IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
  #1001  
Стар 1st September 2008, 01:25
claudia claudia не е на линия
Потребител
 
Регистриран на: Mar 2008
Град: София
Мнения: 52
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от PeCinCe

Клаудия, успех с борбата с килограмите или по-скоро с ненатрупването им и ние си знаем, че българките сме най-хубави.. Едни колеги ми бяха казали, че българките в техните компании ( те също бяха в Щатите, но на бригада) се отличавали.. Стискам ти палци и погледни това:
Цитирай:
Първоначално написано от Ivanin
Както написах в друг пост, няма доказателство, че генно-модифицираните храни са вредни за човека, това са свободни теории
Всъщност според мен дори хората не знаят за какво става въпрос. Например зеленчуците. Всички сме чували по новините как дадена реколта бива унищожена от болести по растенията. Ето тук идва модификацията. На клетъчна основа се модифицира ген, който участва в изграждането на ДНК-то и в зависимост от това кои гени се променят, например растението няма да се разболява от дадена болест ИЛИ плодът ще бъде по-издръжлив на променливите условия на времето.

Естествено по-консервативните хора няма да го примат може би... никога. Но земята така или иначе в момента не може да изхранва населението си, а то расте. Естествено, когато се докаже, че модифицираните гени са вредни за здравите хора и аз ще говоря друго, но сега съм просто неутрален, а говорещите против тях говорят на изуст Много по-вредни и доказано вреди са цигарите и алкохолът в големи количества, наркотиците, радиацията... Но не знам защо за храните се захващате
[/color][/b]
Мерси за инфото наистина е хубаво да 4уеш и другата страна на въпроса за модифицираните храни, въпреки 4е аз като вегетарианка съм доста придир4ива към плодовете и зелен4уците, които ям.

Менюто за в4ера:
1. сандви4 за съжаление с бял хляб, много зелен4уци и малко кашкавал (някъде към 20-30 гр.)
2. Задушени зелен4уци и много голяма салата от домати и краставици
3. 2-3 бадема и 2 големи водки (събрахме се българите да покажем на американците как се прави парти )

Менюто за днес:
1. омлет с кашкавал и половин филийка, кафе
2. ориз със някакви ябълки и стафиди, плодова салата (главно ягоди), а и малко салата от моркови
3. 1 портокал
Отговори с цитат
  #1002  
Стар 1st September 2008, 08:54
sweety_ sweety_ не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Aug 2008
Мнения: 21
По подразбиране :)

благодаря! да, това е на 100 грама продукт а и аз не ям голямо колкичество слагам 3 чаени лъжици от него но нещо не ми харесва и ще го сленям ще си почна обикновенното мюсли просто в магазина нямаше от обикновенното..
Отговори с цитат
  #1003  
Стар 1st September 2008, 09:09
hatred hatred не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Jun 2008
Град: гр. София
Мнения: 1 738
Изпратете съобщение чрез ICQ до hatred
По подразбиране

Три чаени лъжици ? Че то с толкова и зъбите не можеш а си изцапаш

Аз обикновено слагам по три - четири супени лъжици, но обичам да си правя овесените ядки сама. Днес например ги приготвих с половин ябълка, канела и стафиди. Ммммммм
Отговори с цитат
  #1004  
Стар 1st September 2008, 09:11
PeCinCe PeCinCe не е на линия
Ветеран
 
Регистриран на: Aug 2008
Град: Велико Търново
Мнения: 622
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от hatred
Три чаени лъжици ? Че то с толкова и зъбите не можеш а си изцапаш

Аз обикновено слагам по три - четири супени лъжици, но обичам да си правя овесените ядки сама. Днес например ги приготвих с половин ябълка, канела и стафиди. Ммммммм
Ще взема и аз да те послушам и без това ми свърша мюслито.. Значи си купувам овесени ядки и слагам плодове, но има ли значение сушение, не сушени..
Отговори с цитат
  #1005  
Стар 1st September 2008, 09:18
Аватара на ioni
ioni ioni не е на линия
Редовен
 
Регистриран на: Nov 2007
Мнения: 257
По подразбиране

Добро утро на всички. Успешен ден ви пожелавам.
Отговори с цитат
  #1006  
Стар 1st September 2008, 09:22
hatred hatred не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Jun 2008
Град: гр. София
Мнения: 1 738
Изпратете съобщение чрез ICQ до hatred
По подразбиране

Сушените са по - калорични, но това е защото са по - леки. Следователно от тях би сложила по - малко. Не знам как стоятат нещата с гликемичния индекс

Важното е да не са захаросни. В готовите овесени ядки често използват изостанали сушени плодове и стари ядки.

А и ако си ги правиш сам, всяка сутрин можеш да ги гарнираш различно и да разнообразяваш.
Отговори с цитат
  #1007  
Стар 1st September 2008, 09:25
PeCinCe PeCinCe не е на линия
Ветеран
 
Регистриран на: Aug 2008
Град: Велико Търново
Мнения: 622
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от hatred
Сушените са по - калорични, но това е защото са по - леки. Следователно от тях би сложила по - малко. Не знам как стоятат нещата с гликемичния индекс

Важното е да не са захаросни. В готовите овесени ядки често използват изостанали сушени плодове и стари ядки.

А и ако си ги правиш сам, всяка сутрин можеш да ги гарнираш различно и да разнообразяваш.
Добре
Значи тази вечер ще си купя ябълка и стафиди, имам си бадеми.. ще си взема и канела и като нищо това да ми е вечерята, много се искушавам Обаче ми се иска да си сложа още някакъв плод, но се чудя какъв да бъде.. май по-воднистите не са подходящи.. ти как мислиш?
Отговори с цитат
  #1008  
Стар 1st September 2008, 09:36
hatred hatred не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Jun 2008
Град: гр. София
Мнения: 1 738
Изпратете съобщение чрез ICQ до hatred
По подразбиране

Аз си го представям и с пресни смокини.

Бадемите са много добра идея.
Отговори с цитат
  #1009  
Стар 1st September 2008, 09:39
PeCinCe PeCinCe не е на линия
Ветеран
 
Регистриран на: Aug 2008
Град: Велико Търново
Мнения: 622
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от hatred
Аз си го представям и с пресни смокини.

Бадемите са много добра идея.
Като се замисля май не съм яла смокини през живота си ) Това си е абсурдно, но е факт.. Сладки ли са ?
Отговори с цитат
  #1010  
Стар 1st September 2008, 09:43
hatred hatred не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Jun 2008
Град: гр. София
Мнения: 1 738
Изпратете съобщение чрез ICQ до hatred
По подразбиране

Ммммм, да, много са сладки. Обикновено дребничките са по - сладки. Едрите често са малко безвкусни, но пък най - хубавите, на които съм попадала са именно от тях.

Важното при смокините е да са доооста мекички, дори презрели.

Ето тук пише повече за хранителните им качества.
Отговори с цитат
Отговори


Правила за публикуване
Вие не можете да публикувате теми
Вие не можете да отговаряте в теми
Вие не можете да прикачвате файлове
Вие не можете да редактирате мненията си

BB кода е Включен
Усмивките са Включен
[IMG] кода е Включен
HTML кода е Изключен

Forum Jump

Вижте още за: Дневникнаотслабващите
Всички времена са във формат GMT +2. Часът е 03:58.