IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Prev Предишно мнение   Следващо мнение Next
  #16  
Стар 22nd November 2008, 11:04
eclipse eclipse не е на линия
Потребител
 
Регистриран на: Nov 2006
Мнения: 33
Изпратете съобщение чрез MSN до eclipse
По подразбиране

Разбира се, ще разкажа...
Белезите са много индивидуално нещо, но в общия случай е във формата на дъга - от кокал до кокал (около 30см). При по леки случаи, може да е колкото секцио(около 10см), а при по-тежки, с много излишна кожа, дъгата може да продължава и към паласките.
Където се налага преместване на пъпа, има фин концентричен шев по ръба му, който после не се забелязва (поне по снимките, които съм гледала) - струва ми се, че и при мен няма да личи.
Операцията е с пълна упойка. Предварително те "начертават" как ще те "кроят", срязват, отлепят кожата и подкожната мастна тъкан (ако има нужда и липосукция правят), зашиват мускулите, опъват кожата и изрязват излишното. Когато се мести пъп, му пробиват нова дупка и го зашиват на новото място. После зашиват големия разрез долу, слагат дренажи, превързват, и те пристягат в ластичен колан, който се носи 1 месец. Болки усещах първите 3 дни(и то само където се вътрешните шевове), но с болкоуспокояващи са поносими - вливат ги през система, заедно с комбинирани антибиотици и глюкоза. Обикновено махат дренажите след 48 часа и на третия ден те изписват. Цялото преживяване много напомня на това след секцио. Изправят те на крак след 24ч., а на втория ден вече можеш да се разхождаш (леко приведен). Много е важно да се пазиш 1 месец след операцията - да не вършиш нищо, което натоврва коремните мускули.
Обикновено има оток и изръпналост/безчувственост на корема (при мен е така), така че аз още не мога да отчета съвсем крайния резултат (на 17 дена съм). Казват, че отокът минава след няколко седмици (до месец-два), а чувствителността може чак след няколко месеца да се възстанови, може и да не се възстанови на 100% (ама това да е проблема, важното е, че го няма гадният корем!).
dedektiv_p, и аз имах белези от други операции - едно секцио, и белег от апендицит + кръгъл белег от дренаж до него. И трите вече ги няма(да не говорим за стриите)! Остнали са само стриите, които бяха над пъпа(около 1/4 от увредената кожа при мен).
Когато има белег от секцио, хирурзите винаги срязват през него, така че да остане само един белег. Ако твоите белези са в областта, която биха изрязали (под пъпа) - ще се простиш с тях завинаги!
Отговори с цитат
 

Контрол над темата
Начин на разглеждане

Правила за публикуване
Вие не можете да публикувате теми
Вие не можете да отговаряте в теми
Вие не можете да прикачвате файлове
Вие не можете да редактирате мненията си

BB кода е Включен
Усмивките са Включен
[IMG] кода е Включен
HTML кода е Изключен

Forum Jump

Вижте още за: Абдоминопластика
Всички времена са във формат GMT +2. Часът е 02:20.