IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
  #591  
Стар 12th August 2009, 17:00
Аватара на devil_f
devil_f devil_f не е на линия
Потребител
 
Регистриран на: Aug 2009
Мнения: 86
По подразбиране

Здравейте! Искам да попитам за Бондинг, знам, че сигурно вече сте разисквали тази тема, но...
Та ако може да ми кажете дали с бондинг може да се запълни разстояние м/у двата предни зъба, разстоянието е около 2мм и колко ще струва бондингът?
А евентуално има ли и друг по-добър начин и пак колко ще струва?
Благодаря предварително!!!
Отговори с цитат
  #592  
Стар 12th August 2009, 18:33
d-r Tiankov d-r Tiankov не е на линия
Потребител
 
Регистриран на: Feb 2007
Град: София
Мнения: 93
По подразбиране

Добър ден! Най-бързо и достатъчно естетично диастемата може да се коригира чрез бондинг. Има няколко фактора,с които лекуващият трябва да се съобрази,но това се вижда в кабинета. Друг начин е преместването на зъбите чрез ортодонтски ср-ва. Но при него е нужно време и преразпределяне на разстоянията м-у повече зъби. Фасетите са друг вариант,но за да се изработят ,отнемането на слой зъбна тъкан е неизбежно
__________________
http://www.alphadent-bg.com/
Отговори с цитат
  #593  
Стар 13th August 2009, 19:34
Аватара на devil_f
devil_f devil_f не е на линия
Потребител
 
Регистриран на: Aug 2009
Мнения: 86
По подразбиране

Мерси много за отговора! А каква е центата на бондинга?? И колко време издържа, чувала съм, че примерно като ядеш ябълка и пада и някакви такива неща, които не ги вярвам особено, но все пак да питам..
А и силно ме заинтригувахте с преместването на зъбите чрез ортодонтски с-ва. Ако може да кажете и цената на тази процедура и колко време отнема целия процес?
Отговори с цитат
  #594  
Стар 16th August 2009, 17:26
uenzdi uenzdi не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Aug 2009
Град: София
Мнения: 2
По подразбиране

здравейте,
аз, да ви кажа, цял живот съм живяла с криви зъби ( горните втори) всеки със свое мнение.Винаги са ми били комплекс..да не си мислите , че не съм носила шини...носих, в 12 клас бях супер, на бала бях с неотразима усмивка, ама пусто венците ми били меки..и като ме приеха студентка...ужас пак с криви зъби.., но се научих как да се усмихвам без да ги показвам, трудни беше, но...сега съм на 28 дипломиран магистър, от скоро съм с чудесна металокерамика, но какво се оказа...освен родителите ми, гаджето и брат ми, никой др не е знаел, че съм с криви зъби??? Явно добре съм се прикривала
Отговори с цитат
  #595  
Стар 17th August 2009, 09:49
д-р Венелинов д-р Венелинов не е на линия
Редовен
 
Регистриран на: Feb 2006
Град: Варна
Мнения: 484
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от uenzdi
здравейте,
аз, да ви кажа, цял живот съм живяла с криви зъби ( горните втори) всеки със свое мнение.Винаги са ми били комплекс..да не си мислите , че не съм носила шини...носих, в 12 клас бях супер, на бала бях с неотразима усмивка, ама пусто венците ми били меки..и като ме приеха студентка...ужас пак с криви зъби.., но се научих как да се усмихвам без да ги показвам, трудни беше, но...сега съм на 28 дипломиран магистър, от скоро съм с чудесна металокерамика, но какво се оказа...освен родителите ми, гаджето и брат ми, никой др не е знаел, че съм с криви зъби??? Явно добре съм се прикривала
Уви, много често си мислим, че другите забелязват това, което ни притеснява. Всъщност се оказва, че е точно обратното. Хората ни възприемат не по отделни елементи от външния ни вид, а като комплекс от фактори (цялостен външен вид, държание, жестове, отношение към другите и т.н.) изграждащи ни като личности.
__________________
д-р Росен Венелинов
Варна
www.venelinov.com
Отговори с цитат
  #596  
Стар 18th August 2009, 22:20
Аватара на elusive886
elusive886 elusive886 не е на линия
Потребител
 
Регистриран на: Sep 2008
Мнения: 32
По подразбиране

Здравейте Имам следният проблем - устните ми не са тънки, но когато се усмихвам, горната ми устна се подвива и венеца ми се оголва, което ми се струва неестетично и вече почти се е превърнало в мини-комплекс Получава се нещо такова http://www.awfulplasticsurgery.com/i...arner_lips.jpg Само че на при мен стои по-гадно Интересува ме дали има някакъв вид стоматологична интервенция, която да го коригира. Благодаря предварително!
Отговори с цитат
  #597  
Стар 21st August 2009, 09:12
чичо чичо не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Nov 2005
Град: BG
Мнения: 3 571
Изпратете съобщение чрез ICQ до чичо
По подразбиране

Здравейте!
Такава манипулация съществува,обаче е необходимо преди всичко да се планува много добре,за да се знае какъв ще е резултата от нея.
Става въпрос да се определи какъв е типът захапка,наклона на зъбите,колко може да се корегира това,как да се корегира-дали е необходима намеса върху венеца или и върху венцеца, и върху зъбите.Дали трябва те да бъдат скъсени или да бъдат с различен наклон...?Дали има нужда от ортодонтско лечение и дали всъщност не е само това,от което имате нужда...
След едни такъв план може да се каже какъв ще бъде ефекта и всичко друго,което ви интересува.
Успех!
Отговори с цитат
  #598  
Стар 21st August 2009, 10:41
Аватара на elusive886
elusive886 elusive886 не е на линия
Потребител
 
Регистриран на: Sep 2008
Мнения: 32
По подразбиране

yavor, много благодаря за отговора, значи остава да намеря добър стоматолог. Аз мислех, че тази манипулация е свързана с корекция на юздичката между венеца и горната устна но явно не е толкова просто
Отговори с цитат
  #599  
Стар 21st August 2009, 11:38
чичо чичо не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Nov 2005
Град: BG
Мнения: 3 571
Изпратете съобщение чрез ICQ до чичо
По подразбиране

Не е изсключено да се налага и тя да бъде корегирана,просто след като се направи преглед стават ясни тези неща
В никакъв случай не е лесно това,трябва да го прави някой ,който знае и може как
Отговори с цитат
  #600  
Стар 22nd August 2009, 18:19
д-р Венелинов д-р Венелинов не е на линия
Редовен
 
Регистриран на: Feb 2006
Град: Варна
Мнения: 484
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от yavor
Здравейте!
Такава манипулация съществува,обаче е необходимо преди всичко да се планува много добре,за да се знае какъв ще е резултата от нея.
Става въпрос да се определи какъв е типът захапка,наклона на зъбите,колко може да се корегира това,как да се корегира-дали е необходима намеса върху венеца или и върху венцеца, и върху зъбите.Дали трябва те да бъдат скъсени или да бъдат с различен наклон...?Дали има нужда от ортодонтско лечение и дали всъщност не е само това,от което имате нужда...
След едни такъв план може да се каже какъв ще бъде ефекта и всичко друго,което ви интересува.
Успех!
__________________
д-р Росен Венелинов
Варна
www.venelinov.com
Отговори с цитат
Отговори


Правила за публикуване
Вие не можете да публикувате теми
Вие не можете да отговаряте в теми
Вие не можете да прикачвате файлове
Вие не можете да редактирате мненията си

BB кода е Включен
Усмивките са Включен
[IMG] кода е Включен
HTML кода е Изключен

Forum Jump

Вижте още за: Козметичнастомотология
Всички времена са във формат GMT +2. Часът е 14:49.