IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
  #1  
Стар 18th August 2009, 17:25
borosbg borosbg не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Aug 2009
Град: Blagoevgrad
Мнения: 2
По подразбиране Правила на Здравословното Хранене

Всички знаем, че една ефективна програма за отслабване не трябва да включва само диета, много физически упражнения и занимания на открито. Специалистите по отслабване са убедени, че в повечето случаи, развиването на навици свързани със здравословното хранене, са всичко което ни трябва за да имаме нормално тяло. Здравословното хранене е свързано с редовното приемане на необходимите вещества, за да може организма ни да функционира правилно. Придържането към правилата на здравословното хранене, ще ни помогне да имаме красиво и здраво тяло. Представяме ви 7 елементарни правила, които е добре да превърнете в навици, за да се радвате на здраво и стегнато тяло.

1. Режим на Хранене. Определете си точно време за закуска, обяд и вечеря и се опитвайте да го спазвате

2. Закуската ви трябва да бъде лека и хранителна. Избягвайте тежките храни. За предпочитане са плодови сокове, мляко с мюсли трици, зеленчуци или леки сандвичи

3. Не преяждайте и яжте бавно. Яжте бавно и дъвчете добре храната. Експертите казват, че този който сдъвква всяка хапка по 20 пъти, поема 67 калории по-малко, от този който не сдъвква добре храната.

Ето и цялата статия 7 Правила на Здравословното Хранене
__________________
Забавлявайте се със Skype | Интересни Новини
Отговори с цитат
  #2  
Стар 18th August 2009, 21:57
Аватара на Хранител
Хранител Хранител не е на линия
Запознат
 
Регистриран на: Jun 2009
Мнения: 114
По подразбиране

От тия принципи спазвам само един и половина. Половината е, защото 8 чаши вода са малко.
Познанията ми за здравето не ми позволяват да ги спазвам останалите
__________________
www.lichentrenior.com
Вашата диагноза: пред-диабет; плаки по артериите; недостиг на витамини A и D, Ca, Zn и много др.
Отговори с цитат
  #3  
Стар 19th August 2009, 08:51
Аватара на kokodidi
kokodidi kokodidi не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Oct 2008
Мнения: 1 107
По подразбиране Re: Правила на Здравословното Хранене

Цитирай:
Първоначално написано от borosbg
Всички знаем, че една ефективна програма за отслабване не трябва да включва само диета, много физически упражнения и занимания на открито. Специалистите по отслабване са убедени, че в повечето случаи, развиването на навици свързани със здравословното хранене, са всичко което ни трябва за да имаме нормално тяло. Здравословното хранене е свързано с редовното приемане на необходимите вещества, за да може организма ни да функционира правилно. Придържането към правилата на здравословното хранене, ще ни помогне да имаме красиво и здраво тяло. Представяме ви 7 елементарни правила, които е добре да превърнете в навици, за да се радвате на здраво и стегнато тяло.

1. Режим на Хранене. Определете си точно време за закуска, обяд и вечеря и се опитвайте да го спазвате

2. Закуската ви трябва да бъде лека и хранителна. Избягвайте тежките храни. За предпочитане са плодови сокове, мляко с мюсли трици, зеленчуци или леки сандвичи

3. Не преяждайте и яжте бавно. Яжте бавно и дъвчете добре храната. Експертите казват, че този който сдъвква всяка хапка по 20 пъти, поема 67 калории по-малко, от този който не сдъвква добре храната.

Ето и цялата статия 7 Правила на Здравословното Хранене
всички тези неща ги знаем всъщност - за жалост не ги спазваме
но е полезно някой да ни ги припомня от време на време
Отговори с цитат
  #4  
Стар 19th August 2009, 09:02
Аватара на tonita
tonita tonita не е на линия
Ветеран
 
Регистриран на: Mar 2009
Град: Бургас
Мнения: 642
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от Хранител
От тия принципи спазвам само един и половина. Половината е, защото 8 чаши вода са малко.
Познанията ми за здравето не ми позволяват да ги спазвам останалите
Интересно ми е кое точно не се вързва с твоите познания за здравословно хранене?
__________________
Готино е да си важен, но по-важно е да си готин!
Отговори с цитат
  #5  
Стар 19th August 2009, 17:03
Аватара на jito7
jito7 jito7 не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: May 2006
Мнения: 1 879
Изпратете съобщение чрез ICQ до jito7
По подразбиране

Не искам да влизам в излишна полемика, но от първия да ги хване човек - режимът на хранене далеч не е задължитенен критерий за здравословна диета (диета като начин на живот, режим, а не като драконова мярка, имам предвид) - може да си изградиш полезни навици и без да се налага да ядеш по часовник...
За водата съм 100 % съгласна - 8 чаши са малко
За закуската от плодови сокове, мляко и т.н. ...изобщо не ми се wлиза в спор, но далеч не е най-подходящият избор....няма да продължавам...не критикувам тези правила, просто съвсем не са най-доброто...
Отговори с цитат
  #6  
Стар 19th August 2009, 17:31
Аватара на tonita
tonita tonita не е на линия
Ветеран
 
Регистриран на: Mar 2009
Град: Бургас
Мнения: 642
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от jito7
Не искам да влизам в излишна полемика, но от първия да ги хване човек - режимът на хранене далеч не е задължитенен критерий за здравословна диета (диета като начин на живот, режим, а не като драконова мярка, имам предвид) - може да си изградиш полезни навици и без да се налага да ядеш по часовник...
За водата съм 100 % съгласна - 8 чаши са малко
За закуската от плодови сокове, мляко и т.н. ...изобщо не ми се wлиза в спор, но далеч не е най-подходящият избор....няма да продължавам...не критикувам тези правила, просто съвсем не са най-доброто...
Няма спор бе- просто си обсъждаме
8-те чаши са сметнати може би по 250мл, което прави общо 2л, ако смятам правилно, което като количество е ок според мен!
Незнам дали тези правила са най-добрите, но не виждам и с какво може да ти навредят на здравето. От много специалисти съм чувала, че едва ли не няма по подходяща закуска от плод или фреш... така ли е не е ли- по този въпрос има много мнения, но според мен има логика.
Интересно ще ми е да видя мнението на Иванин, ако чете тази тема, също и аниК
__________________
Готино е да си важен, но по-важно е да си готин!
Отговори с цитат
  #7  
Стар 19th August 2009, 17:44
Аватара на jito7
jito7 jito7 не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: May 2006
Мнения: 1 879
Изпратете съобщение чрез ICQ до jito7
По подразбиране

в 100 мл плодов сок има значителен процент въглехидрати..а човек пие обикновено по 200 мл...за начало на деня - бърза енергия - ок, но зависи какво щe хапнеш покрай сока...аз въглехидратите не мога да не ги смеся с нещо, което да ми се лепне, след като инсолинът се качи...затова просто ги избягвам и все пак да не забравяме - количествата са от значение - една зелена ябълка сутрин не moje да ме събори
а за водата..стандартна водна чаша е 200 мл x 8 = 1.6 littre...малко е..2 littre звучи по-добре ...но нека са поне 2.5
Отговори с цитат
  #8  
Стар 20th August 2009, 07:50
hatred hatred не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Jun 2008
Град: гр. София
Мнения: 1 738
Изпратете съобщение чрез ICQ до hatred
По подразбиране

Според мен плодовете са добър вариант за допълнение, но не и за основен компонент в закуската. Изстискването на сок от плодовете ми се струва безпредметно: за какво да се лишаваме от фибрите в тях?

Малко странна ми се строи тази точка:

Цитирай:
6. Не отказвайте хляба. Достатъчно е да хапвате по 1 филийка черен хляб всеки ден, за да осигурите на тялото си няколко важни аминокиселини, които организмът ви не може да синтезира сам.
Аминокиселини не бих търсила точно в хляба
Отговори с цитат
  #9  
Стар 20th August 2009, 07:56
Аватара на jito7
jito7 jito7 не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: May 2006
Мнения: 1 879
Изпратете съобщение чрез ICQ до jito7
По подразбиране

Фибри може да си набавиш и от ядките, 50 гр орехи / шам фъстък не са лош избор
Отговори с цитат
  #10  
Стар 20th August 2009, 08:02
hatred hatred не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Jun 2008
Град: гр. София
Мнения: 1 738
Изпратете съобщение чрез ICQ до hatred
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от jito7
Фибри може да си набавиш и от ядките, 50 гр орехи / шам фъстък не са лош избор
Фибри мога да си набавя от какво ли не по принцип. Просто споделих, че е нецелесъобразно ако се яде плод, да се изхвърлят фибрите му. Най-вече от гликемична гледна точка, от която, доколкото разбирам, изхождаш и ти
Отговори с цитат
Отговори

Контрол над темата
Начин на разглеждане

Правила за публикуване
Вие не можете да публикувате теми
Вие не можете да отговаряте в теми
Вие не можете да прикачвате файлове
Вие не можете да редактирате мненията си

BB кода е Включен
Усмивките са Включен
[IMG] кода е Включен
HTML кода е Изключен

Forum Jump

Вижте още за: ПравиланаЗдравословнотоХранене
Всички времена са във формат GMT +2. Часът е 12:31.