IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
  #1  
Стар 28th May 2010, 11:14
Jane30 Jane30 не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Nov 2008
Мнения: 18
По подразбиране Зъбни импланти???????

Здравейте, искам да питам дали някой има зъбни импланти исъздават ли му проблеми, аз искам да си сложа защото зъбите ми са криви а искам хубава усмивка.Реших да направя тази интервенция при д-р Нина Панчева..ако някой знае повече по темата да пише.
Благодяра предварително
Отговори с цитат
  #2  
Стар 29th May 2010, 18:40
diastemma diastemma не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Apr 2006
Мнения: 1 239
По подразбиране

Не е разумно за криви зъби да се слагат импланти. Все едно за криви крака да се слагат протези.
Сложи брекети.
__________________
diable blond/ange blond
Отговори с цитат
  #3  
Стар 16th August 2010, 23:30
Аватара на calorie_mania
calorie_mania calorie_mania не е на линия
Потребител
 
Регистриран на: Aug 2010
Град: Кърджали
Мнения: 71
По подразбиране

аз искам някой ден да си сложа винърс или порцеланови фасети, мисля че така се казва. поставят се върху твоите зъби, няма нужда да ти ги вадят и да слагат импланти. Досега не съм чула зъболекар, който би извадил здрав зъб заради естетиката, виж "порцеланови фасети" в Google и като си направиш холивудската усмивка да ни се похвалиш
Отговори с цитат
  #4  
Стар 16th August 2010, 23:39
Аватара на calorie_mania
calorie_mania calorie_mania не е на линия
Потребител
 
Регистриран на: Aug 2010
Град: Кърджали
Мнения: 71
По подразбиране Re: Зъбни импланти???????

Цитирай:
Първоначално написано от Jane30
дали някой има зъбни импланти исъздават ли му проблеми
Относно това - аз имам два зъбни импланта и то защото бях достатъчно "умна" да не си оправя 2та зъба на време и накрая до там я докарах, да ми слагат изкуствени. Поставя се нещо като винтче/болтче (незнам стоматологичния термин) и върху него се прикрепя изкуствения зъб (някакъв материал, които стоматолога сложи върху винтчето ми ,хаха, и го оформи с машинките). Сега имам нужда да покрия единия с коронка. Стоматолога ме предупреди, че заради металът, може да имам болки ако консумирам много гореща храна или напитки ( то и езика може да си опариш), но от 4-5 месеца са ми, никакви проблеми нямам. Все пак избягвам твърди ядки (лешници и т.н.), за по-сигурно! Но на мен ми се наложи тази интервенция, не са били за красота. Има много видове импланти, може би моя опит да не ти е полезен, но реших да ти кажа Успех с разкрасяването, мечтая и аз някой ден да го направя!
Отговори с цитат
  #5  
Стар 2nd September 2010, 06:37
Аватара на Silvana-)
Silvana-) Silvana-) не е на линия
Запознат
 
Регистриран на: Mar 2010
Град: Sofia
Мнения: 127
По подразбиране

това което има предвид авторката е керамични коронки ,при поставянето им се изпилват зъбите.Но при здрави,пък макар и криви зъби това не е най добрия начин да се получи желаната усмивка,брекетите вършат тази работа.Аз съм с металокерамика от 12 години и ми предстои смяна.Тогава си ги направих от чиста суета и въпреки,че не съм имала проблеми,съжалявам за стореното ......
__________________
Човек пролива най-много сълзи,следствие сбъднатите си мечти!!!
Отговори с цитат
  #6  
Стар 27th October 2010, 07:38
moni_har moni_har не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Jul 2010
Мнения: 8
По подразбиране Зъбни импланти и коронки

Хи на всички,

Предстои ми да ми слагат коронка, но аз се чудя, дали зъбните импланти не са по-добър и сигурен избор. Навсякъде около мен им падат коронкиите на хората след месец два и затова се затърсих за алтернатива.

Едно видео по въпроса показва много добре процедурата за поставяне на импланти: http://www.dentissimo.bg/%D0%98%D0%B...B3%D0%B8%D1%8F

Но на мен си ми изглежда като коронка? Някой знае ли нешо по въпроса?
Отговори с цитат
  #7  
Стар 1st November 2010, 11:11
drhristova drhristova не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Mar 2007
Мнения: 2
По подразбиране

Нали знаете,че няма глупави въпроси, има само глупави отговори.
И сега на въпроса Ви: Ами различни неща са. Короната се поставя и върху естествен зъб( ако е силно разрушен и оцветен),а върху импланта задължително се поставя корона.Във видеото, което сте постнала, се вижда доста добре, че първата фаза е поставянето на винтовия имплант в костта, 2-рата фаза след 3-6 месеца се поставя надстройката(онова метално конусче, което се навива в импланта и стърчи над венеца. Върху това нещо( надстройката)задължително се поставя корона.
__________________
www.dentissimo.bg
Отговори с цитат
  #8  
Стар 1st November 2010, 16:11
drhristova drhristova не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Mar 2007
Мнения: 2
По подразбиране

Цитирай:
това което има предвид авторката е керамични коронки ,при поставянето им се изпилват зъбите.Но при здрави,пък макар и криви зъби това не е най добрия начин да се получи желаната усмивка,брекетите вършат тази работа.Аз съм с металокерамика от 12 години и ми предстои смяна.Тогава си ги направих от чиста суета и въпреки,че не съм имала проблеми,съжалявам за стореното ......
Ами то си е за съжаление. Не сте първата пациентка, която съжалява за този вид " разкрасяване" с металокерамични корони. Добре, че го споделяте, за да може повече хора да знаят какво значи това. Малко късно се включвам, но съм от скоро в този форум. Поздрави и повече усмивки
__________________
www.dentissimo.bg
Отговори с цитат
  #9  
Стар 9th November 2010, 09:37
Аватара на жоро66
жоро66 жоро66 не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Sep 2008
Град: Пловдив
Мнения: 14 603
По подразбиране

Намираме се във век на бърз подем на възможностите на стоматологията. Най добре е когато имаме криви зъби, да се подложим на възрастова ортодонтия. За година и половина - две в зависимосто от възраста се получават страхотни резултати. Освен че зъбите се подреждат правилно, се създава добра база и за изработка на изкуствени зъби след години.

Не си мислите, че фасетите са чудо на чудесата. Те нашумяха във "Пълна промяна" не за друго, а заради това, че няма кой да чака две години да се подредят правилно зъбите. В продукцията дори повечето от пациентките са с временните си зъби по време на снимките.

При неправилна захапка (а повярвайте ми, много хора имат аномалии в захапката, дори и да не ги забелязват) не се препоръчва протезиране с фасети. Добра фасета и най вече здрава, може да имаме тогава, когато са налице определени параметри на захапката, които - ако бог не ни е дал, можем да получим след ортодонтия.

Импланта - това е най добрия заместител на липсващия естествен човешки зъб.... и респективно - най скъпия. Най лесно бих обяснил процедурата по следния начин.

Представете си поставяне на дюбел в стената. В отвора на този дюбел можем да навием различни "настройки" - които трябва да наподобят по форма изпиленото пънче на естествен зъб. По тази "настройка" се изработва корона и се поставя върху "настройката" по същия начин, както би се циментирала върху вашия изпилен зъб. Това е разбира се - най общо казано.

За интеграцията на импланта в организма са важни устната хигиена, а употребата (тоест - злоупотребата) с алкохол, лекарства и цигари, е сериозно противопоказание.

И нещо важно, което всеки е добре да знае. Липсата дори и на един зъб в устата води до сериозни промени в дълготрайноста на живота на останалите зъби. Всеки зъб, е създаден да носи само себе си! Всичко останало е компромис. Когато имаме един изгубен зъб и два съседни се изпиляват и се прави мост - те си разпределят натоварването му. Тоест всеки носи себе си и половина от липсващия. От там насетне, с колкото повече зъби натоварваме носещите зъби, толкова повече скъсяваме техния живот.

Най голяма вреда обаче носят т.н. "висящи тела" Това е най грубо казано корона на един зъб, към който като лост "виси" липсващия. В този случай най добре би било, да се постави имплант, вместо да се товари носещия зъб.

Темата е много обширна. Ако има някакви конкретни въпроси с докторите тука ще се опитаме да отговорим, но индивидуални съвети без преглед е несериозно да се дават - както за зъбите, така и за всички заболявания на организма.
__________________
АЗ КАЗАХ !
Отговори с цитат
  #10  
Стар 9th November 2010, 12:46
Аватара на Divinemouse
Divinemouse Divinemouse не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Aug 2007
Град: в мечтите ми
Мнения: 8 719
По подразбиране Re: Зъбни импланти???????

Цитирай:
Първоначално написано от Jane30
Здравейте, искам да питам дали някой има зъбни импланти исъздават ли му проблеми, аз искам да си сложа защото зъбите ми са криви а искам хубава усмивка.Реших да направя тази интервенция при д-р Нина Панчева..ако някой знае повече по темата да пише.
Благодяра предварително
това докторката ли ти го предлага Колкот криви зъби имаш ,по 1500 евро на зъб и ще имаш най прекраната усмивка...

Аз съм със циркониеви зъби изцяло в утата ,и ето след 2 години започва ходене по мъките..Мислете преди да предприеметекаквото и да било..Чуждите зъби никога няма да се здрави както вашите -макар и криви..
__________________
Да обичаш значи да страдаш,
затова обичай този, който заслужава страданието ти.
Отговори с цитат
Отговори

Контрол над темата
Начин на разглеждане

Правила за публикуване
Вие не можете да публикувате теми
Вие не можете да отговаряте в теми
Вие не можете да прикачвате файлове
Вие не можете да редактирате мненията си

BB кода е Включен
Усмивките са Включен
[IMG] кода е Включен
HTML кода е Изключен

Forum Jump

Вижте още за: Зъбниимпланти
Всички времена са във формат GMT +2. Часът е 15:21.