IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
  #1  
Стар 2nd February 2008, 21:07
relix relix не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Feb 2008
Мнения: 3
По подразбиране Сърцето извън ритъм.

Здравейте, може ли да ми кажите методи за лечение при сърце извън ритъм. Човека за който се отнася проблема е на 64 годишна възраст. Има ли ръск сърцето да се върне в ритъм с електрошок ? Сърцето е извън ритъм вече от 7 дни. И може ли да споделите какъв да бъде режима ?
Благодаря
Отговори с цитат
  #2  
Стар 3rd February 2008, 07:09
Аватара на mallvina
mallvina mallvina не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: May 2007
Град: Sofia
Мнения: 2 583
По подразбиране аритмия

Сърце извън ритъм,нарушен пулс е Аритмия,така се казва.Има надкамерна и камерна .Надкамерната се получава на нервна почва често е и с тахикардия или брадикардия свързано, тоест бърз и бавен пулс ,камерната е на самото сърце!на кардиограмата какво показва,мн е важно!,ако е камерна предполагам е направена и ЕХОКАРДИОГРАФИЯ след кардиограмата да се види състоянието на цялото сърце.За аритмия се взимат лекарства които лекар ги изписва.
Със електрошок НЕмисля,използва се когато е застрашен живота в краен случай и само лекарите имат такъв инструмент,от къде ще го вземете.НЕ
__________________
Идеални са само човешките намерения
Н.Георгиев-пл.хирург
Отговори с цитат
  #3  
Стар 3rd February 2008, 08:53
Аватара на hubavelka
hubavelka hubavelka не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Dec 2007
Мнения: 1 479
Изпратете съобщение чрез MSN до hubavelka
По подразбиране

Сърцето може да се върне в ритъм с електрошок. Процедурата се казва кардио инверсия, но се практикува в болнична обстановка и обикновено се решава от няколко специалиста. Не знам в БГ къде се прилага, но понякога това лечние не винаги има ефект.
Другия вариант е имплантирането на дефибрилатор, който улавя аритмията и "пуска електрошок" в момента на аритмията и връща сърцето обратно в ритъм.
Що се отнася до типовете аритмия, те са много, за това е важно да се специфицира типа и да се приложи адекватно лечение.
Предписват се анти-аритмици, бета блокери, антикоагуланти и се следи отблизо нивото на калий в кръвта.
Усещането не е приятно, но много хора живеят с аритмия. Гълтат си хапчетата редовно и се радват на живота.
Това е , което аз мога да кажа по въпроса.
Успех!!!
Отговори с цитат
  #4  
Стар 3rd February 2008, 12:06
relix relix не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Feb 2008
Мнения: 3
По подразбиране

Mоже ли да ми обясните за режима - работа - натоварване - диети !?
Благодаря
Отговори с цитат
  #5  
Стар 3rd February 2008, 16:40
diastemma diastemma не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Apr 2006
Мнения: 1 239
По подразбиране

А какво казва кардиологът?
В тази деликатна материя бих се доверила само и единствено на специалист. Проблемите и техните решения са МНОГО ИНДИВИДУАЛНИ, не може да се дават съвети "по принцип".
Отговори с цитат
  #6  
Стар 3rd February 2008, 18:32
relix relix не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Feb 2008
Мнения: 3
По подразбиране

Кардиологър първо каза да пробваме 2-3 дни да лекуваме сърцето с лекарства, и ако не стане да направим елетрошок. Но поисках информация и от други специалисти и те ми казаха че щом сърцето един път е излязло от ритъм и не влиза с лекарства значи има риск ако се направи електрошок.
Отговори с цитат
  #7  
Стар 4th February 2008, 01:38
Аватара на mallvina
mallvina mallvina не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: May 2007
Град: Sofia
Мнения: 2 583
По подразбиране

2-3 дни лечение,защо толкова кратко,лекарството няма да подейства толкоз бързо.Хората се лекуват с месеци,години.
В никъкъв случай не се лекувайте сами .Било то и за най-незначителния проблем.Това е сърце,не друго.И проблема е сериозен!
Аритмията не се влияе от диети и спорт ,освен ако не е на психологически проблем и пак се лекува с лекарства
Каква е причината за това внезапно състояние.Обикновенно това е дълъг процес във времето и сърцето не може за 7 дена изведнъж да излезе от ритъм и да се налага електрошок.Предсърдно мъждене е в следствие от исхемия и е ритъмно-проводно нарушение предполагам за което споделяте може би се притеснявате че това може да доведе до сърдечна недостатъчност.В болница ли е вашия близък.
__________________
Идеални са само човешките намерения
Н.Георгиев-пл.хирург
Отговори с цитат
  #8  
Стар 8th March 2008, 11:46
гаргамел гаргамел не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Mar 2008
Мнения: 1
По подразбиране

Искам да попитам, някой знае ли, кога в медицината започва да се използва електрошокът?
Отговори с цитат
  #9  
Стар 8th March 2008, 14:52
diastemma diastemma не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Apr 2006
Мнения: 1 239
По подразбиране

http://en.wikipedia.org/wiki/Electro...herapy#History
Отговори с цитат
  #10  
Стар 11th October 2016, 22:47
Линда Линда не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Apr 2016
Мнения: 1
По подразбиране

Пиша и се надявам колкото повече хора научат ,че предсърдното мъждене, аритмията , сърдечната недостатъчност се лекуват тук в България да знаят ,че имат избор !!!
Аз преди години бях с тахикардия 220 удара , аритмия , световъртеж и сърдечна недостатъчност 3-4 степен. При който и кардиолог да отидох само по егн-то в регистара виждаше състоянието ми и казваше ,че скоро умирам ако не направя спешна операция на смяна на клапи. Аз знам ,че след операция имаш около 10 години живот и то в инвалидност , затова започнах да търся лечение. Съвсем случайно се запознах с наш български професор, който каза ,че ще живея и то без операции. Започнах стриктно да спазвам указанията му и точно след 9 месеца аз вече бях възстановена ,без тахикардий, без задух, без отоци - аз бях здрава!!!
Сега си живея живота , чувствам се чудесно и даже не се сещам за сърцето си !
Искам да помогна на повече хора , които страдат от проблеми със сърцето и те да станат като мен. Само ако искате да бъдете здрави , ще се радвам да помогна . Мейла ми е : vsv2303@abv.bg
Отговори с цитат
Отговори

Контрол над темата
Начин на разглеждане

Правила за публикуване
Вие не можете да публикувате теми
Вие не можете да отговаряте в теми
Вие не можете да прикачвате файлове
Вие не можете да редактирате мненията си

BB кода е Включен
Усмивките са Включен
[IMG] кода е Включен
HTML кода е Изключен

Forum Jump

Вижте още за: Сърцетоизвънритъм
Всички времена са във формат GMT +2. Часът е 03:23.