са просто менатци в България. Същото казват за праховете за пране, омекотители и други такива продукти. Тези от вас, които са ползвали и купували от тези стоки в България, но и от чужбина, могат ли да кажат, че има разлика?
Чувала съм от една шивашка, че тея маркови адидаси и прочие се шият някъде из покрайнините на София.
На една приятелка майка и работи в шивашко ателие, където пък шият за някаква френска марка и изнасят за Франция, не му се разбира .
Отговори с цитат
Отговори

Контрол над темата
Начин на разглеждане

Правила за публикуване
Вие не можете да публикувате теми
Вие не можете да отговаряте в теми
Вие не можете да прикачвате файлове
Вие не можете да редактирате мненията си

BB кода е Включен
Усмивките са Включен
[IMG] кода е Включен
HTML кода е Изключен

Forum Jump

Вижте още за: ОригиналнилисапарфюмитеотБГсайтовезаонлайнпродажби
Всички времена са във формат GMT +2. Часът е 09:10.