IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
  #1  
Стар 14th October 2008, 13:56
Celine Celine не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Jan 2007
Мнения: 1 928
По подразбиране С обувки в къщи ...

Как ходите вкъщи и по какви съображения?
Какво е отношението ви към влизането в къщи с обувки ?
Вие сваляте ли своите когато отивате в чужд дом ?
Изисквате ли от своите гости да се събуват ?

пп. Дамите които следят Sex & the city сигурно ще си спомнят епизода "The woman's right to shoes" в който приятелка на Кари я накара да си събуе обувките преди да влезе в тях.
__________________
Благосвовен да бъде този, който няма какво да каже и въпреки това мълчи!
Отговори с цитат
  #2  
Стар 14th October 2008, 14:04
Марулка Марулка не е на линия
Banned
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Mar 2008
Мнения: 6 970
По подразбиране

Винаги ама АБСОЛЮТНО винаги си свалям обувките.И всичките ми приятели знаят,че в къщи-НИКОГА и НИКОЙ няма право да влиза с обувки.Няма друго нещо което така да ме дразни. За мен това е не уважение към домакинята.Да ми ходи някой с обувки на пода=все едно направо да го поканя да си легне с тях на леглото МИ.
Е направо........ми намери слабото място.
Отговори с цитат
  #3  
Стар 14th October 2008, 14:11
Аватара на Izabo
Izabo Izabo не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Apr 2006
Град: София
Мнения: 1 401
Изпратете съобщение чрез ICQ до Izabo
По подразбиране

Вкъщи си седя с пантофи или джапанки..., но нямам проблем, ако съм забравила нещо на излизане, да се върна да го взема, без да си събувам обувките.
От гостите си не изисквам да се събуват..(май е и против всякакъв етикет)..., ако държат, о.к., няма да ги спирам...
Не обичам и мен да ме карат да се събувам...., така се разваля цялостната визия и ако си облечен по-засукано, бос изглеждаш нелепо.....
Предпочитам да се събуя обаче, ако съм на гости при близки хора, където мога да седна с подвит крак под дупето... (и да се чувствам като у дома си )

П.П. doroteia01, изпревари ме... .. Чак пък все едно да легне в леглото ти с обувки..., сигурна съм, че не спиш на земята, нали..? А и прахосмукачка и парцал могат да компенсират до голяма спетен нагазването с мръсни обувки в чистичкия хол...
Btw. наистина май съм чела, че е против етикета да караш гостите да се събуват...
Както и да е...., както казваш, всеки си има слабости.... . Една позната си имаше специални пантофи само за нейната стая и външен човек не можеше да припари до нея...
__________________
Chocoholic !
Отговори с цитат
  #4  
Стар 14th October 2008, 14:13
Аватара на Бобето
Бобето Бобето не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Apr 2008
Град: PK
Мнения: 5 327
По подразбиране Re: С обувки в къщи ...

Цитирай:
Първоначално написано от Celine
Как ходите вкъщи и по какви съображения?
Какво е отношението ви към влизането в къщи с обувки ?
Вие сваляте ли своите когато отивате в чужд дом ?
Изисквате ли от своите гости да се събуват ?

пп. Дамите които следят Sex & the city сигурно ще си спомнят епизода "The woman's right to shoes" в който приятелка на Кари я накара да си събуе обувките преди да влезе в тях.

В нас е САМО теракот навсякъде, и никoй не задължавам от гостите ми да се събува, те сами си преценяват.

И аз често си влизам с обувки.

А най-лесно ми е да мина с прахосмукачката и да изчистя.

Живяла съм много време в чужбина , а Tam рядко се събуват гостите, и явно ми е повлияло.


Е сега ако съм с килими и на вън е кал...ще запея друга песен.
Отговори с цитат
  #5  
Стар 14th October 2008, 14:25
Марулка Марулка не е на линия
Banned
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Mar 2008
Мнения: 6 970
По подразбиране

При положение,че цял ден съм лъскала пода и ако ми падне косъм от косата се навеждам и го вдигам...................някой да ми се разходи с обувките с който е ходил на вън по кучешките изпражнения-не,не, и пак не............... а ако имате и по едно детенце което лази на пода......не знам дали на някой ще му е приятно детето да бърше мръсотията на хората.
Оф сигурно съм доста крайна,ама наистина съм вманиачена на тази тема.
Отговори с цитат
  #6  
Стар 14th October 2008, 14:27
Аватара на Divinemouse
Divinemouse Divinemouse не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Aug 2007
Град: в мечтите ми
Мнения: 8 719
По подразбиране

Във къщи когато ми дойдат на гости ги оставям сами да си преценят дали да си събуват или не ,но ми е неприятно когото аз отида някъде и да ми предлагат пантофи които и други са обували...
Аз самата влизам във къщи доста често със обувки когато съм забравила нещо и трябва да се върна ...Така или иначе чистя след гасти и за мен не проблем да мина пода със един парцал...
Отговори с цитат
  #7  
Стар 14th October 2008, 14:29
Аватара на Izabo
Izabo Izabo не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Apr 2006
Град: София
Мнения: 1 401
Изпратете съобщение чрез ICQ до Izabo
По подразбиране

Така е, само че след гости се чисти така или иначе.... , което решава прблема.... Както и да е...., всеки със странностите си

П.П. Thomi, сори...темата е актуална и пишем едновременно...
__________________
Chocoholic !
Отговори с цитат
  #8  
Стар 14th October 2008, 14:29
Аватара на i_ani
i_ani i_ani не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Nov 2007
Мнения: 10 052
По подразбиране

Не пускам никой в къщи да ми влиза с обувки и когато ходя на гости , задължително се събувам .
Купила съм 5 чифта дамски и 5 чифта мъжки чехли и още от вратата посрещам гостите с тях
Че аз си имам малко дете , няма да тъпчат по разни храчки и животински изпражнения на улицата и после да ми влизат в къщи
Аз и така съм със стирката постоянно , а ако вземат и да ми влизат обути... Аааа , НЕ
Отговори с цитат
  #9  
Стар 14th October 2008, 14:29
Марулка Марулка не е на линия
Banned
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Mar 2008
Мнения: 6 970
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от Thomi
Във къщи когато ми дойдат на гости ги оставям сами да си преценят дали да си събуват или не ,но ми е неприятно когото аз отида някъде и да ми предлагат пантофи които и други са обували...
Аз самата влизам във къщи доста често със обувки когато съм забравила нещо и трябва да се върна ...Така или иначе чистя след гасти и за мен не проблем да мина пода със един парцал...
Да знаеш че в къщи няма да те пусна.........
Отговори с цитат
  #10  
Стар 14th October 2008, 14:30
NESCAFE NESCAFE не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Mar 2007
Мнения: 2 958
По подразбиране

Може би, наистина не е възпитано да караш гостите си да се събуват, ама аз и затова не каня в дома , да не ми цапат и да не ме разбират,че не съм наясно с етикета
Даже като дойде чичкото за водомера и бягам като луда да взема найлонови пликчета и му ги нахлузвам върху обувките Пере ме тока, но само като си представя кви микроби има навън,и да си ги нанасям назорлам вътре, аааа не
Отговори с цитат
Отговори

Контрол над темата
Начин на разглеждане

Правила за публикуване
Вие не можете да публикувате теми
Вие не можете да отговаряте в теми
Вие не можете да прикачвате файлове
Вие не можете да редактирате мненията си

BB кода е Включен
Усмивките са Включен
[IMG] кода е Включен
HTML кода е Изключен

Forum Jump

Вижте още за: обувкикъщи
Всички времена са във формат GMT +2. Часът е 22:34.