IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
  #181  
Стар 7th April 2007, 09:05
PassiON_ PassiON_ не е на линия
Редовен
 
Регистриран на: Sep 2005
Град: Barcelona
Мнения: 421
По подразбиране

И аз те обичам assi4ka.
По принцип това е идеята на разделното хранене, ако не знаеш да ти го кажа. Целта е храната по-лесно да се освои от организма.

А аз после зацепих, че мацката която ми е писала е имала предвид маслото. То се иска да се чете а не да се бърза

малко инфо:
За да се разградят, мазнините трябва да се комбинират с въглехидрати, иначе те не изгарят напълно и оставят отровни остатъци в организма. В това се състои диетата на Аткинс, която позволява всякакви мазнини, но изключва всички въглехидрати, което определено води към отслабване, тай като мазнините не могат да изгорят напълно. Това обаче създава сериозни здравни проблеми - последствия от отравяне от остатъците, които не са разградени.
...
При нормално хранене ние се нуждаем само от минимум чисто мастни продукти, защото млечните произведения, рибата и зърнените храни съдържат достатъчно мазнини, необходими за тялото, т.е. четири пъти по-малко мазнини, отколкото въглехидрати.
Като общо правило обаче по-добре е по време на диета за отслабване да се изключат всички добавени мазнини и да се подберат най-малко мазните храни, за да може тялото да използува резервите от мазнини за получаване на енергията или калориите, необходими за функционирането му.
Следва да помним, че един минимум от мазнини е необходим за смазване на дебелото черво и за разграждането на някои витамини, разтворими в мазнини (А, Д, Е, F)
Най-мазните храни иследователно най-калоричните са маслото, сиренето, сметаната, жълтъкът, червеното месо (от добитък), тъмнокожите риби (сьомга, тон, херинга, скумрия, сардини), маслините, авокадото, ядките, като орехи, бадеми, фъстъци и др.
Най-здравословните, най-чистите масла се получават при първа екстракция и нормална температура, защото високите температури, използувани при рафинирането, рушат витамините и наситените мазнини.


Та това е от мен.
__________________
За да водиш себе си - използвай главата си. За да водиш другите - използвай сърцето си.
Когато отделяш време да сравняваш своето изразстване с това на някой друг, ти спираш да растеш.
Отговори с цитат
  #182  
Стар 7th April 2007, 09:41
assi4ka assi4ka не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Jan 2007
Мнения: 20
По подразбиране

Благодаря,благодаря

Вяж ся,аз се хиля,шото не вярвам на разделното хранене(аз се храня в ЗОНАТА).Иначе може на теб да ти действа,ама за мен си е shit
Отговори с цитат
  #183  
Стар 7th April 2007, 09:55
PassiON_ PassiON_ не е на линия
Редовен
 
Регистриран на: Sep 2005
Град: Barcelona
Мнения: 421
По подразбиране

Право на избор ...
аз не обичам да гладувам. А и във всички книги които съм изчела до сега, макар и да не са много ...Комбинацията между белтъчини и въглехидрати е дадена като лоша.
А и ако трябва да съм чесна, когато по една или друга причина направя такава лоша комбинация и после ми е страшно тежка на стомахчето. Вчера например, правих руло Стефани. Изядох едно парченце от него с една малка топка ориз ... ми вече е обяд мен ми е още тежка на стомаха и даже ми ври кисело .
Е все пак ще тренирам после ... но осещам как повече няма дя го опитам ролото
__________________
За да водиш себе си - използвай главата си. За да водиш другите - използвай сърцето си.
Когато отделяш време да сравняваш своето изразстване с това на някой друг, ти спираш да растеш.
Отговори с цитат
  #184  
Стар 9th April 2007, 19:02
mlc mlc не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Jan 2007
Мнения: 6
По подразбиране

Здравейте на всички.. искам да попитам за една комбинация дали е подходяща,защото лично на мен ми е вкусно, а и доста ме насища.Става въпрос за комбинация извара с варени яйца (някой път и малко пуешко прибавям).Мисля че е подходящо за периода около Великден, но все пак изкажете мнение
Отговори с цитат
  #185  
Стар 9th April 2007, 19:27
Nezinka Nezinka не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Jan 2007
Град: Голямата ябълка
Мнения: 2 380
По подразбиране

Ако ти е вкусна тази комбинация е идеална за вечеря и при НВД режим на хранене. Ако настрани сложиш и една зелена салатка, става перфектно.
__________________
www.mahalata.com

Can you trip like I do?
Отговори с цитат
  #186  
Стар 9th April 2007, 23:00
PassiON_ PassiON_ не е на линия
Редовен
 
Регистриран на: Sep 2005
Град: Barcelona
Мнения: 421
По подразбиране

И аз съм на същото мнение. Но с желтъците на яицата не прекалявай. Да не са повече от 2 желтъка на ден.
А храните са се в групата на белтъчините, така че няма проблем да ги комбинираш те лесно се освояват от организма.
А това е добра идея за чудещите се какво да си хапват като мен например
__________________
За да водиш себе си - използвай главата си. За да водиш другите - използвай сърцето си.
Когато отделяш време да сравняваш своето изразстване с това на някой друг, ти спираш да растеш.
Отговори с цитат
  #187  
Стар 12th April 2007, 10:07
Dex Dex не е на линия
Потребител
 
Регистриран на: Jul 2006
Град: София
Мнения: 68
По подразбиране

Соя
Отговори с цитат
  #188  
Стар 12th April 2007, 11:21
emisof emisof не е на линия
Ветеран
 
Регистриран на: Dec 2006
Мнения: 925
По подразбиране

Тия сандвичи са около 250 ккал, но да ядеш
Цитирай:
Първоначално написано от Dex
тофу,... соева майонеза...
Не ми се вписва в никакъв хранителен режим, освен ако не вегетарианстваш, но дори и тогава соята е много лош избор.
Отговори с цитат
  #189  
Стар 12th April 2007, 11:48
Dex Dex не е на линия
Потребител
 
Регистриран на: Jul 2006
Град: София
Мнения: 68
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от emisof
Тия сандвичи са около 250 ккал, но да ядеш
Цитирай:
Първоначално написано от Dex
тофу,... соева майонеза...
Не ми се вписва в никакъв хранителен режим, освен ако не вегетарианстваш, но дори и тогава соята е много лош избор.

А защо соята да е лош избор ,
Отговори с цитат
  #190  
Стар 12th April 2007, 12:12
emisof emisof не е на линия
Ветеран
 
Регистриран на: Dec 2006
Мнения: 925
По подразбиране

Ми ето виж тук например или тук , но по-важното е, че огромния процент от соеви продукти на пазара са направени от генно-модифицирана соя.
Отговори с цитат
Отговори

Контрол над темата
Начин на разглеждане

Правила за публикуване
Вие не можете да публикувате теми
Вие не можете да отговаряте в теми
Вие не можете да прикачвате файлове
Вие не можете да редактирате мненията си

BB кода е Включен
Усмивките са Включен
[IMG] кода е Включен
HTML кода е Изключен

Forum Jump

Вижте още за: Въпросивсякаквизасемкибонбонкикалориивсичко
Всички времена са във формат GMT +2. Часът е 11:56.