IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
  #61  
Стар 14th October 2008, 15:40
Аватара на valeto
valeto valeto не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Sep 2005
Град: София
Мнения: 9 208
По подразбиране

Вкъщи нямам килими, мразя ги, много излишни грижи изискват. Затова ходим с чехли, лапето с пантофки.

Гостите си ходят кой с к'вото си е дошъл. После една прахосмукачка и парцал и работата е чиста. Не мога да ги карам хората да се събуват, пък да се чудя кво ще обуват да не гилат боси ... а това чужди пантофи са все едно чуждо бельо, бляк.

Но пък като съм на гости винаги тръгвам да се събувам, ако ми се каже - Нее, стой си така - ок. Ако се изисква шляпам и боса, понякога мръзнат крака така, ама ... предпочитам го пред това да обуя нечии домашни шляпки.
__________________
. LIVE . RIDE . FLY
Отговори с цитат
  #62  
Стар 14th October 2008, 15:40
petyaaaa petyaaaa не е на линия
Редовен
 
Регистриран на: Jun 2007
Мнения: 269
По подразбиране

strangenick2, може би има значение и това, че в повечето европейски градове няма прах и мърсотия.
Отговори с цитат
  #63  
Стар 14th October 2008, 15:44
Celine Celine не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Jan 2007
Мнения: 1 928
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от petyaaaa
strangenick2, може би има значение и това, че в повечето европейски градове няма прах и мърсотия .....
.... че не ми се е случвало да си чистя обувките там за седмица, а в София се цапат за 2 пресечки!!
Верно и аз съм забелязала това.
Как го правят ? Я накой от дълго пребиваващите да разясни.

Баси гледам им и колите така - аз моята току съм я измила и на другия ден не и личи.
__________________
Благосвовен да бъде този, който няма какво да каже и въпреки това мълчи!
Отговори с цитат
  #64  
Стар 14th October 2008, 15:48
Аватара на Lottus
Lottus Lottus не е на линия
Редовен
 
Регистриран на: Mar 2007
Мнения: 399
По подразбиране

Един приятел твърди, че на запад е по-влажно и за това там нямат толко много прах по улиците. Отделно си поддържат чисто. А тук е много сухо и прашно и отделно не се чистят улиците
Отговори с цитат
  #65  
Стар 14th October 2008, 15:51
Аватара на Izabo
Izabo Izabo не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Apr 2006
Град: София
Мнения: 1 401
Изпратете съобщение чрез ICQ до Izabo
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от petyaaaa
.......Там съм виждала и учениците да седят по улицата и да си оставят чантите на земята по спирките. ....
А тук не си ли го виждала?

Големите градове в цял свят са мръсни, няма как...

От възрастната ми леля знам, че преди години пък чужденци, които са идвали в София, са се чудели на това, че обувките им не се замърсяват.... Само че тогава улиците са се миели всяка нощ..Така става..., с чистене....

Да се върнем на обувките...., "навикът" ще да идва от селото, там наитина е задължително да се събуеш..... (но от българското село, на запад животните не акат.... (по улиците))
__________________
Chocoholic !
Отговори с цитат
  #66  
Стар 14th October 2008, 15:55
Аватара на bibi_82
bibi_82 bibi_82 не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: May 2007
Град: Варна
Мнения: 2 299
Изпратете съобщение чрез ICQ до bibi_82
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от Thomi
Цитирай:
Първоначално написано от bibi_82
абе има варианти - като не ти е приятно да ходиш в чужди чехли можеш да си носиш от къщи твои( виждала съм го и не съм го приемала за ненормално), да ходиш по чорапи или да си измиеш поне обувките. като съм поканила гости да не съм длъжна всеки път да пера килими след тях. всичко е въпрос на желание и възпитание от страна на поканените.
За това не съм се сетила ще си взема забележка и ще си нося вече ама не пантофи а обувки със токчета,защото иначе ми се влачи панталона и си го мачкам
то е ясно че угодия няма, сега остава да кажеш че и ръцете ще ти ръждясат ако си поизмиеш обувките като отидеш на гости както казах при желание - варианти има, не е нужно да се иронизираме и мисля че е нормално да се съобразяваме при тая мръсотия, в която живеем.
__________________
Животът е като огледало - ако ти му се усмихнеш и той ще ти отговори със същото.
Отговори с цитат
  #67  
Стар 14th October 2008, 16:03
Аватара на Divinemouse
Divinemouse Divinemouse не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Aug 2007
Град: в мечтите ми
Мнения: 8 719
По подразбиране

Биби аз съм съгласна със теб но идва следващия момент във които ще кажат абе как ще си миеш обувките тук и всичката мръсотия ще отиде там където си мием зъбите...
Това е добра идея да си миеш обувките..
Отговори с цитат
  #68  
Стар 14th October 2008, 16:05
Аватара на gwendoline
gwendoline gwendoline не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Jun 2007
Град: The Garden of Eden
Мнения: 9 049
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от Thomi
Биби аз съм съгласна със теб но идва следващия момент във които ще кажат абе как ще си миеш обувките тук и всичката мръсотия ще отиде там където си мием зъбите...
Това е добра идея да си миеш обувките..
какво й е доброто... да вкараш от вратата в банята госта, за да си измие обувките Че то по-добре да го накараме и да се подплакне за всеки случай тогава, че знае ли се....
Ама, Биби, откъде ти ги ражда такива главицта?
Отговори с цитат
  #69  
Стар 14th October 2008, 16:08
Аватара на Пипилота
Пипилота Пипилота не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Oct 2006
Мнения: 3 199
По подразбиране

Домакинята мие обувките на гостите щом има такива изисквания. Удома при родителите ми съм виждала всичко - от миене, до носене на собствени чехли, до несъбуване и т.н.

Аз лично не обичам да ми се разхождат с обувки у нас, но никога когато имам официално гости не би ми хрумнало да събуя гостите си Ако обаче съседката дойде за по кафе...
__________________
Nobilitas obligat
По-добре всички да те мислят за глупак, отколкото да постнеш и да разсееш всякакви съмнения!
Отговори с цитат
  #70  
Стар 14th October 2008, 16:10
Аватара на barrуwhite
barrуwhite barrуwhite не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: May 2008
Мнения: 3 513
По подразбиране

E, aко е съседката може и обувките да събуе, и не само...

Имам ено такова подобно на Пипилота мнение, не обичам някой да ходи с обувки там, където аз ходя бос, НО ако е официално гости или пък някви по-непознати хора - шсе мие след тях и тва е.
__________________
"If they can make penicillin out of mouldy bread, they can sure make something out of you."
Отговори с цитат
Отговори


Правила за публикуване
Вие не можете да публикувате теми
Вие не можете да отговаряте в теми
Вие не можете да прикачвате файлове
Вие не можете да редактирате мненията си

BB кода е Включен
Усмивките са Включен
[IMG] кода е Включен
HTML кода е Изключен

Forum Jump

Вижте още за: обувкикъщи
Всички времена са във формат GMT +2. Часът е 08:06.