IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
  #251  
Стар 22nd April 2007, 19:44
krisi_pat krisi_pat не е на линия
Редовен
 
Регистриран на: Dec 2006
Мнения: 372
По подразбиране

а някой има ли идея кои сладоледи са по-калорични..на делта (примерно бос..или тия новите дет са като мура lion) или тия, които са по грамове дет се продават във фуниика примерно Рафи ?
Отговори с цитат
  #252  
Стар 22nd April 2007, 20:00
PassiON_ PassiON_ не е на линия
Редовен
 
Регистриран на: Sep 2005
Град: Barcelona
Мнения: 421
По подразбиране

Сладоледа така или инъче си е калоричен, колкото по-мазен е толкова повече калории трябва да има в него. Така, че като ти се дояде сладолед по-добре си хапни малко, без да броиш калориите или въобще не се сещай за него.
Навремето някой ми беше казъл, че от сладолед се пълнеело ... и за години наред (4-5 год) бях спряла да ям сладолед, даже не ме и изкошяваше и сега мога да не хапвам, ако приятелят ми не реши, че трябва да ме тъпче
Все пак прегрешения веднъж в седмицата са позволени

А виж на какво се натъкнах http://www.bb-team.org/articles/1373
__________________
За да водиш себе си - използвай главата си. За да водиш другите - използвай сърцето си.
Когато отделяш време да сравняваш своето изразстване с това на някой друг, ти спираш да растеш.
Отговори с цитат
  #253  
Стар 23rd April 2007, 22:26
flakita flakita не е на линия
Ветеран
 
Регистриран на: Dec 2006
Мнения: 647
По подразбиране

Мацки аз май пак ще питам един мноого тъп въпрос, ноо...
Някой има ли представа колко калории се съдържат в 100гр. пържена царевица??
Мерси предварително !
Отговори с цитат
  #254  
Стар 24th April 2007, 11:00
Аватара на Liana
Liana Liana не е на линия
Ветеран
 
Регистриран на: Nov 2006
Мнения: 621
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от krisi_pat
а някой има ли идея кои сладоледи са по-калорични..на делта (примерно бос..или тия новите дет са като мура lion) или тия, които са по грамове дет се продават във фуниика примерно Рафи ?
Най-нискокалоричният е йогурт на Рафи и на другите фирми сладоледеното кисело мляко е смалко по-малко калории от колкото съответните сметанови сладоледи. Йогурт на Рафи е и със замразени горски плодове, ако не се лъжа, с по-малко калории е отколкото другите на Рафи, които са с фъстъци, карамел и течен шоколад. А на делта на опаковката пише колко калории има в 100 грама за всеки сладолед и ти ще си сметнеш, в зависимост колко грама е твоят.
__________________
Живеем истински, когато умираме от любов!
Отговори с цитат
  #255  
Стар 24th April 2007, 12:13
PassiON_ PassiON_ не е на линия
Редовен
 
Регистриран на: Sep 2005
Град: Barcelona
Мнения: 421
По подразбиране

И аз имам един, леко глупавичък въпрос, на който се надявам да ми отговорите
Търсих си днес да видя как се приготвят броколи. И на всякъде пише, че се бланширват за време от 1-5 мин. и после се отцеждат от солената вода ..... и тоз момент с водата не ми е ясен ... ако няокй си е готвил може ли да ми го обясни...
Знам че не сме колинарен форум, но ще съм ви благодарна.
__________________
За да водиш себе си - използвай главата си. За да водиш другите - използвай сърцето си.
Когато отделяш време да сравняваш своето изразстване с това на някой друг, ти спираш да растеш.
Отговори с цитат
  #256  
Стар 24th April 2007, 12:18
Аватара на katie
katie katie не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Jan 2007
Град: Germany
Мнения: 1 300
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от PassiON_
Търсих си днес да видя как се приготвят броколи. И на всякъде пише, че се бланширват за време от 1-5 мин. и после се отцеждат от солената вода ..... и тоз момент с водата не ми е ясен ... ако няокй си е готвил може ли да ми го обясни...
Ами какъв ти е точно въпроса с водата?

Вариш ги в солена вода. Дотук ясно. Като се сварят ги изсипваш в една цедка (или сито, или както там се казва), за да изтече водата. И така те се изцеждат.
Отговори с цитат
  #257  
Стар 24th April 2007, 12:56
PassiON_ PassiON_ не е на линия
Редовен
 
Регистриран на: Sep 2005
Град: Barcelona
Мнения: 421
По подразбиране

Аз това с бланширването не ми беше ясно ... защото за мен означава да ги овалям в брашно ... но не съм се изказала правилно
Много мерси за отговора ще ги направя пък то все нещо ще стане
__________________
За да водиш себе си - използвай главата си. За да водиш другите - използвай сърцето си.
Когато отделяш време да сравняваш своето изразстване с това на някой друг, ти спираш да растеш.
Отговори с цитат
  #258  
Стар 24th April 2007, 13:11
Аватара на леля мичИ
леля мичИ леля мичИ не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Mar 2006
Мнения: 4 866
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от PassiON_
Аз това с бланширването не ми беше ясно ... защото за мен означава да ги овалям в брашно ... но не съм се изказала правилно
Много мерси за отговора ще ги направя пък то все нещо ще стане
Ето ти за инфо за бланширането...
__________________

Умният сам си създава щастие !
Отговори с цитат
  #259  
Стар 24th April 2007, 13:14
Аватара на katie
katie katie не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Jan 2007
Град: Germany
Мнения: 1 300
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от PassiON_
Аз това с бланширването не ми беше ясно ... защото за мен означава да ги овалям в брашно ... но не съм се изказала правилно
Много мерси за отговора ще ги направя пък то все нещо ще стане
Аха начинаещ , ами направи така:

1. отрежи на броколите само розичките (от другото можеш да направиш супа или нещо друго)
2. сложи вода с 1 лъжица сол да кипне
3. изсипи броколито във водата, и го вари някъде към 3 минути. Опитай, ако е много твърдо остави го още малко, ако е много меко, sorry, пропуснала си момента.
4 изсипи водата, и изчакай броколито да се изсъхне малко. не го обливай със студане вода!
5. След като е изсъхнало, но още горещо залей го с малко зехтин, сок от лимон, сол и пипер. Като е още горещо ще поеме всичко, и ще стане вкусно.

По-лесно от това май няма...
Отговори с цитат
  #260  
Стар 24th April 2007, 13:25
flakita flakita не е на линия
Ветеран
 
Регистриран на: Dec 2006
Мнения: 647
По подразбиране

Мили аз вече ви питах, ама вие май не сте забелязали , тъй че пак ще питам .
Някой може ли да ми каже колко калории се съдържат в царевицата(пържената на зърна)?? Моля ви кажете, че и в google не намерих нищо, специално за пържената .
Отговори с цитат
Отговори

Контрол над темата
Начин на разглеждане

Правила за публикуване
Вие не можете да публикувате теми
Вие не можете да отговаряте в теми
Вие не можете да прикачвате файлове
Вие не можете да редактирате мненията си

BB кода е Включен
Усмивките са Включен
[IMG] кода е Включен
HTML кода е Изключен

Forum Jump

Вижте още за: Въпросивсякаквизасемкибонбонкикалориивсичко
Всички времена са във формат GMT +2. Часът е 11:18.