IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
  #1  
Стар 20th September 2016, 16:15
lady_d lady_d не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Sep 2016
Мнения: 1
Unhappy Нужда от помощ

Здравейте момичета,
току що се регистрирах при вас, но ви чета от доста време. Забелязвам, че сте се събрали приятни и общителни дами, та се надявам да ми дадете съвет.
Историята ми накратко - едва на 20г. съм, но вече едва се гледам в огледалото. От малка съм все по болниците (но не искам да ви занимавам подробно с това), важното е, че претърпях две тежки операции в коремната област и получих съвет да родя по-рано, защото отлагането в годините може да се окаже пагубно и изобщо да не мога да имам деца.
Към днешната дата съм добре сложено момиче, с огромен белег през целия корем и увиснали безформени гърди. Не мога да се съблека по бански, или да съм с по изрязана блуза. Чувствам се ужасно, отнесох доста подигравки заради този белег още в училище. Искам да изглеждам нормално, да се харесвам и момченцето ми да има майка със самочувствие, която обича себе си и е щастлива.
За съжаление, както предполагам знаете, ни е адски трудно, както на всяко младо семейство. Живеем сами, с малък град, изтеглихме ипотечен кредит, за да имаме и ние собствен дом, а и разходите по сина ни не са малко. Така се оказвам без никаква финансова възможност за подобни интервенции, и с огромен срам да се покажа пред хората. Дайте ми съвет, какво да предприема, къде да отида ? Отчаяна съм!
Отговори с цитат
  #2  
Стар 21st September 2016, 02:29
karla_amanda karla_amanda не е на линия
Потребител
 
Регистриран на: Apr 2015
Мнения: 64
По подразбиране

Мило момиче , не мисля , че трябва да се отчайваш. Щастието не е в пластичните операции . Има много момичета с операции и пак нещастни или самотни. Може след време да намериш парите за операции , но пак да не си щастлива. Радвай се на живота , имаш детенце, да е живо и здраво да го порастиш и да ти носи радост. Доста от момичетата във форума споделят , че след една операция им се налага и втора и трета. Не е ли по - добре да бъдеш здрава? Вече казваш , че си минала по пътя на други операции. Незнам дали имаш мъж до себе си , но се постарай да намериш (ако нямаш) такъв , който да е с теб заради самата теб , а не заради една красива опаковка ,такъв който ще те цени като личност. Има доста истински и стойностни неща в живота. Относно белега ти , можеш да се поразровиш за интервенции с лазерно премахване на белези , които не са чак толкова скъпи , както 1 пластична операция и да пробваш да третираш с кремове за премахване на белези , има кремове и за стягане на бюста. Относно банските, можеш да си купиш някой цял който е на места изрязан , има доста актуални и хубави последно време. Има много по лесни начини и евтини да се почувстваш хубава. Направи нова прическа , грим , някоя нова дреха. Ти си на 20 и живота е пред теб . Не се отчайвай. Сигурна съм , че доста други неща биха те направили щастлива , ако спреш да се фокусираш само върху това , кое не харесваш в себе си. Спри да мислиш за това , а помисли над нещата които ти харесват !
Отговори с цитат
  #3  
Стар 22nd September 2016, 01:39
Аватара на Pufpaf
Pufpaf Pufpaf не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: May 2013
Мнения: 1 257
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от lady_d Виж мнението
Здравейте момичета,
току що се регистрирах при вас, но ви чета от доста време. Забелязвам, че сте се събрали приятни и общителни дами, та се надявам да ми дадете съвет.
Историята ми накратко - едва на 20г. съм, но вече едва се гледам в огледалото. От малка съм все по болниците (но не искам да ви занимавам подробно с това), важното е, че претърпях две тежки операции в коремната област и получих съвет да родя по-рано, защото отлагането в годините може да се окаже пагубно и изобщо да не мога да имам деца.
Към днешната дата съм добре сложено момиче, с огромен белег през целия корем и увиснали безформени гърди. Не мога да се съблека по бански, или да съм с по изрязана блуза. Чувствам се ужасно,отнесох доста подигравки заради този белег още в училище. Искам да изглеждам нормално, да се харесвам и момченцето ми да има майка със самочувствие, която обича себе си и е щастлива.
За съжаление, както предполагам знаете, ни е адски трудно, както на всяко младо семейство. Живеем сами, с малък град, изтеглихме ипотечен кредит, за да имаме и ние собствен дом, а и разходите по сина ни не са малко. Така се оказвам без никаква финансова възможност за подобни интервенции, и с огромен срам да се покажа пред хората. Дайте ми съвет, какво да предприема, къде да отида ? Отчаяна съм!
Жалко, че повечето мъже не знаят как да подходят, какво да говорят, защото те най-много могат да помогнат ако любимата им има подобен проблем, понякога дори стигащ до депресия.
Ти въпреки този проблем, който много ти е влияел на самочувствието си намерила мъж, той те е приел такава каквато си. имаш и дете и това са най-важните неща. Разбираемо е да не ти е много комфортно на плажа имайки в предвид колко сте суетни жените, но най-малко трябва да се чувстваш отчаяна !

Ти дори не знаеш колко тежки съдби имат други хора, които имат здравословни проблеми, инвалиди, такива които преживяват домашно насилие, хора загубили много скъп човек и тези хора могат да се чувстват отчаяни.
Но ти защо трябва да се чувстваш отчаяна ? Можеш ли да разкажеш това на човек, който е в инвалидна количка или по лошо на легло, на човек, който е незрящ, не излечимо болен и други с подобни съдби и да им кажеш: "Аз съм отчаяна" ?

Ти дори не разбираш колко причини има да си щастлива ! Разбираемо е да не ти е комфортно, да имаш някои ограничение по отношение на облеклото, но за Бога ти нямаш причина да се чувстваш отчаяна или депресирана.
Цитирай:

"Искам да изглеждам нормално, да се харесвам и момченцето ми да има майка със самочувствие, която обича себе си и е щастлива. "
Личи си, че си още много млада и от начина ти на мислене, но това е нормално все пак си на 20г. и с годините това ще се промени. Детето ти има нужда не от майка с перфектна визия, която да си качва по 5 селфита на ден във фейсбука. Детето ти има нужда от майчина любов, от правилно възпитание от подкрепа. И най-перфектните гърди да имаш, това няма да те направи по добра майка !

Мисли като зрял човек, макар и още млада вече си майка, докато много други на твоите години обикалят по дискотеките и още не са планували живота си, ти вече трябва да се грижиш за дете и за семейството. Ти трябва да пораснеш, може би и съпруга ти е млад, но и да не е пак не е сигурно, че знае как да подходи и явно не е наясно, щом ти е толкова тежко и си на границата на депресията.

Не случайно подчертах еднo изречение от това което си споделила. За жалост това се случва при децата и причината е възпитанието им. Те няма как сами да разберат, защо не трябва да се подиграват на другите деца за подобни неща. Това, че сега се чувстваш така е и точно заради това което си преживяла като дете. Но може би сама разбираш, че децата не могат да мислят като зрели хора и родителите не ги възпитават за тези неща за жалост.

Тези подигравки от другите деца не трябва да ти влияят сега, те просто нямат стойност, разбираш ли го това ? На всичкото отгоре ти си се борила със здравословни проблеми, надявам се сега да си ги преодоляла и след като си имала такива проблеми, ти трябва да си осъзнала кои са важните неща в живота и, че живота и здравето ти са много по важни от някакви белези и гърди.

По плажовете има жени с много дебели тела, висящи сланини, целулит и на другите хора въобще не им пука, а ти където си много по добре и се притесняваш от някакъв белег.

На плажа никой няма да те сочи, нито да те коментира или да те гледа странно. Представи си, че ти нямаш тези проблеми и виждаш на плажа жена изглеждаща както си ти в момента и какво ще направиш ? Същото което и хората когато виждат теб сега, ще видят една нормална жена, която е на плажа и играе с детето си и се чувства щастлива, гледайки малкото човече и колко е щастливо то.

Заради комплексите си, ти освен, че не се чувстваш добре, пропускаш и най-хубавите мигове от живота си, а тези моменти няма да са вечни. Не случайно дадох примери със инвалиди, тежко болни хора, жени преживяващи домашен тормоз и т.н, тези хора биха дали всичко да могат да са на твое място и с белези и без перфектни гърди те щяха да са най-щастливите на света !

Ако един ден имаш финансовата възможност, тогава може да мислиш за корекция на гърдите. Но сега ти не трябва да се чувстваш така, не трябва да се отказваш от плажовете, ти имаш много причини да си щастлива !

Ако имам жена с подобен проблем, не бих допуснал да се чувства толкова зле, че дори да изпадне и в депресия. Човек не е лесно сам да промени мисленето си, трябва някой да му помогне. Не забравяй, че имаш мъж, който е избрал именно теб от хиляди други жени, той те обича такава каквато си, имаш и дете, имаш толкова много причини да си щастлива.
Отговори с цитат
  #4  
Стар 26th September 2016, 07:38
Аватара на ina.ina
ina.ina ina.ina не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Mar 2010
Мнения: 2 201
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от Pufpaf Виж мнението
Заради комплексите си, ти освен, че не се чувстваш добре, пропускаш и най-хубавите мигове от живота си, а тези моменти няма да са вечни. Не случайно дадох примери със инвалиди, тежко болни хора, жени преживяващи домашен тормоз и т.н, тези хора биха дали всичко да могат да са на твое място и с белези и без перфектни гърди те щяха да са най-щастливите на света !

Ако един ден имаш финансовата възможност, тогава може да мислиш за корекция на гърдите. Но сега ти не трябва да се чувстваш така, не трябва да се отказваш от плажовете, ти имаш много причини да си щастлива !

Ако имам жена с подобен проблем, не бих допуснал да се чувства толкова зле, че дори да изпадне и в депресия. Човек не е лесно сам да промени мисленето си, трябва някой да му помогне. Не забравяй, че имаш мъж, който е избрал именно теб от хиляди други жени, той те обича такава каквато си, имаш и дете, имаш толкова много причини да си щастлива.
+1
Млада си, животът е пред теб. Сигурна съм, че постигнеш това, което искаш. Просто няма да е сега и веднага. Здрава си - ти и семейството ти - бъди щастлива само заради това.
Отговори с цитат
Отговори

Контрол над темата
Начин на разглеждане

Правила за публикуване
Вие не можете да публикувате теми
Вие не можете да отговаряте в теми
Вие не можете да прикачвате файлове
Вие не можете да редактирате мненията си

BB кода е Включен
Усмивките са Включен
[IMG] кода е Включен
HTML кода е Изключен

Forum Jump

Вижте още за: Нуждаотпомощ
Всички времена са във формат GMT +2. Часът е 01:53.