IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
  #1  
Стар 2nd November 2012, 17:04
anonimen89 anonimen89 не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Nov 2012
Мнения: 4
По подразбиране моля ви, отговорете

Моля ви, кажете ми възможно ли е човек да се зарази с кондиломи по битов път, например от използването на обща тоалетна?
Отговори с цитат
  #2  
Стар 2nd November 2012, 21:05
Аватара на Oompa Loompa
Oompa Loompa Oompa Loompa не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Jan 2010
Мнения: 2 938
По подразбиране

Може, ако този който я е ползвал преди тебе още не е станал
__________________
Много отдавна е крайно време!
Отговори с цитат
  #3  
Стар 3rd November 2012, 19:45
anonimen89 anonimen89 не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Nov 2012
Мнения: 4
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от Bunny boiler Виж мнението
Може, ако този който я е ползвал преди тебе още не е станал


Разсмя ме, благодаря за което...но питам сериозно, моля някой да ми отговори - може или не може...ако може, защо може. Ако пък не може, защо не може. Обосновете се, моля!
Отговори с цитат
  #4  
Стар 4th November 2012, 00:32
Аватара на Oompa Loompa
Oompa Loompa Oompa Loompa не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Jan 2010
Мнения: 2 938
По подразбиране

Ами казах ти го все едно да се заразиш с СПИН от тоалетна чиния
Логиката е същата
__________________
Много отдавна е крайно време!
Отговори с цитат
  #5  
Стар 4th November 2012, 15:56
Аватара на ЛИСКУ
ЛИСКУ ЛИСКУ не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Aug 2010
Мнения: 4 484
По подразбиране

А аз защо си мисля, че може? Бъни, ти си много смела.
Аз винаги си подлагам по една дебела салфетка, когато ползвам обществени тоалетни.
__________________
Ordnung muss sein!
Отговори с цитат
  #6  
Стар 4th November 2012, 23:54
Аватара на Oompa Loompa
Oompa Loompa Oompa Loompa не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Jan 2010
Мнения: 2 938
По подразбиране

Цитирай:
Как се разпространяват гениталните брадавици?

Полово-предаваните брадавици са заболяване, с което човек може да зарази и да предаде на партньорите си при орален, генитален и анален сексуален акт.
Цитирай:
Как да се предпазим от заразяване?

Единственият начин да се предпазите от заразяване с вируса е да избягвате полови контакти с партньор с кондиломи. Ако един от партньорите установи наличие на кондиломи е добре да се въздържа от сексуални контакти, до отстраняването им. Приема се, че успешното лечение и липсата на видими брадавици по половите органи намалява възможността за предаване на вируса от човек на човек. Използването на презервативи също намалява възможността за пренасяне на инфекцията, но само в случай, че след поставяне на презерватива всички видими брадавици са покрити. Въпреки съществуването на тези методи няма начин за сигурно предпазване, особено ако брадавиците са още съвсем малки и са в области, непокрити от презерватива.
http://dermasofia.com/bg/lib-venereal-kondilomi

http://www.mama.no-meat.org/hpv/hpv_faq/
__________________
Много отдавна е крайно време!
Отговори с цитат
  #7  
Стар 5th November 2012, 15:08
anonimen89 anonimen89 не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Nov 2012
Мнения: 4
По подразбиране

Бъни, много ти благодаря!
Изчела съм вече всичко това, както и други материали по тази тема. Проблема всъщност е такъв, че практиката показва нещо мнага тревожно, а именно, че с генитални брадавици човек може да бъде заразен и без изобщо да води полов живот или някога да се е докосвал до гениталиите на заразен партньор. Ясно ми е, че се твърди, че само по полов път може да се лепнат тия брадавици, които се предизвикват пък от т.нар. човешки папилома вирус, който се разпространява само по полов път, обаче практиката показва нещо съвсем различно. За това зададох този въпрос и ти благодаря, че ми отговаряш.
За мен е ясно едно нещо, а именно, че този вирус мутира и че явно има и други начини човек да се зарази, не само по полов път. Което е много страшно, защото в крайна сметка човек, който не води полов живот и изобщо няма ни най-малка представа, че би могъл да лепне нещо, когато се окаже, че има по половите си органи такива брадавици, си задава въпроса "от къде дойде това чудо"... Особено пък като се порови в нета и установи, че почти навсякъде пише, че начина да се лепне това е само полов контакт със заразен партньор.
Абе много неприятна работа с две думи.
Тогава въпреки всичко, което е изписано по този проблем, защо все пак има хора, които имат кондиломи, без да водят изобщо полов живот?!
Но явно в медицината наистина се случват необясними неща понякога и няма абсолютно правило за нищо, а винаги има изключения от това, което е прието като някакво правило.
Да пази Господ!
Отговори с цитат
  #8  
Стар 6th November 2012, 01:51
Аватара на Oompa Loompa
Oompa Loompa Oompa Loompa не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Jan 2010
Мнения: 2 938
По подразбиране

Tи сигурна ли си, че са брадавици и ходи ли на лекар ?
Да не би случайно да е skin tag ?
Пусни в гугъл skin tag защото не знам как е на български. Това са едни висящи ''кожички'' които много често се образуват по гениталиите.
__________________
Много отдавна е крайно време!
Отговори с цитат
  #9  
Стар 6th November 2012, 16:48
anonimen89 anonimen89 не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Nov 2012
Мнения: 4
По подразбиране

Всъщност нямам предвид себе си, а хора, които наистина не са имали никакви сексуални контакти и които страдат от това. И да, сигурно е, че са кондиломи. Лекарят на момичето се е втрещил като е видял, защото тя е девствена и никога не е имала приятел. Когато са се появили кондиломите, тя не е обърнала внимание, защото си знае момичето, че като няма сексуален живот, не би трябвало да има нищо притеснително. Обаче след няколко месеца забелязва, че те започват да нарастват, както и да стават все повече и повече. Отива на лекар и лекаря изпада в потрес, защото е ясно, че момичето няма как да е лепнало генитални брадавици по полов път. И така започнахме да се ровим и да четем и се натъкнахме на други хора, които по същия начин имат този проблем, без да водят или да са водили изобщо полов живот. За това аз си правя извода, че този вирус мутира със страшна сила. Или има вече толкова много хора, които влачат тия кондиломи и не си обръщат внимание и не се лекуват, че заразата е толкова голяма, че може да се лепне едва ли не и от обществена тоалетна. Знам ли вече какво да си мисля. Лекуващият лекар на момичето не може да даде никакво обяснение за това. Аз си обяснявам само по този начин нещата. За това и зададох този въпрос, защото наистина не мога никак да си обясня как се е случило това нещо.

Последно редактирано от anonimen89 : 6th November 2012 на 18:48
Отговори с цитат
Отговори

Контрол над темата
Начин на разглеждане

Правила за публикуване
Вие не можете да публикувате теми
Вие не можете да отговаряте в теми
Вие не можете да прикачвате файлове
Вие не можете да редактирате мненията си

BB кода е Включен
Усмивките са Включен
[IMG] кода е Включен
HTML кода е Изключен

Forum Jump

Вижте още за: молявиотговорете
Всички времена са във формат GMT +2. Часът е 13:31.