IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
  #651  
Стар 18th March 2010, 13:56
miranda_ema miranda_ema не е на линия
Потребител
 
Регистриран на: Nov 2008
Град: Varna
Мнения: 59
По подразбиране

О, това вече е нещо, този е отговора, който ме задоволява.
Благодаря ви, Yavor
Тази операция от ортодонт ли се извършва? [/quote]
Отговори с цитат
  #652  
Стар 18th March 2010, 16:01
чичо чичо не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Nov 2005
Град: BG
Мнения: 3 571
Изпратете съобщение чрез ICQ до чичо
По подразбиране

От хирург,но ортодонта има думата да каже дали ще е възможно преместването с брекети и едва тогава може да се планира такава намеса
Отговори с цитат
  #653  
Стар 27th March 2010, 08:01
envy1984 envy1984 не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Mar 2010
Мнения: 4
По подразбиране

Здравейте!Въпроса ми е кам специалисти в форума!Проблемът ми е следният!Преди 7 месеца ми поставиха металокерамични корони на всички заби -причината беше че зъбите ми бяха силно разрушени.Не съм очарована от резултата.Първо защото новите коронки нямат нищо общо с формите на моите зъби.Не сам доволна и от естетиката.Усмивката ми е различна и зъбите всякаш са много издадени напред и обиколката е много извита ,не са съобразени с обиколката на моят венец.Най-доброто,което ми предложи зъболекаря бе6е металокерамика.Той отрече,че порцелановите коронки са по-хубави.Каза ми че металокерамиката е по здрва конструкция.Другото което е че не сам очарована от това че забите са в блок.Горе имам 4 връзки .Парви и втори в блок от двете страни и от ляво и от дясно от трети до седми в блок.Въпросът ми е какво мога да направя сега при това положение,когато няма точната мярка на моите заби.Дори и да се подложа наново на тази интервенция как зъболекаря 6те знае за големината и формите на моите заби.Другият проблем е че забите ми са направени високи и не захапвам правилно имам леки болки и лицето ми е издалжено.Цвета не е постоянно бял и като сам на сланчева светлина стоят много изкуствено.Помогнете ми!
Отговори с цитат
  #654  
Стар 27th March 2010, 10:28
д-р Венелинов д-р Венелинов не е на линия
Редовен
 
Регистриран на: Feb 2006
Град: Варна
Мнения: 484
По подразбиране

Mоят съвет е да се обърнете към специалист по естетична или козметична стоматология. Вероятно ще плтите много повече, от колкото сте платила сега, но тогава ще сте напълно доволна. Всичко може да се оправи, ако се подходи професионално към проблема.
__________________
д-р Росен Венелинов
Варна
www.venelinov.com
Отговори с цитат
  #655  
Стар 27th March 2010, 12:14
чичо чичо не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Nov 2005
Град: BG
Мнения: 3 571
Изпратете съобщение чрез ICQ до чичо
По подразбиране

Много неприятен момент,винаги когато съм имал такива случаи ми е било супер криво ,че някой мой колега е направил подобно нещо и човек не е доволен изобщо...
За такова нещо,такива изисквания и очаквания относно естетика,трябва всичко да бъде планирано добре ,да се направи т.нар. wax up и да се ползват изцяло порцеланови конструкции и изхождайки от възрастта ви ,те да бъдат отделни ,а не блок
п.п. порцелановите корони наистина са по-слаби от гледна точка на здравина,но ако ще ги носи боксъор е едно,съвсем друго е когато не очакваме да има удари в областта и се търси естетичен ефект
Отговори с цитат
  #656  
Стар 27th March 2010, 14:07
envy1984 envy1984 не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Mar 2010
Мнения: 4
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от yavor
Много неприятен момент,винаги когато съм имал такива случаи ми е било супер криво ,че някой мой колега е направил подобно нещо и човек не е доволен изобщо...
За такова нещо,такива изисквания и очаквания относно естетика,трябва всичко да бъде планирано добре ,да се направи т.нар. wax up и да се ползват изцяло порцеланови конструкции и изхождайки от възрастта ви ,те да бъдат отделни ,а не блок
п.п. порцелановите корони наистина са по-слаби от гледна точка на здравина,но ако ще ги носи боксъор е едно,съвсем друго е когато не очакваме да има удари в областта и се търси естетичен ефект
.

Здравеите!Благодаря ви за съдействието!Наистина се чувствам страшно подтисната след всичко тожа което ми се случи.Обвинявам себе си за това ,че не подходих по мадро и да сабера повече информация преди да се подложа на подобна манипулация.
Отговори с цитат
  #657  
Стар 27th March 2010, 14:27
envy1984 envy1984 не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Mar 2010
Мнения: 4
По подразбиране

Аз живея в USA и ж края на миналата година патувах до Булгария за да се подлова на тази манипулация.Много е кофти когато прейивееш жси4ки тези интервенции и накрая не си удовлетворен от резълтатите.Аз попаднах при неподходящ зъболекар с 25 годишен стаж.Може би съответният зъболекар не работи по новите технологии .Нау4их 4е не е важно да имаш стай за да си добър специалист.Как може не6тата да се оправят сега когато захапката ми е обаркана и формите на забите са различни?Ако отида при наи-добрият специалист трябва да се работи по снимки и на изус с височината на зъбите .Моите заби бяха изработвани в една от най-добрите лаборатории в София и ако това е всичко което мойе да ми се предложи?Но причината не е в лабораторията а в самият зъболекар.Аз постапих в кабинета му за първи път и попитах за най-доброто,а в отговор полу4их че металокерамиката е най-доброто.Защо този зъболекар ми препорача нещо което е по-евтино пред скапото?Може би не знае как да работи с порцелановите коронки?25 год.стаж?Зчбите бяха преправяни 3 пати и никакав резултат.Парвият път бяха много тамни и така поправки след поправки .Аз сам на 25 и исках нещо красиво и естетично.
Отговори с цитат
  #658  
Стар 27th March 2010, 14:53
envy1984 envy1984 не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Mar 2010
Мнения: 4
По подразбиране

Аз казах на зъболекара ,че искам индивидуални коронки,а той ми каза,че моите заби са лекувани и след време те ще се разместят и захапката няма да ми е същтата.Няма да е добре да се направят индивидуални коронки.Другото нещо което е много интересно е че този заболекар е мойе би единственият които работи по един странен начин и мойе би затова не се получи.Той порачва коронките в лабораторията и тогава пили и ги нагайда по тях.Аз мисля ,че това не е правилно.Парво забите се приготвят ,взима се мяра и се изпраща в лабораторията,а през това време се носят временни коронки .Сега забите ми са металокерамика ж блок слепени и няма естетика .Усещането е като протези Болят ме ставите защото забите са високи и получих стрии на едната буза от разтягането на кожата.До колкото знам керамиката с която са изработени се казва Ceramco и е американска-old school .
Този зъболекар пили 2мм под венеца за да ги забие добре,но аз научих че това не е правилно.Каза ми че не е добре да са много бели коронките,защото стоят като изкуствени.Аз разбрах едно че не цвета а структората на керамиката и формите дават вида на естественият зъб.Този зъболекар ме заблуждаваше през цялото време ,а аз трябжаше да му имам доверие като на пациент кам специалист.В момента сам в USA и ще отида при един от най- добрите специалисти който е member of American Academy of Cosmetics Dentistry.Много се чудя дали в БГ има специалисти в тази област и кои са те?Помогнете ми с избора и препораките за моят критичен случай.Благодаря !
Отговори с цитат
  #659  
Стар 8th April 2010, 17:19
yoankata yoankata не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Mar 2010
Град: London
Мнения: 4
Изпратете съобщение чрез ICQ до yoankata Изпратете съобщение чрез MSN до yoankata
По подразбиране Горката Енви1984!

Мн съжалявам да чуя вашия проблем, звучи кошмарно и винаги ме е било страх в Бг да си правя нещо защото мн. наши специалисти работят по методи от преди десетилетия... Тези корони в блок изглеждат кошмарно и до колкото разбирам никога не се правят освен за мост. Не може да се чисти околу тях и венците почват да се възпаляват, което може да доведе до изваждане след време...
Аз страшно съм се напатила от кофти зъболекари и в Бг и тук в Лондон... Ходих наскоро на козметична консултация за невидими скоби и мина добре докато не решиха да проверят дали нямам големи дупки назад (което е контратиндикация за тоя вид скоби). Шашнати бяха и казаха, че ми е проведено 'умопомрачително' зъболечение... наскоро запълнен зъб с канал е полупразен и има възпаление (а аз съм ходила 2-3 пъти с оплаквания при моя лекуващ зъболекар тук) а един зъб с корона поставен в Бг е направен допотопно и заради подвенечния ръб ми влиза храна и бактерии и има голяма дупка там. Ужасно е и ще трябва мн зъби да се прелекуват за да не ги загубя, а това ще ми струва пари...
Тоест мога тотално да забравя за скоби и корона отпред и за красиви зъби по принцип в скоро време поплаках си малко и ще си запиша час да спася каквото мога... За съжаление спестяванията, които бях натрупала след мн допълнителна работа като асистент в университета ще отидат за спасяване на зъби по които са си оставяли ръцете други зъболекари... мн съм депресирана...
Отговори с цитат
  #660  
Стар 27th April 2010, 12:47
yoankata yoankata не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Mar 2010
Град: London
Мнения: 4
Изпратете съобщение чрез ICQ до yoankata Изпратете съобщение чрез MSN до yoankata
По подразбиране Инвизалаин

Някой да има мнение по темата на инвизалаин? Аз лично не бих си сложила метал в устата, но искам прави зъби и се чудя дали да си сложа инвизалайн...
Отговори с цитат
Отговори


Правила за публикуване
Вие не можете да публикувате теми
Вие не можете да отговаряте в теми
Вие не можете да прикачвате файлове
Вие не можете да редактирате мненията си

BB кода е Включен
Усмивките са Включен
[IMG] кода е Включен
HTML кода е Изключен

Forum Jump

Вижте още за: Козметичнастомотология
Всички времена са във формат GMT +2. Часът е 01:37.