IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
  #1  
Стар 28th August 2009, 23:17
LooneyToon LooneyToon не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Aug 2009
Мнения: 3
По подразбиране Как да сваля малкото мазнини по мен?

Здравейте. Момче съм, на 14 години, сега ще бъда 8-ми клас. Като цяло не съм дебел - краката не са ми дебели, ръцете също, с рамената и гърдите също нямам проблеми, но имам паласки и съвсеем леко коремче. Чудех се кое ще е най-подходящот за мен.. Има ли смисъл да почвам диета, за да махна толкова малко мазнинки, или да пробвам като тотално спра мазно, тестено, газирано и тн, и да почна редовно спортуване. Всъщност спортуването е ясно - всеки ден ще си ходя на тенис, понеже го обожавам, а и в новото училище се записвам на баскетбол. Мислех си и за някакво бойно изкуство, като карате или кик-бокс.. Висок съм 178 см, тежа 75 кг нахранен и с дрехите. Другият ми проблем е, че честно казано ме е малко срам да кажа на наще, че искам да сваля малко килограми, така че предпочитам да не изпълнявам диети, а само да отрежа вредните храни. Четох че най-ефикасната диета била ниско-въгледхидратната и като прочетох какво се яде в нея, няма да имам проблеми да я спазвам. Другото е, че не мога да изпълнявам това, което се казва във всяка диета - да се яде по 5-7 пъти на ден.. Все пак ще съм на училище по половин ден.. Ако някой ми даде предложения какво да правя, ще съм му адски благодарен.
Отговори с цитат
  #2  
Стар 28th August 2009, 23:29
Аватара на blinblin
blinblin blinblin не е на линия
Ветеран
 
Регистриран на: Jun 2009
Мнения: 865
По подразбиране

Ако откажеш тестяното,газираното и ако ядеш вместо бял,черен хляб,но по една-две филиики на ден и наблегнеш на месо,мляко,зеленчуци,плодо е и т.н. смятам че всичко ще се оправи.Няма нужда да минаваш на диета!Продължи да си ходиш на тенис(мн калории изгаря и аз съм му фен,друг е въпроса,че за нищо не ставам,когато стане време za igraene,ct )...
Брат ми тренираше кик-бокс в продължение на 4-5 години,от собствени наблюдения мога да ти кажа,че е невероятен спорт.Има дисциплина,влизаш във форма доста бързо и за два-три месеца няма да има и следа от мазнинки и такива неща!Ако трябва да съм честна и аз обмислям да се запиша тази година като започна училище и сега разучавам подходящо място с добър тренер
__________________
SC forever!!!
Отговори с цитат
  #3  
Стар 28th August 2009, 23:36
LooneyToon LooneyToon не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Aug 2009
Мнения: 3
По подразбиране

Мерси за бързия отговор. Значи спирам гореизброените вредни неща и почвам да тренирам редовно. Доматите полезни ли са? Понеже всеки ден ям по една купа с домати, понеже ги обожавам..
Отговори с цитат
  #4  
Стар 29th August 2009, 00:10
Аватара на blinblin
blinblin blinblin не е на линия
Ветеран
 
Регистриран на: Jun 2009
Мнения: 865
По подразбиране

чела съм,че не е хубаво да се прекалява с тях(май имаха повече захар... не помня вече),обаче аз не съм на мнение,че са проблем,особено за момче на 14-15 години.Яj домати,краставици,всякакви зеленчуци по колкото искаш-от тях няма да напълнееш,бяло месо без коja,риба от сорта на пъстърва,скумрия,пуешко(аз ям мн пуешko file,mn ми е вкусно),плодове можеш да хапваш колкото искаш,когато ти се прияде сладко...Яйца-варени обаче,не пържени.черен или типов хляб(в Бг не се намира хубав пълнозърнест-или поне аз не мога)можеш да хапваш също по една-две филийки.
Общо взето яj си здравословно и се придyrjai към храни без етикети.Много вода.
Gледай да не ядеш прекалено малко.Няма смисъл да гладуваш при положение,че ще израдходваш толкова мн калории със спорт.Гледай да имаш три основни яденета и две междинни закуски.
Вечер не яj хляб,само месо и зеленчуци и гледай въглехидратите ти да са до 17 часа(хляба главно).

Кисело мляко можеш да пиеш,прясно също...Сурови бадеми,само че не повече от 40 грама,защото са мн калорични.
Ob6to vzeto tova mislq,4e e
__________________
SC forever!!!
Отговори с цитат
  #5  
Стар 29th August 2009, 00:14
LooneyToon LooneyToon не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Aug 2009
Мнения: 3
По подразбиране

Благодаря много. Започвам да спазвам всичко.
Отговори с цитат
Отговори

Контрол над темата
Начин на разглеждане

Правила за публикуване
Вие не можете да публикувате теми
Вие не можете да отговаряте в теми
Вие не можете да прикачвате файлове
Вие не можете да редактирате мненията си

BB кода е Включен
Усмивките са Включен
[IMG] кода е Включен
HTML кода е Изключен

Forum Jump

Вижте още за: Какдасвалямалкотомазнинипомен
Всички времена са във формат GMT +2. Часът е 05:21.