IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
  #191  
Стар 12th April 2007, 17:48
Nezinka Nezinka не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Jan 2007
Град: Голямата ябълка
Мнения: 2 380
По подразбиране

Айде пак по мойта любима тема Аз съм с единия крак в гроба според всички тука,защото ям тофу, пия соево мляко на поразия и ям печена и варена соя...Винаги гледам като взимам нещо соево да пише,че е произведено от Органична Соя...демек не е обработвана, модифицирана и тн по никакъв начин. Незнам доколко е истина, но аз си се успокоявам.
__________________
www.mahalata.com

Can you trip like I do?
Отговори с цитат
  #192  
Стар 12th April 2007, 18:26
Аватара на katie
katie katie не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Jan 2007
Град: Germany
Мнения: 1 300
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от Nezinka
Айде пак по мойта любима тема
Виж къде се засичаме пак... И аз днес се чудих, да отговарям ли, да не отговарям...

Моето мнение е, че малко соя, от био магазини няма как да навреди. Тя не е генно модифицирана, щом е био, и е обработвана без отровни химикали. Естествените вредни вещества, които се съдържат в соята будят противоречиви мнения. Има учени които казват - very good. Има учени, има даже цяло движение (напр. http://www.soyonlineservice.co.nz/), което е едва ли не на мнение, че соята е дяволско растение. Аз съм останала с впечатлението - всеки пише за което му плащат. Но даже на горе посочената страница пише следното - не соя, а МНОГО соя може да бъде вредна. На девойката с единия сандвич тофу нищо няма да и стане. Nezinski, ти му мисли.

А това за ген модифицираните храни, ако си мислите че е само соята...
Отговори с цитат
  #193  
Стар 12th April 2007, 18:44
Nezinka Nezinka не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Jan 2007
Град: Голямата ябълка
Мнения: 2 380
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от katie
Nezinski, ти му мисли.
Katie, събрахме се Аз още си мисля активно по-въпроса и наистина може да понамаля малко количествата, но все пак всичките му там японци и китайци що соя ядат, не от днес или от вчера...пък се множат като мушици. Ако беше толкова вредна, щяха да се проявят някакви явни белези за това...Пък да видите какво соево шоколадово мляко си пийвам- само 70 калории и 1гр въглехидрати. Как да го спра?
__________________
www.mahalata.com

Can you trip like I do?
Отговори с цитат
  #194  
Стар 12th April 2007, 18:52
Venice_2 Venice_2 не е на линия
 
Регистриран на: Mar 2007
Мнения: 126
По подразбиране

Отговори с цитат
  #195  
Стар 12th April 2007, 22:11
flakita flakita не е на линия
Ветеран
 
Регистриран на: Dec 2006
Мнения: 647
По подразбиране

Само да попитам . Можете ли да ми кажете какло калории има горе долу в една тиквичка(не такава голяма оранжева, а тези дето обикновенно се пържат ).
Мерси предварително !
Отговори с цитат
  #196  
Стар 12th April 2007, 22:54
Venice_2 Venice_2 не е на линия
 
Регистриран на: Mar 2007
Мнения: 126
По подразбиране

Отговори с цитат
  #197  
Стар 12th April 2007, 23:22
flakita flakita не е на линия
Ветеран
 
Регистриран на: Dec 2006
Мнения: 647
По подразбиране

OOO супер . Метси много .
Отговори с цитат
  #198  
Стар 13th April 2007, 09:07
Dex Dex не е на линия
Потребител
 
Регистриран на: Jul 2006
Град: София
Мнения: 68
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от Nezinka
Цитирай:
Първоначално написано от katie
Nezinski, ти му мисли.
Katie, събрахме се Аз още си мисля активно по-въпроса и наистина може да понамаля малко количествата, но все пак всичките му там японци и китайци що соя ядат, не от днес или от вчера...пък се множат като мушици. Ако беше толкова вредна, щяха да се проявят някакви явни белези за това...Пък да видите какво соево шоколадово мляко си пийвам- само 70 калории и 1гр въглехидрати. Как да го спра?
Ами това шоколадово соево мляко, за което пишеш ти ли си го правиш или си го купуваш готово?
Отговори с цитат
  #199  
Стар 13th April 2007, 10:27
Аватара на katie
katie katie не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Jan 2007
Град: Germany
Мнения: 1 300
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от Dex
Nezinka, искам да те попитам откаде мога да си намеря соево мляко? Много ми се ще да го опитам А как е на вкус, различава ли се от кравето мляко? Ами това шоколадово соево мляко, за което пишеш ти ли си го правиш или си го купуваш готово?
Миличка, Nezinka живее в америка. В България незнам дали има вече соеви млека... Иначе аз също обичам соево мляко, а пък соевото кисело мляко ми е по-любимо от кравето.
Отговори с цитат
  #200  
Стар 13th April 2007, 10:46
Аватара на Mena
Mena Mena не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Oct 2006
Град: Sofia
Мнения: 1 864
По подразбиране

Соево мляко можеш да си купиш от Пикадили, хладилната витрина до млечните продукти, предлагат и българско и вносно. Българското соево мляко е с натурален вкус, а вносните са с вкус натурален, ванилия, капучино...Там има и най-различни други соеви продукти.
Мисля, че ги има и в повечето магазини за диетични храни.
Отговори с цитат
Отговори

Контрол над темата
Начин на разглеждане

Правила за публикуване
Вие не можете да публикувате теми
Вие не можете да отговаряте в теми
Вие не можете да прикачвате файлове
Вие не можете да редактирате мненията си

BB кода е Включен
Усмивките са Включен
[IMG] кода е Включен
HTML кода е Изключен

Forum Jump

Вижте още за: Въпросивсякаквизасемкибонбонкикалориивсичко
Всички времена са във формат GMT +2. Часът е 21:32.