IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec

Върни се   Форуми > Тренировъчни програми > Женски Фитнес


Отговори
 
Контрол над темата Начин на разглеждане
  #1  
Стар 22nd November 2007, 00:55
Rivin Rivin не е на линия
Потребител
 
Регистриран на: Apr 2007
Мнения: 61
По подразбиране Фитнес програма за начинаещо и слабичко момиче:)

Здравейте,
мисля си да започвам да ходя на фитнес, но и представа си нямам какво трябва да правя. Никога не съм ходила, но уредите ги знам горе-долу покрай приятеля ми. Имам нужда да стегна долната част на тялото. Слабичка съм като телосложение, но не се движа и мусклулите ми са слаби и искам да ги стегна.

Трябва ми програма (вид упражнение, серии, повторения и тежест) за да тренирам дупето и краката. Ако има и упражнения за да сваля малко от глезените, ще е чудесно.

В залата има уреди за всички части от мускулите на бедрата + степери и колела. На пътечка не ми се бяга

Благодаря предварително!
Отговори с цитат
  #2  
Стар 24th November 2007, 23:53
Rivin Rivin не е на линия
Потребител
 
Регистриран на: Apr 2007
Мнения: 61
По подразбиране

Тука май само читатели има
Отговори с цитат
  #3  
Стар 25th November 2007, 12:13
scorpion_f scorpion_f не е на линия
Запознат
 
Регистриран на: Oct 2007
Мнения: 175
По подразбиране

Ами аз само мога да ти помогна за глезените.Най-добре се сваля в тази област от бягане.А за другото немаога да ти помогна-нямам компетентност в тази област!!!
__________________
No one can be... so so like me....
Отговори с цитат
  #4  
Стар 25th November 2007, 14:06
Rivin Rivin не е на линия
Потребител
 
Регистриран на: Apr 2007
Мнения: 61
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от scorpion_f
Ами аз само мога да ти помогна за глезените.Най-добре се сваля в тази област от бягане.А за другото немаога да ти помогна-нямам компетентност в тази област!!!
Само дето бягането сваля от цялото тяло, а на мен не ми трябва такъв ефект
Отговори с цитат
  #5  
Стар 25th November 2007, 15:18
scorpion_f scorpion_f не е на линия
Запознат
 
Регистриран на: Oct 2007
Мнения: 175
По подразбиране

Да права си,но не е нужно да правиш 50 мин кардио,а най много 30 мин през ден,през два.Но нали знаеш,че е невъзможно да искаш да сваляш и в същото време да качваш,без да изгубиш поне малко от теглото си.Но аз си мисля,че няма да изгубиш чак толкова много ако правиш 3 пъти в седмица кардио по 30 мин и отделно една хубава програмка за стягане.То всъщност за да направиш малко мускул трябва първо да качиш и после да стягаш,защото както ти казваш си слабичка и ако нямаш основа няма да има и какво да оформяш Незнам поне аз така си мисля,но може да провериш за някаква програма в този сайт
http://www.fitnes-bg.com/
__________________
No one can be... so so like me....
Отговори с цитат
  #6  
Стар 25th January 2008, 10:16
desitta desitta не е на линия
Редовен
 
Регистриран на: Jan 2007
Град: София
Мнения: 311
По подразбиране

искам да попитам по-вещите от мен в тази област нужно ли е да ходя на диетолог да ми прави програма за напълняване(около 5-6кг) и след това само да си ходя на фитнес, за да качвам маса, а не сланина, или направо фитнес инструктора ще ми направи цялостна програма за постигане на желания от мен резултат?
който знае да казва, че е крайно време да действам вече, а не само да говоря
Отговори с цитат
  #7  
Стар 25th January 2008, 10:21
ледено_sЪrце ледено_sЪrце не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Dec 2006
Мнения: 4 366
По подразбиране

Деси, аз мисля, че е по-добре да отидеш направо при инструктора, защото така той ще може да съгласува по-добре диетата и тренировките ти. Няма да му се налага да се съобразява с вече изготвения ти хранителен режим. Успех!
Отговори с цитат
  #8  
Стар 28th January 2008, 12:58
П-р-о-л-е-т П-р-о-л-е-т не е на линия
Потребител
 
Регистриран на: Jun 2007
Град: София
Мнения: 37
По подразбиране

Аз не вярвам много - много на инструкторите. Ходила съм при няколко различни и всеки ми казва различни неща... А и се очаква о тях да са завършили някакво спортно образование, най-добре кинези терапия... Ако не поне учител по физическо или треньор по нещо си... А то какво било - досега от 15 инструктора, при които аз или мои познати са ходили, се оказа че само 1 има такова образование... Другите са изкарали някой кратък курс някъде или дори и курс не са изкарвали и си мислят, че знаят всичко... А в кинезитерапията се учи семестриално анатомия на човека, физиология, биохимия, метаболизъм при човека и разни други работи... Все пак 4-5 години учат за това, а не 10 -тина дни...

Аз нямам претенциите, че знам много, но и аз съм слаба. Проблемът на слабите нетренирали жени е стойката, не толкова обемът. Ако попаднеш на свестен инструктор, може да ти направи добра програма да промениш като цяло визията си. Но имай пред вид, че слабите по природа хора имат фини кости, фин скелет, фини мускули - не можеш да се бориш срещу тези гени. Не можеш да станеш набита като Дженифър Лопес, ако имаш структурата на адреналинките Яна и Жана например...
Отговори с цитат
  #9  
Стар 28th January 2008, 15:27
Аватара на Nelina_02
Nelina_02 Nelina_02 не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Jul 2007
Мнения: 2 260
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от П-р-о-л-е-т
Не можеш да станеш набита като Дженифър Лопес, ако имаш структурата на адреналинките Яна и Жана например...
но с правилно хранене и спортуване можеш да извлечеш най-доброто, което ти е заложено, като гени, не можеш само да промениш костите и височината си.
Отговори с цитат
  #10  
Стар 11th February 2008, 14:41
desitta desitta не е на линия
Редовен
 
Регистриран на: Jan 2007
Град: София
Мнения: 311
По подразбиране

може ли някой да ми каже в кой фитнес салон има фитнес инструктор, който да е завършил кинезотеропия, за да ми изготви цялостна програма за напълняване?
Отговори с цитат
Отговори


Правила за публикуване
Вие не можете да публикувате теми
Вие не можете да отговаряте в теми
Вие не можете да прикачвате файлове
Вие не можете да редактирате мненията си

BB кода е Включен
Усмивките са Включен
[IMG] кода е Включен
HTML кода е Изключен

Forum Jump

Вижте още за: Фитнеспрограмазаначинаещослабичкомомиче
Всички времена са във формат GMT +2. Часът е 07:12.