IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
  #11  
Стар 11th October 2007, 19:54
Аватара на Stefiela
Stefiela Stefiela не е на линия
Ветеран
 
Регистриран на: Jun 2007
Мнения: 677
По подразбиране

вижте какво открих докато се ровех в нета:

Разпространено е, че коса веднъж боядисана с къна, не може да се боядисва никога отново с друг оцветител. Резултатът би бил позеленяване на косата или чуплива коса. За щастие това не е вярно при използването на Hennaplus Colour Powder ! Вината е в металните соли, които други производители добавят в къната.
Hennaplus отделя специално внимание да не се добавят метални соли в нейните продукти, по този начин предпазвайки от странни реакции косата, която преди е била боядисвана.

Отговори с цитат
  #12  
Стар 11th October 2007, 22:33
Аватара на Izabo
Izabo Izabo не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Apr 2006
Град: София
Мнения: 1 401
Изпратете съобщение чрез ICQ до Izabo
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от Stefiela
Разпространено е, че коса веднъж боядисана с къна, не може да се боядисва никога отново с друг оцветител. Резултатът би бил позеленяване на косата или чуплива коса. ....
В продължение на 1.5 години си къносвах косата с най-различни марки къна (с изключение на тази споменатата ) и след това преминах на боя (и така вече 7 години). Мисля, че изчаках около 2 месеца след последното къносване (нали уж боята не хваща след къна) и нямаше никакъв проблем. Косата ми продължи да си бъди червена. Беше отдавна, но все да си спомням, ако е позеленяла дори малко..

По принцип къната е подхранваща и щадяща, само че истинската такава. В тези нюансираните естествено, че има химия. Мои съученички с черната индийска къна и сешоар приключваха процедурата по къносването за 20-30 мин ..., така че що за истинска къна е било това, сами можете да прецените....Аз се мацотих с червени разни, но много оранжевееше косата след няколко измивания и затова преминах на боя.

Косата ми е в еднакво добро състояние, както по време на къната, така и сега, когато се боядисвам....
Отговори с цитат
  #13  
Стар 12th October 2007, 08:41
Аватара на Karlotta
Karlotta Karlotta не е на линия
Редовен
 
Регистриран на: Feb 2007
Мнения: 458
По подразбиране

Аз се къносвах в продължение на 7 години,1н път месечно, с най-различни марки къни,все в оттенъци на червеното.Много добре ми се отразяваше на косата,а и често добавях бадемово или някакво друго масло,докато варях къната.Обаче в момента,в който поисках да си променя цвета стана ясно,че къната така се е напластила по косъма,че някаква боя не хваща отгоре.Отне ми близо година да се отърва от червения цвят,така че никога не бих се къносала повече.А и наистина вече има такова разнообразие от бои,включително безамонячни=по-щадящи,кому е нужно да се разправя с варене на къна и стоене с часове с найлонови шапки на главата
__________________
Luck is when preparation meets opportunity..
Отговори с цитат
  #14  
Стар 12th October 2007, 10:29
snowwhite snowwhite не е на линия
Потребител
 
Регистриран на: Oct 2007
Град: Sofia
Мнения: 37
По подразбиране

Аз съм от привържениците на къната.Вече над 3г се къносвам-е,не всеки месец,но поне на 2, и косата ми е супер. Има химия в къната-особено когато не е черна-но то в какво ли няма химия??? При боите най-ме дразни,че ако забравиш или нямаш време да се къносаш, ти личи адски.С къната не е така.
Отговори с цитат
  #15  
Стар 12th October 2007, 11:10
Аватара на Magikka
Magikka Magikka не е на линия
Ветеран
 
Регистриран на: Sep 2005
Мнения: 965
Изпратете съобщение чрез ICQ до Magikka
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от snowwhite
Има химия в къната-особено когато не е черна
Аз си мисля, че естествената къна е червеникава, а не черна...
Отговори с цитат
  #16  
Стар 12th October 2007, 11:41
djidjito_ djidjito_ не е на линия
Запознат
 
Регистриран на: Sep 2007
Мнения: 225
По подразбиране

аз ползвам черна кана-индийската и мога да кажа 100% че не хаби косата ми напротив-расте ми по бързо
Отговори с цитат
  #17  
Стар 12th October 2007, 12:54
Аватара на Izabo
Izabo Izabo не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Apr 2006
Град: София
Мнения: 1 401
Изпратете съобщение чрез ICQ до Izabo
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от Karlotta
.....Отне ми близо година да се отърва от червения цвят,така че никога не бих се къносала повече....
И да се беше боядисвала с боя, пак щеше да ти отнеме близо година да се отървеш от червения цвят (особено, ако косато ти е по-дълга и не искаш да я скъсяваш), така че не се ядосвай !
На мен фризьор така ми обясни процедурата по смяна на цвета ми в момента: Малко по мако да добавя кестеняви кичури (цветът бил най-подходящ за мин. безболезнена промяна от червено ), докато косата в един момент (след година ) стане преобладаващо кафеника(к )ва .... Така че проблемът идва И от самото "червено"..... Черно отгоре май по-лесно ще хване, само че пак много бързо ще се отмие, ще избие червеното отдолу и ще трябва да се боядисваш супер често..
Разбира се, при теб най-вероятно наистина и самата къна много се е напластила, но не се ядосвай прекалено ! С боя пак щеше да е трудно да смениш визията !
Отговори с цитат
  #18  
Стар 12th October 2007, 13:32
Аватара на Karlotta
Karlotta Karlotta не е на линия
Редовен
 
Регистриран на: Feb 2007
Мнения: 458
По подразбиране

Наясно съм,че червеното е много упорит цвят и трудно се маха,независимо боя или къна,и винаги намира начин да избие отдолу.Но при мен поради продължителното къносване беше изключително зле - въпреки че не се бях къносвала 4-5 месеца и едва тогава почнах с кестенява боя,след няколко боядисвания цветът ми не беше се променил и с половин тон.Слава богу,постепенно и упорито успях да се отърва от всякакви остатъци от къна по косата и никога не бих си сложила пак.И все пак мисля,че да свалиш червена боя е една идея по-лесно,но предполагам че се налага обезцветяване,което от своя страна допълнително скапва косата и малко и се губи смисъла на цялата процедура по смяна на цвета.
__________________
Luck is when preparation meets opportunity..
Отговори с цитат
  #19  
Стар 12th October 2007, 14:03
Аватара на Izabo
Izabo Izabo не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Apr 2006
Град: София
Мнения: 1 401
Изпратете съобщение чрез ICQ до Izabo
По подразбиране

Е, добре, де.. исках да те поуспокоя малко ! Права си, че с къна е още по-трудно.
Аз засега нямам намерение да сменям цвета , ще му мисля, когато се реша наситина!
Отговори с цитат
  #20  
Стар 15th March 2010, 21:36
LionLady LionLady не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Mar 2010
Мнения: 2
По подразбиране

да кажа мнение. Истинската къна се вари 15-20 мин и се държи на косата 2-3 часа, четете опаковката (аз съм и спала с нея, нищо ми нямаше) .Така, няма страшно ако не си намерите 100%-ова индийска къна. На нашия пазар хубави се на Афродита и Eagles (аз препоръчвам 1вата.)

Това на Арома НЕ Е КЪНА, не го купувайте за бога, не знам какво е.

Ето как аз стигнах до къната - имах ужасно рядка и слаба коса,не искаше да порасте повече от 20ина см. (т.е. до рамото някъде) пробвах хиляди маски с свинска мас.. ох не ми се говори даже.
И накрая ми казаха за къната, казвам ви в момента имам коса до под гърдите горе долу. страхотна е, жива, всички ме питат каквио съм правила, даже и собствената ми фризьорка ме пита не съм ли си присаждала коса.

ако искате тъмен или червен нюанс, повярвайте ми няма да съжалявате.

Успех, мацки )))
Отговори с цитат
Отговори

Контрол над темата
Начин на разглеждане

Правила за публикуване
Вие не можете да публикувате теми
Вие не можете да отговаряте в теми
Вие не можете да прикачвате файлове
Вие не можете да редактирате мненията си

BB кода е Включен
Усмивките са Включен
[IMG] кода е Включен
HTML кода е Изключен

Forum Jump

Вижте още за: Къназакоса
Всички времена са във формат GMT +2. Часът е 16:36.