IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
  #11  
Стар 20th September 2008, 12:39
Аватара на tirra
tirra tirra не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: May 2008
Град: Пловдив
Мнения: 4 193
По подразбиране

МОЖЕШ.
всеки човек е дошъл на този свят за да бъде обичан. ако ТИ ИСКАШ можеш да го ОБИЧАШ. всичко е вътре в теб. може би грешката ни е че имаме прекалено големи очаквания , поставяме човека в някаква рамка... и ако той не отговори на очакванията ни и не се вписва в тази рамка ... се разочароваме. по-добре е да се научим да приемаме човека такъв какъвто е , да търсим добрите му черти, това което ни дава да го оценяваме. а с очакванията си ние го зачеркваме като личност, не му даваме да покаже себе си и ... как тогава да го обичаме?
обикновено взимаме ГОЛЯМАТА СИ ЛЮБОВ, изливаме калъп и който не се побере в него не става за обичане, а ние си мислим че неможем да обичаме отново. неможеш да облечеш някого в чужда кожа. неможе да изпитваш същите наща както с предишния човек, защото това не е той.
мисля че трябва да позволиш на любовта отново да те завладее.
това не е кастинг - поставяш някакви изисквания/искам да изпитвам това и това / и ако човекът отсреща не отговаря да го зачеркнеш.
освобиди ума си и се остави на течението - времето ще покаже.
Аз имам щастието да обичам всички мъже с които съм била - винаги се намира нещо което да ме възпламени, да ме кара да върша неразумни неща, да съм щура, да се отдавам, да се доверявам....
питаш дали може да обичаш така истински втори път, както си обичал първия? ЕДВА ЛИ, любовта е неповторима всеки път. само се освободи от очакванията си и ще се получи.

така мисля аз !
Отговори с цитат
  #12  
Стар 20th September 2008, 12:41
Аватара на monita_g
monita_g monita_g не е на линия
Редовен
 
Регистриран на: Jul 2008
Мнения: 456
По подразбиране

[b] Всеки човек е обсебен от спомените си... всеки чертае схеми от рода на "какво би се случило, ако...?", "къде сгреших?"... Всяко събитие в живота ни - независимо дали добро или лошо - може да ни научи на нещо... А чувствата, които изпитваме, ни помагат да намерим самите нас... Любовта е сложно нещо, но не и чувство, което не може да се повтори...
Просто всеки човек е различен и именно поради тази причина заслужава да се обича по различен начин, без спомените за любовта от миналото, без сравнения...
Reason, щом ти се въртят тези неща в главата - може би знаеш и сам за себе си отговора...
Отговори с цитат
  #13  
Стар 20th September 2008, 12:57
Аватара на Reason
Reason Reason не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Nov 2007
Град: Зад пулта
Мнения: 7 680
По подразбиране

Да за себе си знам отговора и той не ми харесва.
Помня колко чисто беше всичко със само едно единсвено, дребно съмнение, толкова дребно, че изобщо не му обръщах внимание.Помня колко много ме болеше...баси боля ме повече от смъртта на дядо ми, който на тоя свят обичах,ценях и уважавах най-много!
Никога повече не искам да изпитам отново тая болка и сам за себе си, дори без да го искам едва ли не си наложих норми на поведение.
Казах си, че за да не ме боли така никога повече, никога няма да хлътна до толкова.Ако усетя и най-дребния проблем от отсрещната страна да бягам колкото се може по-бързо и по-далече.
Обаче от това, човек допълнително страда, защото сам се противи на желанието си отново да обикне.
Как се преодолява този страх...страха да обичаш отново?
__________________
На някои хора птичето на щастието каца, а на други им се изсира на рамото!
Отговори с цитат
  #14  
Стар 20th September 2008, 13:16
Аватара на lady85
lady85 lady85 не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Apr 2008
Град: София
Мнения: 2 719
По подразбиране

Рийзън,аз както теб си задавах тези въпроси след като се разделих с първият ми приятел.Мислех че никога няма да мога да обичам някои толкова силно......премислях всичко отново и отново,търсех грешката за неуспешната връзка в себе си,но минаха години и се появи човека,който е до мен сега.Обичкам го двойно повече Убедена съм,че дори и след време ще намериш правилния човек,вярвай и ще стане.....
Отговори с цитат
  #15  
Стар 20th September 2008, 13:16
Аватара на monita_g
monita_g monita_g не е на линия
Редовен
 
Регистриран на: Jul 2008
Мнения: 456
По подразбиране

Когато срещнеш човека - той сам ще ти помогне да преодолееш този страх, защото просто ще разбереш, че си заслужава ....

Reason, времето ли предизвика в теб такива носталгични чувства или някъкви събития...
Отговори с цитат
  #16  
Стар 20th September 2008, 13:26
Аватара на Reason
Reason Reason не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Nov 2007
Град: Зад пулта
Мнения: 7 680
По подразбиране

На времето нищо му няма...просто

Цитирай:
Първоначално написано от Аз
...Случайни събития провокират асоциации в мен за това какво беше...
__________________
На някои хора птичето на щастието каца, а на други им се изсира на рамото!
Отговори с цитат
  #17  
Стар 20th September 2008, 13:52
Аватара на monita_g
monita_g monita_g не е на линия
Редовен
 
Регистриран на: Jul 2008
Мнения: 456
По подразбиране

Горе главата
Отговори с цитат
  #18  
Стар 20th September 2008, 14:02
Аватара на Мария Василева
Мария Василева Мария Василева не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Mar 2007
Град: България
Мнения: 3 779
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от Reni_Reni
Дори да търсиш жена която визуално прилича на нея.
Познавам мъж, който точно това направи.

Reasonе, народа го е казал - стара любов ръжда не хваща. Ко да прайш.
Всичко е възможно, но предварително верен отговор на този въпрос едва ли ще получиш. Всяко нещо с времето си.
Отговори с цитат
  #19  
Стар 20th September 2008, 17:06
Аватара на valeto
valeto valeto не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Sep 2005
Град: София
Мнения: 9 208
По подразбиране Re: След като си обичал...

Цитирай:
Първоначално написано от Reason
Не знам какво става!Случайни събития провокират асоциации в мен за това какво беше.Не знам, аз самия ли го предизвиквам или просто така се случва.
Така се случва, защото все още я обичаш, дори и след всичката гадост, има един куп неща, които ще ти напомнят за нея.
Приеми случилото се за добро, явно не е била жената за теб. Но според мен грешиш, че изграждаш защитна стена около себе си. И не приемай връзките си насериозно още в самото начало, преди да си опознал човека срещу теб, така със сигурност може да се разочароваш отново.
__________________
. LIVE . RIDE . FLY
Отговори с цитат
  #20  
Стар 20th September 2008, 17:21
petyaaaa petyaaaa не е на линия
Редовен
 
Регистриран на: Jun 2007
Мнения: 269
По подразбиране Re: След като си обичал...

Както беше казал някой "По-добре да си обичал и да си загубил, отколкото да не си обичал изобщо."
Отговори с цитат
Отговори


Правила за публикуване
Вие не можете да публикувате теми
Вие не можете да отговаряте в теми
Вие не можете да прикачвате файлове
Вие не можете да редактирате мненията си

BB кода е Включен
Усмивките са Включен
[IMG] кода е Включен
HTML кода е Изключен

Forum Jump

Вижте още за: Следкатосиобичал
Всички времена са във формат GMT +2. Часът е 00:52.