IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
  #1  
Стар 13th September 2013, 09:27
zlateline zlateline не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Jan 2012
Мнения: 9
По подразбиране Импланти

Здравейте отново .
Имам пак въпрос , странен .
Когато решите да си правите нова мамопластика, какво правите със старите си импланти , продавате ли , ги изхвърляте ли ги, или си ги пазите ?
Отговори с цитат
  #2  
Стар 13th September 2013, 11:21
Аватара на ina.ina
ina.ina ina.ina не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Mar 2010
Мнения: 2 201
По подразбиране

А ти имаш ли импланти или само си питаш?
Отговори с цитат
  #3  
Стар 13th September 2013, 11:36
zlateline zlateline не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Jan 2012
Мнения: 9
По подразбиране

Имам, и затова се чудя може ли по принцип да се продават вече използвани импланти, за да мога финансово да си додам за нова операция. В продавалник бях мернала че продаваше някой втора употреба, ама сега не намирам обявата , та затова питам вие какво правите с вашите.
Отговори с цитат
  #4  
Стар 13th September 2013, 12:32
Аватара на lily.ana
lily.ana lily.ana не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Mar 2011
Мнения: 5 863
По подразбиране

Не мисля. че някой уважаващ себе си хирург би поставил импланти втора употреба, а за тези, които си мислят да продават своите стари ... замисляте ли се какви поразии можете да направите с този порив за изкарване на някой лев? Тук не става въпрос за някое парцалче, което не носиш и искаш да се отървеш от него! Как може въобще да ви мине през главата такава хвърката мисъл не ми е ясно
Отговори с цитат
  #5  
Стар 13th September 2013, 12:42
Аватара на tyning
tyning tyning не е на линия
Ветеран
 
Регистриран на: Mar 2013
Мнения: 563
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от lily.ana Виж мнението
Не мисля. че някой уважаващ себе си хирург би поставил импланти втора употреба, а за тези, които си мислят да продават своите стари ... замисляте ли се какви поразии можете да направите с този порив за изкарване на някой лев? Тук не става въпрос за някое парцалче, което не носиш и искаш да се отървеш от него! Как може въобще да ви мине през главата такава хвърката мисъл не ми е ясно
Много точно казано
Отговори с цитат
  #6  
Стар 13th September 2013, 13:30
Аватара на Pufpaf
Pufpaf Pufpaf не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: May 2013
Мнения: 1 257
По подразбиране

Още няколко месеца в този форум и ставам спец по циците и ще мога вече да правя и консултации . Само чукнах в търсачката и видях първият резултат, ето някой мнения:
_____________________________

"На мен при подмяната доктора ми обясни че в/у старият инплантант колкото и до се почиства остава мое ДНК,това крие голям риск от отхвьрляне при поставяне в друг пациент.Няма как да се ползват по няколко пьти."
______________________________

"наистина се слагат такива импланти,но само ако ти желаеш срещу една ниска цена чух,че се пракрикува вече и в БГ незнам,какви са тези жени,които се навиват само"


______________________________


"Аз бях чула за една жена, която не била доволна от размера и се подложила на реоперация, заради нови по - големи. И понеже ги е носила съвсем малко - колкото да установи, че бюста й не е задоволителен - слага нови и продава предишните.
НО, имплантите били прибрани стерилно и стояли в клиниката.
Всъщност не знам колко струва самата операция и само имплантите, но втората употреба едва ли ще излезе много по - евтина."


_______________________________

Дано всички жени да си прибират имплантите при подмяна, щото не бих се учудил ако някой хирург се изкуши да ги сложи на някоя пациентка без тя да знае !
Отговори с цитат
  #7  
Стар 13th September 2013, 13:34
Аватара на Pufpaf
Pufpaf Pufpaf не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: May 2013
Мнения: 1 257
По подразбиране

Ето нещо интересно по темата -

http://www.24chasa.bg/Article.asp?ArticleId=826516

Ето една извадка:

Д-р Ильо Стоянов: Жената може да се разболее и от СПИН

- Д-р Стоянов, какво смятате за поставянето на импланти втора ръка?

- Това е абсолютно забранено от закона. Подобно нещо е подсъдно и който хирург си го позволява, попада под ударите на Темида.

- Какви са рисковете от поставянето на ползвани вече подплънки?

- Има риск от пренасянето на генетичен материал, тоест ДНК от един на друг пациент при поставянето на употребявани протези. По власинките на протезата остава и чисто белтъчен материал, той не може да бъде измит и почистен напълно.

Този белтъчен материал хипотетично може да доведе до отхвърляне в следващия организъм. Възможна е и зараза със СПИН.

- Вие попадали ли сте на пациентка, която идва за подмяна на стари употребявани гърди с чисто нови?

- Подобно нещо е трудно доказуемо, защото 95% от жените у нас не разполагат с документи за протезите си. При повторна операция обаче на няколко пъти съм подозирал, че на пациентката са поставени протези втора ръка. Случвало ми се е дори при подмяна лявата гърда да е от една, а дясната от друга фирма.

Последно редактирано от Pufpaf : 13th September 2013 на 13:36
Отговори с цитат
  #8  
Стар 13th September 2013, 13:34
Аватара на lily.ana
lily.ana lily.ana не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Mar 2011
Мнения: 5 863
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от Pufpaf Виж мнението
Още няколко месеца в този форум и ставам спец по циците
Още няколко месеца и напрао ше си сложиш едни зизи
Отговори с цитат
  #9  
Стар 13th September 2013, 13:55
Аватара на Pufpaf
Pufpaf Pufpaf не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: May 2013
Мнения: 1 257
По подразбиране

Аз отдавна си ги слагам, през 4-5 дена до един път седмично - лежанка, флайсове, кофички и го правя с голям кеф, сега съм си поставил за цел да ги налея до 500 кубика - интрамускулно, без разрези, без операция

Само дето ще тряя да сменям сутиените с по голяма чашка
Отговори с цитат
  #10  
Стар 13th September 2013, 14:11
Аватара на Мариса
Мариса Мариса не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Jun 2009
Град: София
Мнения: 8 631
Thumbs down

Цитирай:
Първоначално написано от zlateline Виж мнението
Здравейте отново .
Имам пак въпрос , странен .
Когато решите да си правите нова мамопластика, какво правите със старите си импланти , продавате ли , ги изхвърляте ли ги, или си ги пазите ?
Що за въпрос!!!!!!!Трябва да се изхвърлят,ако не ти трябват за спомен.
Ти би ли ползвала употрябван вагинален тампон?
Хората тотално откачиха,потресена съм.
Че цяла нова тема си пуснала за целта,не можа ли да си зададеш тъпия въпрос в темата ВЪПРОСИ КЪМ ОПЕРИРАНИТЕ???
__________________
Не е най - умен този който има най- много знания а този който успява всеки един миг от живота си да направи щастлив
Отговори с цитат
Отговори


Правила за публикуване
Вие не можете да публикувате теми
Вие не можете да отговаряте в теми
Вие не можете да прикачвате файлове
Вие не можете да редактирате мненията си

BB кода е Включен
Усмивките са Включен
[IMG] кода е Включен
HTML кода е Изключен

Forum Jump

Вижте още за: Импланти
Всички времена са във формат GMT +2. Часът е 02:29.