IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
  #21  
Стар 20th September 2008, 19:44
Аватара на {Boni}
{Boni} {Boni} не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Jan 2008
Мнения: 2 520
По подразбиране Re: След като си обичал...

Цитирай:
Първоначално написано от petyaaaa
Както беше казал някой "По-добре да си обичал и да си загубил, отколкото да не си обичал изобщо."
Понеже си падам по народното творчество http://www.vbox7.com/play:ab70403b
__________________
The greater danger for most of us lies not in
setting our aim too high and falling short; but in
setting our aim too low, and achieving our mark.
Отговори с цитат
  #22  
Стар 20th September 2008, 19:51
petyaaaa petyaaaa не е на линия
Редовен
 
Регистриран на: Jun 2007
Мнения: 269
По подразбиране Re: След като си обичал...

Цитирай:
Първоначално написано от {Boni}
Цитирай:
Първоначално написано от petyaaaa
Както беше казал някой "По-добре да си обичал и да си загубил, отколкото да не си обичал изобщо."
Понеже си падам по народното творчество http://www.vbox7.com/play:ab70403b
Евала! Търпеливо изслушах 4 мин от песента, за да разбера защо си пуснала линк след моя цитат
Отговори с цитат
  #23  
Стар 20th September 2008, 20:01
Аватара на {Boni}
{Boni} {Boni} не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Jan 2008
Мнения: 2 520
По подразбиране

Помислих си да предупредя , но си казах айде да послушате
__________________
The greater danger for most of us lies not in
setting our aim too high and falling short; but in
setting our aim too low, and achieving our mark.
Отговори с цитат
  #24  
Стар 20th September 2008, 21:35
Аватара на aniK
aniK aniK не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Feb 2007
Мнения: 4 127
Изпратете съобщение чрез ICQ до aniK
По подразбиране

Reason, нищо не помага... особено ако нещо е прекъснато, без да бъде изживяно докрай. Идеализираш образа, приписваш му всичко, което би искал другия да има.
Не е задължително това да е първата любов, напротив... това е истинската любов.
И все пка със сигурност минава, но не мога да кажа дали времето лекува, дали някое събитие... Носталгията и сладките спомени никога няма да те напуснат. Сладък е дори спомена от изживяната болка. Но това са емоции...истински. Без тях сме празни...
Не се мъчи да забравиш, така още по-силно ще искаш да се върне. Просто се остави на живота, не можеш да си представиш колко изненади поднася ... Един ден ще се усмихваш на това, което си преживявл ...
Отговори с цитат
  #25  
Стар 21st September 2008, 11:27
Аватара на misheto7
misheto7 misheto7 не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Jun 2007
Град: София
Мнения: 4 459
По подразбиране

През целия си живот срещаш различни хора ,който обичаш по разичен начин.Просто някои имат по специално място в сърцето ти независимо дали го заслужават или не
__________________
Най-големите ни разочарования са от несбъднатите ни желания ,които в даден момент сме виждали като реалност
Отговори с цитат
  #26  
Стар 21st September 2008, 11:38
Аватара на DWP
DWP DWP не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Jan 2008
Град: Варна
Мнения: 5 527
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от misheto7
Просто някои имат по специално място в сърцето ти независимо дали го заслужават или не
__________________
say she wish she could cut my dick off and take it with her
Отговори с цитат
  #27  
Стар 21st September 2008, 22:55
Аватара на InsaneAddiction
InsaneAddiction InsaneAddiction не е на линия
Запознат
 
Регистриран на: Feb 2008
Град: Sofia
Мнения: 113
По подразбиране

Здравей, Рийзън. От доста време влизам в този форум и с интерес чета темите, но рядко някоя ме е провокирала да споделя мнението си. Твоята успя да го направи. И това е така, защото съм била и от "двете страни", ако мога да се изразя така. Тоест била съм и в позицията на безкрайно, болезнено наранен човек, който месеци наред не е можел да си намери място от мъка, да се отърси от чувството,че е предаден и в следствие на това си е поставил някаква бариера, спрямо мъжете. Вече съм и от другата страна, в ролята на "жертва" на същия такъв човек, в какъвто аз се бях превърнала за известно време и, в какъвто си се превърнал и ти.
Нормално е след голяма любов да дойде и голямо разочарование и болка. Още повече, ако тази любов е била първата, както беше при мен, а доколкото разбирам - и при теб. В месеците след това освен, че не знаеш на кой свят се намираш, започваш и да се променяш. Аз лично бях станала пълен темерут, не си позволявах да изпитам и капчица чувство към който и да било, всичко, което ми се случваше ме навеждаше на мисълта за предателството и болката, които ми бяха причинени и някак си заживях с идеята, че вече никога, никой не би могъл да достигне до най-съкровеното от мен и да ме нарани. Плашех се от себе си, плашех се, че повече никога няма да съм способна да чувствам, да вярвам, да обичам безрезервно. Чувствах се изпразнена, а същевременно усещах, че вътре в себе си съм събрала толкова много любов, която не бях успяла да дам. А мисълта, че може би никога отново нямаше да мога да обикна , ме изяждаше отвътре.
И така си ЖИВУРКАХ доста време. Радвах се и плачех с приятелите си, защото не си позволявах да се зарадвам или да заплача за самата себе си. По това време за мен думата ЛЮБОВ беше изпразнена от значение измислица, която бях сигурна, че няма да изпитам пак, тъй като се бях убедила в НЕСЪЩЕСТВУВАНЕТО Й. И автоматично я отричах, дори в собствените си мисли. И тогава се появи настоящият ми приятел. Отне му месеци, за да ме върне от живуркането към живота. Не му беше лесно, но някак си успя. И заобичах повече, отколкото си бях представяла, че съм способна да обичам и да давам. Не вярвах, че това съм аз и, че това се случва С и НА мен. Но се случи. И не съжалявам. Да, след известно време се озовах от другата страна на нещата, защото същият този човек е бил наранен жестоко след 6-годишна връзка и също като теб си беше поставил почти непробиваема стена - не показваше, че страда, страх го беше да разкрие , че е слаб, да се влюби до полуда, без да има някакви предразсъдъци. Но това е нормално след тежка раздяла с голяма любов. И ми отне много сълзи, сили и време, за да пробия тази стена. Не искам да ти казвам колко е тежко да обичаш някой толкова силно, а той да не ти отвръща със същата силна любов само, защото е бил наранен преди. Тогава започваш да носиш огромен товар - товара от грешките на предишния човек. Товар, за който не си, а и не би трябвало да бъдеш подготвен. И точно в онзи период, в който ми се случи това осъзнах, че никой от следващите ти партньори НЯМА вина за миналото ти. И, че най-малкото не е честно да си давал всичко на човек, от който не си получавал достатъчно, а след това от тази грешка да страда средващият човек, който ти дава всичко от себе си и, от който получаваш само добро. По този грешен модел действах и аз, действаше и настоящият ми приятел, спрямо мен... И точно това ми помогна да осъзная, че всеки заслужава шанс. Не говоря за прекомерно доверие и любов, а за възможността да спечели тези две неща.
Това, което мога да те посъветвам е, че не трябва да се страхуваш от това, в което си се "превърнал", защото то е само временно. Докъто не се появи някоя, която ще заслужи любовта ти, ще се бори за нея и ще я спечели. Знай, че въпреки моментното ти състояние , ти не си този човек, за който се имаш сега. Защото такива мъже не са способни да дават любов, те са устроени така изначално, а фактът , че си обичал безрезервно говори, че същтността ти е такава и вътрешно си човек , готов да даде много. Изживей този момент разумно и не бъди подвластен на моментните емоции, защото те не са определящи за теб самия. Те са просто част от пътя, по който си започнал да вървиш след раздялата и от същия този път, който ще те отведе до нещо много по-силно, красиво, стойностно и зряло!
Горе главата и вярвай, че всичко, което можеш да си го представиш, можеш и да го реализираш!
Отговори с цитат
  #28  
Стар 22nd September 2008, 09:12
Аватара на The Shadow
The Shadow The Shadow не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Jul 2006
Мнения: 1 420
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от DWP
Цитирай:
Първоначално написано от misheto7
Просто някои имат по специално място в сърцето ти независимо дали го заслужават или не
..........................
__________________
Обичай всички, доверявай се на малцина, не навреждай никому!
Отговори с цитат
  #29  
Стар 23rd September 2008, 09:50
Аватара на Lottus
Lottus Lottus не е на линия
Редовен
 
Регистриран на: Mar 2007
Мнения: 399
По подразбиране

Знаете ли, една психоложка ми каза, че мъжете са склонни да пресилват неуспехите си сред жените (може би от мъжка гордост) и да омаловажават успехите си (сигурно си мислят, че са били прекалено лесни).
Мога само едно нещо да ти кажа - ако една жена не те иска, то тя не си заслужава всички тези страдания заради нея. Това просто се превръща в мания и идея фикс за теб. Започнал си да я идеализираш, а повярвай ми никой не е идеален. Сигурно си мислиш, че с никоя друга няма да се чувстваш така, но това не е вярно. Покрай мислите си за нея, пропускаш всички останали. И може би постоянно ги сравняваш с нея, което е много грешно, всеки си е индивидуален и има свой чар.
Сигурна съм, че ако сега се съберете с тази жена, която толкова си обичал, ще осъзнаеш, че нищо не е същото. Не може и да бъде. Радвай се на хубавите спомени, те са за цял живот, но не живей с миналото.
А това, че някой неща ти напомнят за нея - това е напълно нормално. Когато срещнеш новата си любов, заедно ще създадете нови моменти и нови спомени и ще видиш как старите ще избледнеят и един ден ще се чудиш какво толкова съм намирал в нея, когато осъзнаеш какво съкровище имаш до себе си. Пожелавам ти да го откриеш това съкровище. Абсолютно е възможно, стига да го поискаш
Отговори с цитат
  #30  
Стар 23rd September 2008, 11:40
Аватара на barrуwhite
barrуwhite barrуwhite не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: May 2008
Мнения: 3 513
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от ледено_sЪrце
Според мен грешката на повечето хора е, че търсят аналогия със старата любов...
ИЛИ
ги е страх от ново разочарование, което често пъти следва след края, щото както много добре знаем всичко си има край, само салама има два края (Pooh). Питат се дали си заслужава повторно - за едни да, за други след време.
__________________
"If they can make penicillin out of mouldy bread, they can sure make something out of you."
Отговори с цитат
Отговори

Контрол над темата
Начин на разглеждане

Правила за публикуване
Вие не можете да публикувате теми
Вие не можете да отговаряте в теми
Вие не можете да прикачвате файлове
Вие не можете да редактирате мненията си

BB кода е Включен
Усмивките са Включен
[IMG] кода е Включен
HTML кода е Изключен

Forum Jump

Вижте още за: Следкатосиобичал
Всички времена са във формат GMT +2. Часът е 18:48.