IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
  #1  
Стар 29th November 2009, 00:12
Аватара на rade
rade rade не е на линия
Запознат
 
Регистриран на: Jun 2008
Мнения: 186
По подразбиране До мамите с момченца

Здравейте мами,
искам да попитам тези от вса които имат момчета, имам син на два месеца и незнам трябва ли да се отваря пишлето и кога и как или нищо да не правя.
Имам две момичета и сега с малкия незнам какво да правя.
Има информация но всеки казва различно и вече се обърках.
А ме е страх да не стане беля.
__________________
Да вземеш решение да имаш дете е много важна стъпка.Това е да избереш сърцето ти да се разхожда извън тялото ти завинаги.
Отговори с цитат
  #2  
Стар 29th November 2009, 00:46
Аватара на леля мичИ
леля мичИ леля мичИ не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Mar 2006
Мнения: 4 866
По подразбиране

Аз до колкото си спомням трябва да се заголва и да се изплаква с вода от време на време.
На моя син , като му заголвах пишльока от едната страна кожичката стоеше залепена за главичката. Лекарката ми каза, че трябвало да го подръпвам по-силно и с времето щяло да се оправи. Мен обаче ме беше страх (бях на солидните 20 г.) и само го замивах без да дърпам.
Като стана на 3-4 г. отидохме на лекар, който с едно рязко дръпване оправи "белята". Малко рев и нещата отшумяха...
Отговори с цитат
  #3  
Стар 29th November 2009, 08:53
Babri Babri не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Jul 2007
Мнения: 16 744
По подразбиране Re: До мамите с момченца

Цитирай:
Първоначално написано от rade
Здравейте мами,
искам да попитам тези от вса които имат момчета, имам син на два месеца и незнам трябва ли да се отваря пишлето и кога и как или нищо да не правя.
Имам две момичета и сега с малкия незнам какво да правя.
Има информация но всеки казва различно и вече се обърках.
А ме е страх да не стане беля.
На моите момчета им отворихме чурчетата още на първия месец.На всяко къпане бавно и полекичка издърпвахме кожичката и нямаше проблеми.Но ако се оставят неотворени,може да зараснат и после ще е доста по-болезнено.
__________________
Бъдещето принадлежи на тези,които вярват в красотата на мечтите си!
Отговори с цитат
  #4  
Стар 29th November 2009, 08:53
Аватара на aniK
aniK aniK не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Feb 2007
Мнения: 4 127
Изпратете съобщение чрез ICQ до aniK
По подразбиране

Направо ще ти поствам това, което снощи написах в един друг форум:

"Някои педиатри препоръчват още от съвсем мъничко да се подръпва тази кожичка, докато главичката се покаже. Други пък казват нищо да не се пипа, сама да си излезе главичката незнайно кога (най-често през пубертета). Аз лично доста дълго време нищо не правих (нали съм съвременна майка ), обаче под кожичката започна да се събира смегма - едно бяло нещо, което е естествен лубрикант. Аз се притесних, че може да се замърси и че това нещо не трябва да го има и най-накрая се съгласих на нашето педи да идем при една докторка-специалистка. Габи беше на 10 месеца. Онази така го дръпна, за секунди го извади цялото. После 3 нощи не спахме и двамата - той плаче при всеки опит да пишка, аз плача с него и го люшкам по цяла нощ поне малко да поспи. От тогава обаче пишата е ОК, мием я всяка вечер. За себе си сега съм решила, ако имам момченце от рано започвам в банята полекичка да подръпвам и да избегнем тази травма. Може би и само ще се отвори, но аз имам няколко познати мъже, които са рязани от хирург в пубертета и пазят много тежки спомени.
Пак казвам, всеки решава за детето си "

раde, ти пък ще даваш съвети за момиченца, ако се наложи
Отговори с цитат
  #5  
Стар 29th November 2009, 09:56
sweety_L sweety_L не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Feb 2008
Град: На покрива с Карлсон
Мнения: 2 380
По подразбиране

На моето момченце започнахме със забелването на около 4-5 месеца. Всеки ден, при миене, с леки траккции забелвахме пишлето. После, поради наше с мъжа ми отсъствие, бабата и дядото от страх да не го заболи мъника, не са правили нищо и ...... кожичката отново покри плътно "инструмента".
Бяхме принудени да потърсим медицинска помощ, в случая уролог. Предписа ни Дипрозонн крем (мощен кортикостероиден препарат) , който за наше щастие се наложи да ползваме точно 2-3 дни и върнахме старото положение. Без никакво насилствено дърпане, болка, да не говорим за хирургическа намеса....
Иска си последователност и поддържане на добра хигиена там долу.
Успех от мен!
__________________
"Да си самодостатъчен, това е въпрос на интелект. Само глупакът може да скучае."
Отговори с цитат
  #6  
Стар 29th November 2009, 10:45
Аватара на Limoni-Johni
Limoni-Johni Limoni-Johni не е на линия
Ветеран
 
Регистриран на: Jun 2006
Град: BG
Мнения: 576
Изпратете съобщение чрез ICQ до Limoni-Johni
По подразбиране

Ами аз така с първия имах грижи - фимоза... На годинка и половина ходихме при хирург, но всичко мина за 2-3 дена.
С малкия реших, че още от начало започваме да забелваме пишока, уж леко и внимателно, ама не стана... Всички лекари ми обясняваха, как тя пишоната самичка щяла да се покаже. Да, ама не.
Дип, че неговия личен хвана и дръпна юнашката, та малко от малко се забели. Сега имаме още за доизкусуряване...
Моят съвет е каквото и да правите, да е много, много внимателно.
__________________
"Жестоко е сред бурени да бъдеш цвете."
Фр. Петрарка
Отговори с цитат
  #7  
Стар 29th November 2009, 13:16
Аватара на rade
rade rade не е на линия
Запознат
 
Регистриран на: Jun 2008
Мнения: 186
По подразбиране

Благодаря на всички за съветите
Значи да започвам тогава да отварям по малко. Ох много ме е страх, пишлето изцяло е покрито от кожа и като че ли е затворена. Досега нищо не съм правила, дали не е станало късно, на 7.12 ще навърши три месеца.
За хигиената незнам дали е правилно, къпя го два пъти в седмицата а дупето му мия два пъти на ден след всяко изхождане. Пишлето само отгоре го мия.
Дали да му слагам нещо противовъзпалитено, лайка или нещо подобно във водата при отваряне на пишлето.
Във вода ли се забелва задълвително или може на сухо. Ох нищо незнам по тоя въпрос.
__________________
Да вземеш решение да имаш дете е много важна стъпка.Това е да избереш сърцето ти да се разхожда извън тялото ти завинаги.
Отговори с цитат
  #8  
Стар 29th November 2009, 14:16
Аватара на Divinemouse
Divinemouse Divinemouse не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Aug 2007
Град: в мечтите ми
Мнения: 8 719
По подразбиране

И да не го отвориш не се притеснявай,аз опитвах да дърпам но се отвори само от едната страна.Ходихме два пъти в Пирогов -последният път миналата година -9 годишен и му я отвориха цялата...
Само ния тук в Бг дърпаме пишки...На мен ми беше жал да дърпам ,когато виждам че го боли..
__________________
Да обичаш значи да страдаш,
затова обичай този, който заслужава страданието ти.
Отговори с цитат
  #9  
Стар 29th November 2009, 14:21
Аватара на aniK
aniK aniK не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Feb 2007
Мнения: 4 127
Изпратете съобщение чрез ICQ до aniK
По подразбиране

rade, mисля, чевъв вода или веднага след баня ще боли по-малко. Ти каза, че си в чужбина - в повечето страни се пропагандира по-рядкото къпане на бебетата. Аз от първия ден го къпя всекидневно, та с вечерния тоалет мисля да се прави процедурата.
Доколкото знам, ако започнеш, трябва да довършиш - или не правиш нищо, или забелваш.
Абе аз все си мисля, че е по-добре да се забели.
Ама голям кеф при вас - две момичета и после момченце - малкият ще е голям глезан сигурно
Отговори с цитат
  #10  
Стар 29th November 2009, 16:41
Аватара на SweetShark
SweetShark SweetShark не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Jul 2005
Град: Sofia
Мнения: 1 087
Изпратете съобщение чрез ICQ до SweetShark
По подразбиране

Ами аз съм "радетел" на дърпането - нали си имам две момчета...На първия, дето не беше дърпан, та на 1.5 години това бялото нещо вътре му стана на пръстенче и му се зачерви мощно бобата, до такава степен, че не искаше да пиша, защото му щипе. После - урологията на Пирогов, майсторите там за 1 мин. го забелиха, и после лесна работа - при всяко къпане миене с душа и отвътре на бобчето.

Малкия почнах от самото раждане да го забелвам - във водата във ваничката, и джипито на вяка консултация го "додръпваше". Сега, на 7 г. си го мием от "всякъде".
Отговори с цитат
Отговори

Контрол над темата
Начин на разглеждане

Правила за публикуване
Вие не можете да публикувате теми
Вие не можете да отговаряте в теми
Вие не можете да прикачвате файлове
Вие не можете да редактирате мненията си

BB кода е Включен
Усмивките са Включен
[IMG] кода е Включен
HTML кода е Изключен

Forum Jump

Вижте още за: Домамитемомченца
Всички времена са във формат GMT +2. Часът е 09:06.